Оксампицин инструкция по применению

Оксампицин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Оксампицин порошок д/приг. р-ра д/ин. в/м по 333,5 мг/166,5 мг во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7410/01/01 от 04.12.2007. Приказ № 773 от 04.12.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон містить ампіциліну натрієвої солі в перерахуванні на ампіцилін 333,5 мг, оксациліну натрієвої солі в перерахуванні на оксацилін 166,5 мг.

Основные физико-химические свойства:

порошок білого або білого з жовтим відтінком кольору;

Производитель:

Красфарма, ОАО, г. Красноярск, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Бета-лактамные антибиотики. Пенициллины.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Комбінований антибіотик, що поєднує спектр дії ампіциліну та оксациліну.Ампіцилін - напівсинтетичний пеніцилін, діє бактерицидно, кислотостійкий. Активний відносно грампозитивних бактерій, що не утворюють пеніциліназу (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Streptococcus pneumoniae), і грамнегативних (Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae) мікроорганізмів. Оксацилін - пеніциліназостійкий напівсинтетичний антибіотик із групи пеніцилінів, кислотостійкий; чинить бактерицидну дію щодо грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., у тому числі Streptococcus pneumoniae, Actinomyces spp., Bacillus anthracis, Corynebacterium diphtheriae, анаеробних спороутворючих паличок, у тому числі Clostridium), грамнегативних коків (Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis), E.coli, Pr.mirabilis, H.influenzae, K.pneumoniae, Actinomyces spp., Treponema spp.До дії препарату стійкі Ps.aeruginosa, та інші неферганські грамнегативні бактерії, більшість штамів Pr.vulgaris, Providencia rettgeri, Morganella morganii.Фармакокінетика.При парентеральному введенні препарат добре проникає в тканини та рідини організму.Час досягнення максимальної концентрації (TCmax) ампіциліну та оксациліну в крові – 0,5-1 година після внутрішньом'язового введення. Обидва компоненти-антибіотики виводяться нирками, частково з жовчю. Період напіввиведення 2-4 години. При повторних введеннях не кумулює.

Показания к применению:

Бактеріальні інфекції, спричинені чутливими до препарату збудниками: синусит, тонзиліт, середній отит; бронхіт, пневмонія; холангіт, холецистит; пієлонефрит, пієліт, цистит, уретрит, гонорея, цервіцит; інфекції шкіри та м'яких тканин (бешиха, імпетиго, інфіковані дерматози).Профілактика післяопераційних ускладнень при хірургічних втручаннях, інфекцій у немовлят (інфікування навколоплідної рідини; порушення дихання у немовлят, що вимагають застосування реанімаційних заходів; небезпека виникнення аспіраційної пневмонії).Тяжкі інфекції (сепсис, ендокардит, менінгіт, післяпологова інфекція).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до беталактамних антибіотиків, інфекційний мононуклеоз, лімфо лейкоз, тяжкі ураження печінки, період годування груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

При довготривалому лікуванні необхідно проводити контроль за станом функції органів кровотворення, печінки та нирок.Можливість розвитку суперінфекції (за рахунок росту нечутливої до нього мікрофлори) вимагає відповідної зміни антибактеріальної терапії.У пацієнтів з підвищеною чутливістю до антибіотиків групи пеніциліну можливі перехресні алергійні реакції з цефалоспориновими антибіотиками.За наявності алергії до пеніцилінів у матері дітям віком до 5 років препарат не призначається.При застосуванні у високих дозах у хворих з нирковою недостатністю можлива токсична дія на ЦНС.Вагітність і годування груддю.При вагітності препарат застосовують тільки коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Препарат виділяється з грудним молоком, тому при застосуванні його в період лактації рекомендовано припинити годування груддю.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Препарат вводять внутрішньом'язово. Перед введенням необхідно провести внутришньошкірну пробу на переносимість препарату, за умови відсутності протипоказань до її проведення.Вміст флакона розчиняють у 5 мл стерильної води для ін’єкцій. Розчини використовують відразу після приготування.Дозу розраховують за сумою ампіциліну та оксациліну в препараті. Добова доза для дорослих і дітей старше 14 років становить 3-6 г; для новонароджених недоношених дітей та дітей віком до 1 року - 100-200 мг/кг на добу; дітей віком від 1 до 6 років - 100 мг/кг добу; дітей віком від 7 до 14 років - 50 мг/кг добу. Добову дозу рівномірно розподіляють на 4-6 введень. За необхідності при тяжкому перебігу захворювань зазначені дози можуть бути збільшені в 1,5-2 рази. Тривалість лікування залежить від характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу (від 5-10 днів до 2-3 тижнів).

Передозировка:

Надто високі концентрації препарату в плазмі можна знизити за допомогою гемодіалізу або перитонеального діалізу. Для лікування передозування рекомендовано симптоматична терапія.

Побочные действия:

Алергійні реакції: кропивниця, гіперемія шкіри, набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт, гарячка, артралгія, еозинофілія; рідко – анафілактичний шок.Місцеві реакції: хворобливість, утворення інфільтрату або подразнення у місці введення. Інші: суперінфекція, дисбактеріоз, зміна смаку, блювання, нудота, діарея; дуже рідко – псевдомембранозний коліт, лейкопенія, нейтропенія, анемія.

Лекарственное взаимодействие:

Антациди, глюкозамін, проносні засоби, їжа, аміноглікозиди (при парентеральному застосуванні) сповільнюють і знижують абсорбцію препарату; аскорбінова кислота підвищує абсорбцію.Бактерицидні антибіотики (у тому числі аміноглікозиди, цефалоспорини, ванкоміцин, рифампіцин) чинять синергічну дію щодо Оксампіцину; бактеріостатичні препарати (макроліди, хлорамфенікол, лінкозаміди, тетрацикліни, сульфаніламіди) - антагоністичну.Оксампіцин підвищує ефективність непрямих антикоагулянтів (пригнічуючи кишкову мікрофлору, знижує синтез вітаміну К та протромбіновий індекс); зменшує ефективність пероральних контрацептивів, лікарських засобів, у процесі метаболізму яких утворюється параамінобензойна кислота, при застосуванні з етинілестрадіолом - ризик розвитку кровотеч "прориву".Діуретики, алопуринол, блокатори канальцієвої секреції, фенілбутазон, нестероїдні протизапальні препарати та інші лікарські засоби, що блокують канальцієву секрецію, підвищують концентрацію препарату в плазмі, що збільшує ризик розвитку токсичної дії.Алопуринол підвищує ризик розвитку шкірної висипки.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.Термін придатності 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

По 333,5 мг і 166,5 мг суми активних речовин у флаконі № 1, № 50.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуПорошок для приготування розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій.Адреса660042, м. Красноярськ, Російська Федерація, вул. 60 років Жовтня, буд. 2.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01CR50:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама