Пиразидол инструкция по применению

Пиразидол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Пиразидол таблетки по 50 мг №50 в бан.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8666/01/01 от 15.07.2008. Приказ № 373 от 15.07.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Основные физико-химические свойства:

таблетки кремового кольору, довгастої форми з рискою.

Производитель:

Луганский ХФЗ, ПАО, г.Луганск, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антидепрессанты

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Антидепресант чотирьохциклічної структури. Похідне індолу, володіє елементами структурної подібності з серотоніном, резерпіном та іншими конденсованими індольними похідними. Вибірково, короткочасно та оборотно пригнічує моноамінооксидазу типу А, виражено блокує дезамінування серотоніну та норадреналіну, у меншій мірі – тіаміну. Частково блокує зворотне захоплення серотоніну та інших моноамінів, стимулює адренергічні структури, активує процеси синаптичної передачі нервового збудження в центральній нервовій системі. Послаблює депресивні ефекти резерпіну, підсилює ефекти леводопи, фенаміну, попередника серотоніну – 5-гідрокси-триптофану, стимулює серотонінергічні структури.Особливістю дії є поєднання тімолептичного ефекту з регулюючим впливом на центральну нервову систему, яке полягає в активуючому впливі у пацієнтів із апатичною та анергічною депресією і седативному ефекті у хворих із ажитаційними станами. Виявляє ноотропну дію, покращує когнітивні функції, не володіє антихолінергічною активністю.Фармакокінетика. Практично повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Після одноразового прийому всередину максимальна концентрація активної речовини у плазмі крові досягається через 2-8 год. Рівноважна концентрація у плазмі крові досягається через 2 тижні після початку прийому.Елімінація з плазми крові відбувається у три фази. Абсолютна біодоступність складає 20–30%, майже повністю метаболізується у печінці. Має високий ступінь зв’язування з білками плазми (90-95%) та, в результаті, тривалий період напіввиведення – близько 185 год. Розподіляється у корі головного мозку, гіпоталамусі, спинному мозку, а також в легенях, печінці, нирках, селезінці. Близько 50–70% метаболітів виводиться з сечею, 25–45% – з жовчю через кишечник, дуже незначна кількість виводиться з сечею в незміненому вигляді. В організмі не накопичується, не спричиняє звикання та синдрому відміни.

Показания к применению:

Депресії різного генезу, переважно з психомоторною загальмованістю, тривожно-депресивними та тривожно-маревними компонентами, гіпохондричною та неврозоподібною симптоматикою. Маніакально-депресивний психоз, шизофренія з афективними розладами та інволюційним психозом, що протікає з вираженим депресивним компонентом. Тривожно-депресивні стани у період алкогольної або нікотинової абстиненції.

Противопоказания:

Підвищена індивідуальна чутливість до пірліндолу або допоміжних компонентів препарату; застосування інгібіторів моноамінооксидази одночасно і/або у попередні 14 днів; гострі гепатити, захворювання системи крові; вагітність, період лактації; дитячий вік до 18 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Препарат не слід призначати одночасно або протягом 14 днів після припинення лікування інгібіторами моноамінооксидази. Як і при терапії іншими антидепресантами, при недотриманні цих рекомендацій можливий розвиток серйозних, іноді смертельних, реакцій (серотоніновий синдром).Необхідно враховувати можливість підвищеної чутливості до епінефрину та інших симпатоміметичних амінів у разі їх введення хворому під час лікування пірліндолом. За відсутності гострої необхідності призначення цих препаратів у період лікування не рекомендується. В період лікування не можна приймати алкоголь.

Особенности применения:

У зв'язку з відсутністю у пірліндола холінолитичної активності препарат можна застосовувати у хворих з супутніми соматичними захворюваннями (глаукома, аденома передміхурової залози), яким протипоказані такі антидепресанти як амітриптилін та іміпрамін. При необхідності можна поєднувати застосування піразидолу з нейролептиками та транквілізаторами, що призводить до більш швидкої редукції тривожно-параноїдальних станів і депресивних симптомів.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Адекватні та строго контрольовані дослідження ефективності і безпеки застосування препарату у вагітних або у період лактації не проводилися.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Піразидол певною мірою володіє ноотропним ефектом та покращує когнітивні функції у пацієнтів. Проте, оскільки будь-який психотропний препарат може знижувати процес мислення та рухові навики, пацієнти повинні бути попереджені про необхідність дотримуватися обережності при роботі з потенційно небезпечними механізмами і при керуванні автомобілем.

Дети:

Ефективність і безпека застосування препарату в дитячому та підлітковому віці не встановлені.

Способ применения и дозы:

Приймають 2-3 рази на добу після їди. Тривалість лікування та дозу препарату підбирають індивідуально; терапевтичний ефект звичайно досягається на 7-14 дні, після чого прийом препарату слід продовжувати в індивідуально підібраній дозі ще протягом 2-4 тижнів, потім дозу поступово зменшують зі швидкістю не більше 25-50 мг на тиждень, щоб уникнути рецидиву депресії.Початкова добова доза препарату складає 50-75 мг. Під контролем лікаря дозу протягом тижня поступово підвищують на 25-50 мг на добу. Звичайно ефективна добова доза складає 150-300 мг, при необхідності та добрій переносимості препарату доза може бути збільшена до максимальної добової – 400 мг.При невротичних та реактивних депресіях і/або у літніх пацієнтів препарат застосовують в мінімальній ефективній дозі.

Передозировка:

Симптоми: судоми, нудота, запаморочення, тремор, тахікардія. Лікування: промивання шлунку, призначення ентеросорбентів. Рекомендується симптоматична та підтримуюча терапія, у важких випадках – гемосорбція. При розвитку судом призначають діазепам.

Побочные действия:

Піразидол звичайно добре переноситься. Побічні реакції помірно виражені та, як правило, зникають при зниженні дози препарату. Рідко можуть спостерігатися сухість у роті, тремор рук, тахікардія, підвищена пітливість, запаморочення, нудота, алергічні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні або призначенні піразидолу відразу після терапії препаратами, що пригнічують моноамінооксидазу (у тому числі, селегіліном, моклобемідом, прокарбазином, фуразолідоном), можливий розвиток важких ускладнень (серотоніновий синдром).Піразидол підвищує чутливість пацієнтів до епінефрину та інших симпатоміметичних амінів, що слід враховувати за наявності гострої необхідності їх сумісного застосування.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Для лікарського препарату не потрібні спеціальні умови зберігання. Для захисту від дії вологи та світла зберігати в оригінальному пакуванні. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Форма выпуска / упаковка:

По 50 таблеток у банках.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N06AX21:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Пиразидол
Производитель:Луганский ХФЗ, ПАО, г.Луганск, Украина
Форма выпуска: По 50 таблеток у банках.
Регистрационное удостоверение:№ UA/8666/01/01 от 15.07.2008. Приказ № 373 от 15.07.2008
МНН:Pirlindole
Условия отпуска:Без рецепта.
Фармакологическая группа:Антидепрессанты
Код АТХ:N06AX21 - Дулоксетин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Офтальмолог объяснил, помогут ли антибиотики вылечить конъюнктивит
Заболевания глаз, вызванные изменением климата и з...
Реклама