Прам инструкция по применению

Прам фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Прам таблетки, п/о, по 10 мг №30 (10х3)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9537/01/01 от 08.04.2009. Приказ № 219 от 08.04.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить циталопраму гідроброміду у кількості, що відповідає 10 мг та 20 мг циталопраму;допоміжна речовина: маніт (Е 421), целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза, титану діоксид Е 171, макрогол 6000.

Основные физико-химические свойства:

білі, вкриті оболонкою таблетки, без розподільчої риски (таблетки 10 мг) та з розподільчою рискою (таблетки 20 мг), круглі, двоопуклі.

Производитель:

Г. Л. Фарма, ГмбХ.

Фармакотерапевтическая группа:

Антидепрессанты

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Циталопрам є антидепресантом, селективним інгібітором зворотного захоплення серотоніну. Він не має або має дуже слабку здатність зв’язуватися з цілим рядом інших рецепторів, включаючи гістамінові, мускаринові та адренорецептори. Це значною мірою зумовлює відсутність у циталопраму кардіотоксичності та побічної дії у вигляді ортостатичної гіпотензії, седативного ефекту, сухості у роті. Циталопрам лише дуже незначною мірою інгібує цитохром Р450IID6, тому він не взаємодіє з лікарськими засобами, які метаболізуються цим ферментом. Антидепресивний ефект звичайно досягається після 2 - 4 тижнів лікування. Циталопрам не впливає на провідну систему серця та артеріальний тиск, на гематологічні показники, функцію печінки і нирок, не призводить до збільшення маси тіла. Фармакокінетика. Біодоступність циталопраму при внутрішньому застосуванні становить близько 80%. Максимальна концентрація у плазмі досягається через 2 - 4 години після прийому. Зв’язування з білками - менше 80%. Метаболізм відбувається шляхом деметилювання, дезамінування та окислення. Незмінений циталопрам є основною сполукою у плазмі крові; його кінетика є лінійною. Постійна концентрація у плазмі досягається через 1 - 2 тижні після початку лікування. Період напіввиведення препарату становить 1,5 доби. Виведення здійснюється з сечею та калом.

Показания к применению:

Лікування депресії різної етіології та виду. Лікування панічних розладів з або без агорафобії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до циталопраму або будь-якого іншого компонента препарату. Препарат не призначають пацієнтам, які приймають інгібітори моноамінооксидази (МАО) та протягом двох тижнів після припинення їх вживання. Лікування інгибіторами МАО повинно починатися не раніше як через 7 днів після припинення прийому препарату.

Особенности применения:

Циталопрам не слід застосовувати разом з інгібіторами МАО.Лікування циталопрамом можна розпочинати через 14 днів після припинення лікування неселективними інгібіторами МАО або принаймні через один день після припинення приймання моклобеміду або селегіліну. Лікування інгібіторами МАО можна розпочинати через 7 днів після припинення приймання циталопраму.У деяких пацієнтів з панічними розладами на початку лікування циталопрамом можуть виникати симптоми тривоги. Це парадоксальне загострення симптомів тривоги найвиразніше протягом перших декількох днів лікування і минає протягом перших двох тижнів. Тому рекомендується розпочинати терапію циталопрамом з малих доз, щоб полегшити ці парадоксальні реакції. Як і при терапії іншими антидепресивними препаратами, ймовірність суїциду у пацієнтів з депресією може зберігатися до досягнення істотної ремісії. Пацієнти з ризиком суїциду не повинні мати доступ до препаратів у великих кількостях. Якщо стан пацієнта переходить у маніакальну фазу, лікування циталопрамом слід відмінити. З обережністю слід призначати циталопрам пацієнтам з епілептичними нападами в анамнезі. Селективні інгібітори зворотного нейронального захоплення серотоніну можуть змінювати рівні цукору у крові діабетиків. У цих випадках необхідна корекція дози інсуліну або пероральних антидіабетичних засобів.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Досвід застосування циталопраму під час вагітності обмежений. Дослідження репродуктивної функції не показали збільшення частоти випадків патологічного розвитку плода, однак циталопрам не слід застосовувати в період вагітності.Циталопрам екскретується в грудне молоко. Оскільки ризик для немовляти не встановлений, на час лікування слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат потрібно призначати з обережністю пацієнтам, які керують автомобілем або мають справу з обслуговуванням будь-яких інших точних механізмів. Циталопрам не знижує інтелектуальну функцію та психомоторну активність. Однак пацієнти, яким призначений Прам, повинні знати про деяке зниження загальної уваги та її концентрації або під впливом самого захворювання або від прийому препарату.

Дети:

Застосування не рекомендується, оскільки безпека та ефективність у дітей не досліджувалась.

Способ применения и дозы:

Дорослі Прам приймають щоденно, 1 раз на добу. Таблетки можна приймати у будь-який час протягом дня, незалежно від прийому їжі.Лікування депресії. На початку лікування дорослим потрібно приймати 20 мг препарату перорально один раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості та тяжкості захворювання доза може бути збільшена до 60 мг на добу.Антидепресивний ефект звичайно настає через 2 - 4 тижні. Лікування депресії є симптоматичним, а тому тривалим і повинно продовжуватися звичайно протягом 6 місяців з метою запобігання рецидиву захворювання.Панічні розлади. На початку лікування дорослим рекомендується приймати 10 мг препарату перорально, 1 раз на добу протягом першого тижня, збільшуючи дозу до 20 мг перорально 1 раз на добу. Доза може бути в подальшому збільшена до 60 мг на добу, залежно від індивідуальної чутливості пацієнта.У деяких пацієнтів спостерігались посилення симптомів тривоги на початку терапії антидепресантами. Така парадоксальна реакція з часом проходила протягом 2 тижнів безперервного лікування. Початкова мала доза рекомендується для зменшення ймовірності появи парадоксальної тривожної реакції.Терапевтична ефективність циталопраму в лікуванні панічних розладів досягається після 3 місяців безперервного лікування.Рекомендована щоденна доза для людей літнього віку дорівнює 20 мг. Залежно від індивідуальної чутливості та тяжкості депресії доза може бути збільшена до максимальної - 40 мг на добу.За наявності печінкової недостатності доза може бути зменшена до нижньої межі щоденної дози. Дозові обмеження не є обов’язковими у випадку наявності ниркової недостатності незначного чи середнього ступеня тяжкості.Якщо прийнято рішення припинити терапію, відміна препарату повинна проводитись поступово, протягом кількох тижнів.

Передозировка:

Симптоми. Сонливість, напружений вираз обличчя, епізодичне виникнення епілептичних судом, синусової тахікардії, підвищене потовиділення, нудота, блювання, ціаноз, гіпервентиляція, кома. Лікування. Специфічного анитдоту не існує. Лікування є симптоматичним і підтримуючим. Необхідно промити шлунок якнайшвидше після перорального прийому препарату. У випадку прийому дози вище 600 мг рекомендується моніторинг ЕКГ. Судомний синдром можна купірувати діазепамом. Розширення комплексу QRS на ЕКГ рекомендується нормалізовувати шляхом інфузії гіпертонічного розчину натрію хлориду.

Побочные действия:

Побічні ефекти препарату, як правило, є короткочасними і незначними. Вони спостерігаються протягом перших двох тижнів лікування і минають поступово з одужанням пацієнта. Розлади травлення: гіпосалівація (12%), нудота/блювання (8%), запор (7%), а також іноді - діарея, втрата апетиту, гіперсалівація, диспепсія. Ці побічні реакції також можуть бути ознаками існуючого захворювання. Порушення сну: зменшення тривалості сну (8%), седативний ефект (7%). Інші побічні реакції: тремор, посилене потовиділення (11 %), головний біль (9 %), запаморочення (6 %), іноді – прискорене серцебиття, відчуття холоду, порушення кровообігу, порушення сечовипускання, порушення акомодації, мідріаз, сплутаність свідомості. Ці побічні реакції спостерігалися рідше і були легшими, ніж при застосуванні трициклічних антидепресантів. Слід брати до уваги, що у пацієнтів з афективними розладами часто розвиваються симптоми з боку вегетативної нервової системи (наприклад, сухість у роті), що призводить до депресії. Порівняно з трициклічними антидепресантами, при застосуванні циталопраму збільшення маси тіла та антихолінергічні побічні ефекти не спостерігалися. Циталопрам не чинить кардіотоксичну дію, але може посилювати вже існуючу синусову брадикардію.

Лекарственное взаимодействие:

Існування несумісних хімічних комбінацій не відомо.Одночасний прийом циталопраму та інгібіторів МАО може спричинити виникнення гіпертензивних кризів (серотоніновий синдром).Циталопрам може підсилювати дію суматриптану, а також інших серотонінергічних препаратів.Циметидін спричиняє помірне підвищення рівня середніх рівноважних концентрацій циталопраму, тому слід звертати увагу на цей факт за умови одночасного прийому високих доз цих лікарських засобів.Не було показано існування взаємодії препарату з літієм чи алкоголем, а також будь-якої фармакокінетичної взаємодії, що може мати клінічні наслідки при застосуванні разом з фенотіазинами або трициклічними антидепресантами.У клінічних дослідженнях не було знайдено фармакокінетичної взаємодії циталопраму з одночасно введеними хворому бензодіазепінами, нейролептиками, аналгетиками, літієм, антигістамінами, протигіпертензивними препаратами, бета-блокаторами та іншими серцево-судинними лікарськими засобами.

Срок годности:

4 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25оС.

Форма выпуска / упаковка:

По 30 таблеток в упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження8502 Ланах, Австрія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N06AB04:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Прам
Производитель:Г. Л. Фарма, ГмбХ.
Форма выпуска: По 30 таблеток в упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9537/01/01 от 08.04.2009. Приказ № 219 от 08.04.2009
МНН:Citalopram
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить циталопраму гідроброміду у кількості, що відповідає 10 мг та 20 мг циталопраму;допоміжна речовина: маніт (Е 421), целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза, титану діоксид Е 171, макрогол 6000.

Фармакологическая группа:Антидепрессанты
Код АТХ:N06AB04 - Циталопрам
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Это природное средство может снизить уровень артериального давления до 12 мм рт. ст.
Согласно исследованию, которое было опубликовано в...
Ежедневный прием душа вреден для здоровья: врач
Эксперт по гигиене в Лондонской школе гигиены и тр...
Реклама