Ридазин инструкция по применению

Ридазин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Ридазин таблетки, п/о, по 10 мг №20
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7119/01/01 от 08.10.2007. Приказ № 621 от 08.10.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить тіоридазину гідрохлориду 10 мг або 25 мг;допоміжні речовини:таблетка по 10 мг: крохмаль, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, тальк, желатин, титану діоксид, сахароза, віск карнаубський, парафін твердий, повідон, FD&C жовтий № 6, FD&C блакитний № 1;таблетка по 25 мг: крохмаль, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, тальк, желатин, титану діоксид, сахароза, віск карнаубський, парафін твердий, повідон, FD&C червоний № 40.

Основные физико-химические свойства:

Ридазин® 10, таблетки по 10 мг – таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті цукровою оболонкою, зеленого кольору;Ридазин® 25, таблетки по 25 мг – таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті цукровою оболонкою, рожевого кольору;

Производитель:

Хикма Фармасьютикалз, Иордания

Фармакотерапевтическая группа:

Антипсихотические средства (нейролептики).

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Тіоридазин – фенотіазиновий нейролептик зі специфічною психотерапевтичною дією. Механізм антипсихотичної дії пов'язаний із блокадою постсинаптичних допамінергічних рецепторів у мезолімбічних структурах головного мозку. Відмінною рисою Ридазину® є те, що антипсихотична дія поєднується із заспокійливим ефектом без вираженої загальмованості, емоційної індиферентності, в’ялості. Препарат чинить помірну стимулюючу дію разом із нейролептичною. Має помірний тимолептичний (антидепресивний) вплив. Чинить слабко виражену протиблювотну та антигістамінну дію. Фармакокінетика. Швидко та добре всмоктується в кишечнику, проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, накопичується у внутрішніх органах (у печінці та легенях), метаболізується в печінці, виділяється в значній кількості із сечею та калом. Період напіввиведення – від 10 до 20 год.

Показания к применению:

Психічні та емоційні розлади, які супроводжуються страхом, напруженістю, збудженням. Психоневрози, афективні розлади в осіб, залежних від алкоголю, психічні розлади поведінки дітей, стареча сплутаність свідомості.

Противопоказания:

Тяжкі депресії та коматозні стани, періоди вагітності та годування груддю, гіперчутливість до компонентів препарату, пригнічення функції ЦНС, підвищена чутливість до тіоридазину та інших фенотіазинів, захворювання крові в анамнезі, тяжкі захворювання серцево-судинної системи. Дитячий вік до 2 років.

Особенности применения:

Перехресна чутливість фенотіазинів вказує на таке: якщо пацієнт демонструє реакцію гіперчутливості на один фенотіазин, то слід очікувати на більш-менш виражену реакцію й на інший. Фенотіазин слід з обережністю призначати пацієнтам, трудова активність яких потребує повноцінного розумового напруження та пильності. При прийомі Ридазину® потрібно уникати тривалого перебування на сонці. Якщо не можна уникнути контакту із сонячними променями, необхідно використовувати сонцезахисні креми або одяг. З обережністю застосовують для лікування пацієнтів із закритокутовою глаукомою в анемнезі, гіпертрофією передміхурової залози.Всім пацієнтам перед початком лікування препаратом необхідно зробити ЕКГ. З обережністю призначати пацієнтам з подовженим інтервалом QT на ЕКГ.Рекомендується в перші 3 – 4 місяці лікування Ридазином® регулярно контролювати картину крові. У разі захворювання печінки необхідний регулярний контроль її функцій. Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. Особи, які приймають Ридазин®, не повинні керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механізмами.

Способ применения и дозы:

Дози слід встановлювати в індивідуальному порядку, відповідно до ступеня розладу. В усіх випадках повинна бути встановлена мінімальна терапевтично ефективна доза.Для купірування емоційних розладів граничного кола в дозах 30 – 75 мг на добу тривалістю до 2 місяців (основний курс лікування) та в дозах 10 – 30 мг на добу курсом до 6 місяців (підтримуюче лікування). Для блокування алкогольної залежності – у дозах 25 – 100 мг на добу курсом до 10 днів (основний курс лікування) та в дозах 10 – 25 мг на добу курсом до 2 місяців (підтримуюче лікування).Добову дозу слід приймати в 2 – 4 прийоми незалежно від прийому їжі.Дітям віком від 2 до 12 років: 0,25 – 2 мг/кг маси тіла на добу, розподілені на 2 – 4 прийоми.Добова доза не повинна перевищувати 100 мг.

Передозировка:

Симптоми передозування Ридазину® відзначаються у вигляді сонливості, сплутаності свідомості, порушенні орієнтації (аж до коми і арефлексії), сухості в роті, нечіткості зору, закладеності носа, ортостатичної гіпотензії, пригніченні дихання, рухового розгальмування, гіперрефлексії, судом, гіпотермії. Препарат не має специфічного антидоту. Якомога швидше слід промити шлунок, дати активоване вугілля та проносні засоби для видалення тіоридазину з організму. Загальна симптоматична терапія застосовується для врегулювання діяльності серцево-судинної системи та системи дихання. При необхідності здійснюють штучна вентиляція легенів, моніторинг стану серцево-судинної системи, заходи, що запобігають розвитку метаболічного ацидозу.

Побочные действия:

При надлишковій початковій дозі можуть виникнути, але незабаром зникають, такі побічні явища, як сонливість, запаморочення, стомлюваність, порушення акомодації, нетримання сечі, сухість у роті та носі. Аменорея, галакторея, ослаблення чоловічої статевої функції можуть виникнути, але повністю зникають при зниженні дози Ридазину®.У великих дозах, особливо при супутній гіпокаліємії, препарат може викликати зміни ЕКГ– подовження інтервалу QT, згладжування зубця Т, появу зубця U. Інколи можливі набряки або збільшення маси тіла. Перехідна лейкопенія та інші патологічні зміни крові описані, але агранулоцитоз спостерігається дуже рідко. Пігментарна ретинопатія з розладом зорової функції спостерігається дуже рідко.

Лекарственное взаимодействие:

Фенотіазини здатні потенціювати дію депресантів ЦНС (наприклад, анестетиків, аналгетиків, гіпнотичних засобів, антигістамінних препаратів, алкоголю тощо), а також атропіну та фосфорних інсектицидів. Ридазин® може потенціювати негативний ефект хінідину на скоротливість міокарда. Як й інші фенотіазини, Ридазин® чинить адренолітичну дію, тому може перешкоджати пресорному ефекту адренергічних вазоконстрикторів. При одночасному застосуванні знижується дія протисудомних засобів та циметидину. Зменшується ефективність препаратів для зниження апетиту (за винятком фенфлураміну). При застосуванні з гіпоглікемічними засобами можливе невелике зменшення їх ефективності; з амфетаміном – виявляється антагоністична взаємодія; з апоморфіном – зменшується блювотна дія апоморфіну, підсилюється його пригнічувальний вплив на ЦНС. При одночасному застосуванні Ридазину® та пробуколу, астемізолу, цизаприду, дизопіраміду, еритроміцину, пімозиду або прокаінаміду можливе подовження інтервалу QT і підвищення ризику розвитку шлуночкової тахікардії.

Срок годности:

Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 ºС. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 таблеток у блістері з ПВХ і фольги алюмінієвої; по 1 блістеру в картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: тіоридазин: 10-[2-(1-метил-2-піперидил)етил]-2-метил-тіофенотіазин гідрохлорид;Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.Адреса22328, а/с 182400, Амман, Йорданія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N05AC02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Ридазин
Производитель:Хикма Фармасьютикалз, Иордания
Форма выпуска: По 20 таблеток у блістері з ПВХ і фольги алюмінієвої; по 1 блістеру в картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7119/01/01 от 08.10.2007. Приказ № 621 от 08.10.2007
МНН:Thioridazine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить тіоридазину гідрохлориду 10 мг або 25 мг;допоміжні речовини:таблетка по 10 мг: крохмаль, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, тальк, желатин, титану діоксид, сахароза, віск карнаубський, парафін твердий, повідон, FD&C жовтий № 6, FD&C блакитний № 1;таблетка по 25 мг: крохмаль, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, тальк, желатин, титану діоксид, сахароза, віск карнаубський, парафін твердий, повідон, FD&C червоний № 40.

Фармакологическая группа:Антипсихотические средства (нейролептики).
Код АТХ:N05AC02 - Тиоридазин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама