Сода-Буфер (Sodium bicarbonate) инструкция по применению

Сода-Буфер фото, инструкция
Дозировка:
Сода-Буфер раствор д/инф. 4,2 % по 100 мл в бутыл.
Производитель:

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

Непосредственное производство: Юрия-Фарм, ООО.

Фармакотерапевтическая группа:

Розчини для внутрішньовенного введення. Натрію бікарбонат.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: натрію гідрокарбонат;1 мл розчину містить 42 мг натрію гідрокарбонату; допоміжні речовини: динатрію едетат, вуглецю діоксид, вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

раствор

Основные физико-химические свойства:

Производитель:

Юрия-Фарм, ООО.

Фармакотерапевтическая группа:

Розчини для внутрішньовенного введення. Натрію бікарбонат.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Засіб для відновлення лужного стану крові та корекції метаболічного ацидозу. При дисоціації натрію гідрокарбонату вивільнюється бікарбонатний аніон, він зв’язує іони водню з утворенням вуглецевої кислоти, яка потім розпадається на воду та вуглекислий газ, що виділяється при диханні. Розчин, доведений до показника рН 7,3-7,8, попереджає стрибкоподібне залужнювання та забезпечує плавну корекцію ацидозу при одночасному збільшенні лужних резервів крові. Препарат збільшує також виділення з організму іонів натрію та хлору, підвищує осмотичний діурез, залужнює сечу, попереджає осад сечової кислоти в сечовидільній системі. Всередину клітин бікарбонатний аніон не проникає.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показания к применению:

Некомпенсований метаболічний ацидоз при інтоксикаціях різної етіології, тяжкому перебігу післяопераційного періоду, поширених та/або глибоких опіках, шоку, діабетичній комі, тривалій діареї, нестримному блюванні, гострих масивних крововтратах, тяжкому ураженні печінки та нирок, тривалих гарячкових станах, тяжкій гіпоксії новонароджених. Абсолютним показанням є зниження рН крові нижче 7,2.

Противопоказания:

Метаболічний або респіраторний алкалоз, гіпокаліємія, гіпернатріємія.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Необхідно контролювати рН та кислотно-лужний стан крові. У хворих із супутніми захворюваннями серця або нирок можуть розвинутись серцева недостатність та набряки. У разі занадто швидкого врівноваження ацидозу, зокрема у разі порушення вентиляції легень, швидке вивільнення СО2 може підсилити церебральний ацидоз. Невеликі кількості Сода-буфер®, що вводяться разом з іншими інфузійними розчинами, які мають кислий рН, слугують нейтралізуючим агентом та попереджують виникнення постінфузійних флебітів (розчини глюкози різної концентрації, розчин Рінгера, розчин натрію хлориду, ципрофлоксацин та деякі інші фторхінолони).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Невідомо, чи спричиняє натрію бікарбонат шкідливий вплив на плід, коли його призначати вагітним жінкам, а також чи може він впливати на репродуктивну функцію. Тому препарат вагітним признають лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Застосування препарату у період годування груддю можливе лише за життєвими показаннями.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дані відсутні через застосування препарату винятково в умовах стаціонару.

Дети:

Можна застосовувати дітям від народження.

Способ применения и дозы:

Призначати дорослим і дітям внутрішньовенно краплинно зі швидкістю 1,5 ммоль/кг на годину (3 мл 4,2 % Сода-буфер®/кг за годину).Новонародженим вводити внутрішньовенно у дозі 1-2 мл на 1 кг маси тіла за 1 раз під контролем показників кислотно-лужного та водно-електролітного балансу.У разі коригування метаболічних ацидозів дозування визначається з урахуванням рівня розладу балансу кислот та основ. Дозу вираховувати залежно від показників газів крові за формулою: Об’єм 0,5-молярного буферованого гідрокарбонату натрію 4,2 % у мл =дефіцит баз (-ВЕ) х кг маси тіла хворого х 0,3 х 2 (фактор 0,3 відповідає частці позаклітинної рідини порівняно з загальною рідиною). Максимальна доза препарату для дорослих – 300 мл (при підвищеній масі тіла – 400 мл) на добу, для дітей ˗ від 100 до 200 мл залежно від маси тіла.

Передозировка:

Унаслідок буферних властивостей препарату вірогідність розвитку алкалозу при передозуванні суттєво зменшена. При перевищенні дози препарату можливий розвиток алкалозу, гіпернатріємії та гіперосмії, тетанічних судом. При появі клінічних проявів алкалозу (судоми, у т. ч. з проявами тетанії, збудженість, зниження рівня калію і кальцію і підвищення рівня натрію в крові, підвищення рівня рН) припинити введення препарату, при необхідності вводити ізотонічний розчин натрію хлориду або 5 % розчин глюкози. При небезпеці розвитку тетанії вводити внутрішньовенно дорослим 1-3 г кальцію глюконату.

Побочные действия:

Нудота, блювання, анорексія, біль у шлунку, головний біль, неспокій. Артеріальна гіпертензія.

Лекарственное взаимодействие:

Може посилювати антигіпертензивний ефект резерпіну.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 мл або 50 мл, або 100 мл, або 200 мл, або 400 мл у пляшках. По 2 мл або 5 мл у контейнерах однодозових №10 у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

У розчині Сода-буфер® не можна розчиняти кислі речовини (аскорбінову, нікотинову та інші кислоти), алкалоїди (атропін, апоморфін, кофеїн, теобромін, папаверин), серцеві глікозиди, солі кальцію, магнію, важких металів (заліза, міді, цинку), тому що відбувається випадання осаду або гідроліз органічних сполук. Не змішувати з фосфатвмісними розчинами.

Виробник/Заявник

ТОВ Юрія-ФармМісцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/місцезнаходження заявника.Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10. Тел.: 275-01-08; 275-92-42.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.