Тераклав-Здоровье инструкция по применению

Тераклав-Здоровье фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Тераклав-Здоровье таблетки, п/о, 875 мг/125 мг №24 (6х4)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9835/01/03 от 07.07.2009. Приказ № 487 от 07.07.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 1 таблетка (250 мг/125 мг) містить 250 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг клавуланової кислоти у формі калієвої солі;1 таблетка (500 мг/125 мг) містить 500 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг клавуланової кислоти у формі калієвої солі;1 таблетка (875 мг/125 мг) містить 875 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг клавуланової кислоти у формі калієвої солі;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, дибутилфталат, тальк, титану діоксид (E 171), етилцелюлоза; для таблеток (500 мг/125 мг) – дикальцію фосфат.

Основные физико-химические свойства:

Тераклав-Здоров’я 250 мг/125 та 875 мг/125 мг: білі, подовженої форми, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з насічкою на одному боці;Тераклав-Здоров’я 500 мг/125 мг: білі, подовженої форми, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Производитель:

ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Бета-лактамные антибиотики. Пенициллины.

Показания к применению:

Лікування бактеріальних інфекцій, що спричинені чутливими штамами до комбінації амоксицилін/клавуланова кислота:змішані інфекції, спричинені грампозитивними і грамнегативними мікроорганізмами та анаеробами;інфекції ЛОР-органів (гострий і хронічний синусит, гострий і хронічний отит, заглотковий абсцес);інфекції дихальних шляхів (гострий бронхіт з бактеріальною суперінфекцією, загострення хронічного бронхіту, пневмонія);інфекції шкіри та м’яких тканин;інфекції кісткової та сполучної тканини;захворювання, що передаються статевим шляхом (гонорея, шанкроїд);інфекції сечовивідних шляхів;гінекологічні інфекції;абдомінальні інфекції і післяопераційні ускладнення у черевній порожнині.

Противопоказания:

Гіперчутливість до амоксициліну/клавуланової кислоти або інших компонентів препарату.Гіперчутливість до антибіотиків групи пеніцилінів в анамнезі.Холестатична жовтяниця або гепатит, що спричинені прийомом антибіотиків групи пеніцилінів в анамнезі.Дитячий вік до 12 років (з масою тіла до 40 кг).

Особенности применения:

Незважаючи на те, що Тераклав-Здоров’я має характерну для антибіотиків групи пеніцилінів низьку токсичність, при тривалому курсі лікування (застосування більше 14 діб) рекомендується проводити періодичний контроль функції нирок, печінки, формули крові.Амоксиклав з обережністю призначають пацієнтам з алергічними реакціями в анамнезі, особливо на цефалоспорини, через можливий розвиток перехресної алергії, а також з наявністю гіперчутливості до пеніцилінів через серйозні випадки реакцій гіперчутливості (анафілактичні реакції).Необхідно з обережністю призначати препарат пацієнтам з порушеннями функції печінки. Для пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок необхідна адекватна корекція або збільшення інтервалів між прийомами.Пацієнтам з печінковою недостатністю Тераклав-Здоров’я призначають з обережністю, регулярно контролюючи функцію печінки. Порушення функції печінки може проявлятись через декілька тижнів після завершення лікування.У пацієнтів літнього віку зустрічається незначне подовження періоду напіввиведення амоксициліну та клавуланової кислоти, зумовлене віковим зниженням гломерулярної фільтрації, але немає потреби в коригуванні дози Тераклаву-Здоров’я.У зв’язку з можливим розвитком псевдомембранозного коліту у хворих на діарею, що розвилась після прийому антибіотиків, такі хворі потребують особливої уваги лікаря.При розвитку вторинного бактеріального або грибкового ураження стійкими мікроорганізмами слід припинити лікування і призначити адекватну терапію.У зв’язку з тим, що у великої кількості хворих на інфекційний мононуклеоз і лімфолейкоз, які отримували ампіцилін, спостерігали появу еритроматозних висипів, призначати Тераклав-Здоров’я таким хворим не рекомендується.Під час лікування пацієнтам рекомендується вживати велику кількість рідини для запобігання кристалурії.Препарати, що містять калій, можуть зашкодити пацієнтам, які перебувають на калієвій дієті. Можуть спостерігатись гіперкаліємія, шлунково-кишкові розлади.Вплив на результати лабораторних аналізів. З реактивом Бенедикта Тераклав-Здоров’я дає псевдопозитивну реакцію на глюкозу в сечі, псевдопозитивний результат тесту Кумбса. Рекомендується застосовувати ферментативні реакції з глюкозооксидазою.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Даних щодо тератогенної дії препарату немає. Слід уникати застосування Тераклаву-Здоров’я під час вагітності (особливо у І триместрі), крім випадків, коли очікувана користь для матері перевищує ризик для плода.Амоксицилін і клавуланова кислота у невеликій кількості проникають у грудне молоко, тому під час лікування слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Немає даних щодо впливу Тераклаву-Здоров’я на швидкість реакцій. Але, враховуючи можливість побічних реакцій з боку центральної нервової системи, необхідно дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дети:

Дітям віком до 12 років препарат застосовують в іншій лікарській формі.

Способ применения и дозы:

Дорослі та діти старше 12 років (маса тіла більше 40 кг): звичайна добова доза становить по 1 таблетці (250 мг/125 мг) кожні 8 годин або по 1 таблетці (500 мг/125 мг) 2 рази на добу, залежно від тяжкості інфекції. Таблетки Тераклаву-Здоров’я (875 мг/125 мг) застосовуються у дорослих пацієнтів з тяжкими інфекціями по 1 таблетці 2 рази на добу.Максимальна добова доза амоксициліну становить 6 г для дорослих і 45 мг/кг маси тіла – для дітей.Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) становить 600 мг для дорослих і 10 мг/кг маси тіла – для дітей.Для хворих літнього віку корекція дози не потрібна.Для пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 10–30 мл/хв.) доза повинна бути адекватно знижена або збільшений інтервал між прийомами препарату: Кліренс креатиніну (мл/хв.) >30 30–10 <10 Інтервал між прийомами (годин) Корекція дози не потрібна 12 24 При гемодіалізі рекомендовано переважно парентеральні введення препарату. Якщо відсутня можливість вводити Тераклав-Здоров’я парентерально, то при пероральному прийомі доза становить: по 1 таблетці (500 мг/125 мг) під час діалізу та наприкінці діалізу (враховуючи зниження концентрацій амоксициліну та клавуланової кислоти у сироватці).

Передозировка:

Інтоксикація внаслідок передозування Тераклаву-Здоров’я малоймовірна. Однак прийом великої кількості препарату може спричинити збудження, безсоння, запаморочення, інколи судоми, кристалурія. Лікування – симптоматичне, при виникненні кристалурії потрібно вводити достатню кількість рідини (відповідно функціональному стану нирок). Якщо на фоні виникнення кристалурії, обумовленої амоксициліном, погіршується функціональна здатність нирок, потрібно відмінити препарат. Доцільно застосування гемодіалізу.

Побочные действия:

Побічні ефекти, як правило, слабовиражені і скороминущі. Найчастіше відзначалися шлунково-кишкові розлади (діарея, нудота, блювання) та висипання на шкірі. Прояви з боку шлунково-кишкової системи можна зменшити, приймаючи лікарський засіб під час їжі. З боку органів і систем можуть спостерігатись такі небажані ефекти:інфекції та інвазії: часто – кандидоз шкіри та слизових оболонок;кровотворна та лімфатична системи: рідко відзначаються еозинофілія, гемолітична анемія, тромбоцитоз, гіпоплазія кісткового мозку, агранулоцитоз, збільшення тромбінового індексу;ендокринна система: підвищення температури тіла;нервова система: головний біль, безсоння, запаморочення, сплутаність свідомості, збудження, гіперактивність, рідко – судоми;травна система: діарея, нудота, блювання, рідко – біль у животі, стоматит, поява темного нальоту на язиці, кандидоз; іноді – псевдомембранозний коліт;печінка та жовчовивідні шляхи: рідко відзначаються минущі підвищення рівня сироваткових трансаміназ, лактатдегідрогенази та лужної фосфатази; дуже рідко – дисфункція печінки, холестатична жовтяниця, холестатичний гепатит;шкіра та підшкірні тканини: свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк; рідко – мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, ексфоліативний дерматит, включаючи токсичний епідермальний некроліз; відзначались також реакції, подібні до симптомів сироваткової хвороби (кропив’янка або шкірні висипання, що супроводжувались артритом, артралгією, міалгією та підвищенням температури тіла, а також бронхоспазмом;сечовидільна система: дуже рідко спостерігається інтерстиціальний нефрит і гематурія.Лікування препаратом необхідно негайно припинити при виникненні реакцій гіперчутливості, анафілактичного шоку, токсичної дії на кістковий мозок, порушеннях свідомості, судомах, псевдомембранозному коліті, інтерстиціальному нефриті, явищах холестазу, підвищенні рівня трансаміназ більш ніж у 5 разів порівняно з рівнем до лікування.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні Тераклаву-Здоров’я і метотрексату токсичність останнього підвищується. Одночасне застосування алопуринолу підвищує ризик розвитку екзантеми.Тераклав-Здоров’я і аміноглікозидні антибіотики фізично та хімічно несумісні.Антибіотики можуть знижувати ефективність пероральних протизаплідних засобів.У деяких випадках лікарський засіб може збільшувати протромбіновий індекс, у зв’язку з чим при одночасному призначенні Тераклаву-Здоров’я і пероральних антикоагулянтів необхідно бути обережними.Пеніциліни, впливаючи на шлунково-кишкову флору, можуть змінювати фармакокінетику глікозидів наперстянки, всмоктування яких може збільшуватись.Слід уникати одночасного призначення з дисульфірамом.Такі групи препаратів, як хлорамфеніколи, макроліди, тетрациклінові антибіотики, при прийомі разом з Тераклавом-Здоров’я можуть маскувати дію препарату.Пробенецид підвищує рівень амоксициліну у сироватці крові при прийомі разом з Тераклавом-Здоров’я.Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Тераклав-Здоров’я є комбінацією амоксициліну, напівсинтетичного пеніцилінового антибіотика з широким спектром антибактеріальної дії, і клавуланової кислоти, необоротного інгібітору β-лактамаз, що утворює стабільні неактивні комплексні сполуки з ферментами та захищає амоксицилін від розпаду.Тераклав-Здоров’я має широкий спектр антибактеріальної активності. Він активний відносно амоксицилінчутливих мікроорганізмів, а також відносно стійких бактерій, що утворюють β-лактамази, у числі яких – такі види:Грампозитивні аероби: Bacillus anthracis*, види Corynebacterium, Enterococcus faecalis*, Enterococcus faecium*, Listeria monocytogenes, Nocardia asteroides, Staphylococcus aureus*, коагулазонегативні стафілококи (включаючи Staphylococcus epidermidis), Streptococcus agalactiae, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans.Грампозитивні анаероби: види Clostridium , види Peptococcus, види Peptostreptococcus;Грамнегативні аероби: Bordetella pertussis, види Brucella, Escherichia coli*, Gardnerella vaginalis, Haemophilus influenzae*, Helicobacter pylori, види Klebsiella*, види Legionella, Moraxella catarrhalis* (Branhamella catarrhalis), Neisseria gonorrhoeae*, Neisseria meningitidis*, Pasteurella multocida, Proteus mirabilis*, Proteus vulgaris*, види Salmonella*, види Shigella*, Vibrio cholerae, Yersinia enterocolitica*;Грамнегативні анаероби: види Bacteroides (включаючи Bacteroides fragilis), види Fusobacterium;Інші мікроорганізми: Borrelia burgdorferi, види Chlamydia, Leptospira icterohaemorrhagiae, Treponema pallidum.*Деякі представники цих видів бактерій продукують бета-лактамазу, що робить їх нечутливими до монотерапії амоксициліном.Фармакокінетика. Основні фармакокінетичні властивості амоксициліну та клавуланової кислоти схожі. Обидва компоненти добре абсорбуються після прийому внутрішньо; вплив їжі на ступінь абсорбції незначний, тому Тераклав-Здоров’я можна приймати незалежно від прийому їжі. Якщо препарат приймають на початку їжі, абсорбція клавуланової кислоти збільшується. Максимальна концентрація у сироватці досягається через 1–1,25 години після прийому. Період напіввиведення амоксициліну дорівнює 78 хвилинам, а клавуланової кислоти – 60–70 хвилинам. Обидва компоненти характеризуються високим об’ємом розподілу у рідинах і тканинах організму (легені, виділення з середнього вуха, секрет верхньощелепних синусів, секрет носових пазух, плевральна та перитонеальна рідини, передміхурова залоза, мигдалики, мокротиння, бронхіальний секрет, печінка, жовчний міхур, матка, яєчники, синовіальна рідина). Амоксицилін та клавуланова кислота виводяться нирками; амоксициклін, в основному, у незмінному стані, а клавуланова кислота – частково у вигляді метаболітів. Невелика кількість може виводитись через кишечник і легені, у слідовій кількості визначається у грудному молоці.У пацієнтів з порушеною функцією нирок виведення препарату сповільнене, у зв’язку з чим слід змінити дозу відповідно до ступеня ураження нирок.Фармацевтичні характеристики.

Срок годности:

2 роки.Умови зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС. 

Форма выпуска / упаковка:

По 6 таблеток у блістері; Тераклав-Здоров’я 250 мг/125 мг та 500 мг/125 мг – по 5 блістерів у картонній коробці; Тераклав-Здоров’я 875 мг/125 мг – по 4 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01CR02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Тераклав-Здоровье
Производитель:ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"
Форма выпуска: По 6 таблеток у блістері; Тераклав-Здоров’я 250 мг/125 мг та 500 мг/125 мг – по 5 блістерів у картонній коробці; Тераклав-Здоров’я 875 мг/125 мг – по 4 блістери у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9835/01/03 от 07.07.2009. Приказ № 487 от 07.07.2009
МНН:Amoxicillin and enzyme inhibitor
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 1 таблетка (250 мг/125 мг) містить 250 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг клавуланової кислоти у формі калієвої солі;1 таблетка (500 мг/125 мг) містить 500 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг клавуланової кислоти у формі калієвої солі;1 таблетка (875 мг/125 мг) містить 875 мг амоксициліну у формі тригідрату та 125 мг клавуланової кислоти у формі калієвої солі;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, дибутилфталат, тальк, титану діоксид (E 171), етилцелюлоза; для таблеток (500 мг/125 мг) – дикальцію фосфат.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Бета-лактамные антибиотики. Пенициллины.
Код АТХ:J01CR02 - Амоксициллин и ингибитор фермента
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама