Терион 250 инструкция по применению

Терион 250 фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Терион 250 капсулы по 250 мг №100 в конт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12386/01/01 от 21.09.2012. Приказ № 734 от 21.09.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 25.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 капсула містить теризидону 250 мг або 300 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гліцерил бегенат; кальцію карбонат;оболонка капсули: для капсул по 250 мг – желатин, індигокармін (Е 132), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171); для капсул по 300 мг – желатин, інгдигокармін (Е 132), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171).

Основные физико-химические свойства:

капсули по 250 мг – капсули тверді желатинові розміру 0 EL: тіло капсули жовтого кольору, кришечка жовтого кольору; вміст капсули – гранульований порошок від білого до світло-жовтого кольору;капсули по 300 мг – капсули тверді желатинові розміру 0 EL: тіло капсули жовтого кольору, кришечка чорного кольору; вміст капсул – гранульований порошок від білого до світло-жовтого кольору.

Производитель:

Люпин Лимитед, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Інші засоби для лікування кислотно-залежних захворювань.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Теризидон повністю блокує фермент, який перетворює аланін в аланіл-аланіндипептид, основний компонент мікробної стінки мікобактерій. Не існує перехресної резистентності з іншими протитуберкульозними препаратами. Теризидон має виражені і широкі протимікробні властивості і значно впливає не тільки на штами, що спричиняють туберкульоз або інфекції сечового тракту, але й на штами, резистентні до інших відомих антибіотиків. МІК (мінімальна інгібуюча концентрація) теризидону до чутливих штамів становить 4-130 мг/мл.Чутливі до теризидону штами Mycobacterium tuberculosis, Bacillus subtilis, Candida albicans, Escherichia coli, Klebsiella pneumonie, Staphylococcus epidermis, Pasteurella multocida, Pseudomonas aeruginosa, Shigella, Salmonella enteritidis, Staphylococcus aureus, різні штами Streptococcus, включаючи S. руogenes і рикетсії, що спричиняють тиф, паратиф, ендемічний висипний тиф.Фармакокінетика. Найголовнішими властивостями теризидону є здатність забезпечувати високі плазмові та уринарні концентрації після застосування препарату внутрішньо, що робить препарат особливо зручним для лікування інфекцій сечовивідного тракту, включаючи хронічні форми.Абсорбція. Після застосування внутрішньо теризидон швидко і повністю (70 – 90 %) абсорбується при прийомі натще, досягаючи максимальної концентрації протягом 2 – 4 годин.Розподіл. Широко розповсюджується по тканинах і рідинах організму, таких як легені, жовч, цереброспінальна рідина, асцитична рідина, плевральна рідина, синовіальна рідина, лімфа, сперма. Спостерігається дуже добра проникність у цереброспінальну рідину (80 – 100 % плазмової концентрації) з найвищим рівнем при запаленні менінгеальних оболонок.Метаболізм і екскреція. Екскреція через сечові шляхи відбувається повільно і поетапно, таким чином, навіть через 24 години після застосування внутрішньо плазмовий рівень зберігається на середині максимальної концентрації. Тривала екскреція сечовивідними шляхами призводить до підтримки ефективних сечових концентрацій протягом 12 годин; 60 – 70 % екскретується в незміненому вигляді із сечею шляхом гломерулярної фільтрації; невелика кількість екскретується з калом; невелика кількість метаболізується.Теризидон має низький ступінь ниркової недостатності і легко переноситься у більшості пацієнтів, таким чином, препарат придатний для тривалого застосування, необхідного при лікуванні туберкульозу.

Показания к применению:

Легеневий і позалегеневий туберкульоз, включаючи туберкульоз нирок і сечостатевої системи (при резистентності мікобактерій туберкульозу до основних протитуберкульозних засобів і неефективності іншої протитуберкульозної терапії).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до теризидону або до інших компонентів препарату. Ниркова недостатність, епілепсія, психози, алкоголізм.

Особенности применения:

Лікування теризидоном припиняють чи зменшують дозування у разі виникнення алергічних реакцій або симптомів ураження нервової системи. Отруєння може спостерігатися, якщо рівень препарату в крові вище 30 мг/л, що є результатом передозування або порушення кліренсу препарату. Терапевтичний індекс цього лікарського засобу низький.Під час застосування препарату потрібно контролювати гематологічні показники, видільну функцію нирок, рівень препарату в крові та функцію печінки. Перед початком лікування слід виділити культуру мікроорганізмів та визначити чутливість штаму до теризидону. У разі туберкульозної інфекції слід визначити чутливість штаму до інших протитуберкульозних засобів. Під час лікування пацієнтів з порушеною функцією нирок, які приймають добову дозу більше 500 мг і у яких спостерігаються симптоми передозування, рівень теризидону в крові потрібно контролювати щонайменше 1 раз на тиждень. Дозу коригують таким чином, щоб підтримуючий рівень препарату в крові був нижче 30 мг/л.Протисудомні та седативні препарати можуть бути ефективними для профілактики симптомів ураження центральної нервової системи, наприклад, профілактики судом, збудження, тремору.Хворі, які приймають більше 500 мг теризидону на добу, повинні перебувати під наглядом лікаря через ризик виникнення симптомів передозування. Для профілактики побічних нейротоксичних ефектів призначають психотропні препарати бензодіазепінового ряду: діазепам (5 мг) або феназепам (1 мг) на ніч, ноотропні препарати: пірацетам (по 800 мг двічі на добу), піридоксин, глютамінову кислоту 1 г 3 рази на добу.У деяких випадках застосування Теріону та інших протитуберкульозних препаратів призводить до розвитку недостатності вітаміну В12 або фолієвої кислоти в організмі, мегалобластної та сидеробластної анемії. Якщо під час прийому протитуберкульозних засобів виникає анемія, лікар повинен оглянути хворого.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Теріон призначають вагітним тільки у разі, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.Концентрація в грудному молоці близька до концентрації теризидону в плазмі крові вагітної. Під час лікування слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

У деяких пацієнтів під час лікування Теріоном можуть виникати судоми, сонливість, головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, що супроводжується втратою пам’яті, психози, підвищена дратівливість, агресивність, великі та малі напади клонічних судом та кома, тому керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами заборонено.

Дети:

Безпека та ефективність застосування теризидону у дітей невідомі.Тому не рекомендується призначати препарат дітям.

Способ применения и дозы:

Дорослі застосовують по 1 капсулі 250 мг 3 рази на добу або по 1 капсулі 300 мг 2 рази на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 15-20 мг/кг маси тіла. Хворі віком від 60 років з масою тіла менше 60 кг приймають по 250 мг 2 рази на добу.

Передозировка:

Симптоми: може спостерігатися гостре отруєння, якщо дорослий хворий прийняв більше 1 г препарату. Хронічна токсичність залежить від дозування та може виникати, якщо в організм щодоби надходить більше 500 мг препарату. За необхідності застосування препарату хворими з порушенням функції нирок див. розділи Протипоказання та Особливості застосування.Зазвичай токсичні ефекти виявляються з боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, підвищена дратівливість, парестезії, дизартрії, психози. У разі прийому високих доз можливе виникнення периферичних парезів, судом та коми. Етанол підвищує ризик виникнення епілептичних нападів.Лікування: рекомендується проводити симптоматичне та підтримуюче лікування, активоване вугілля ефективніше для зменшення всмоктування препарату, ніж промивання шлунка. У випадку розвитку нейротоксичних ефектів потрібно застосовувати 200-300 мг піридоксину на добу. Під час гемодіалізу теризидон виводиться з крові, але не виключений розвиток токсичного ефекту, що може становити загрозу для життя.

Побочные действия:

З боку центральної нервової системи: судоми, сонливість, головний біль, тремор, дизартрія, запаморочення, сплутаність свідомості, що супроводжується втратою пам’яті, психози, навіть зі спробами самогубства, зміни настрою, підвищена дратівливість, агресивність, периферичні парези, гіперрефлексії, великі та малі напади клонічних судом та кома. Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж.Інші побічні ефекти: мегалобластна анемія, підвищення рівня амінотрансфераз печінки, нудота, печія, діарея, особливо у пацієнтів із захворюваннями печінки.Є повідомлення про загострення хронічної серцевої недостатності у хворих, які приймали 1-1,5 г теризидону на добу.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування етіонаміду потенціює нейротоксичні ефекти Теріону. Алкоголь та теризидон не сумісні, особливо при прийомі великих доз препарату (алкоголь підвищує ризик виникнення епілептичних нападів).Хворі, які приймають Теріон та ізоніазид, повинні знаходитись під наглядом лікаря, оскільки за цієї комбінації можливе посилення токсичного ефекту на центральну нервову систему і може знадобитися корекція дози.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці у сухому місці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 50 або по 100 капсул у запаяному поліетиленовому пакеті у контейнерах з поліетилену високого тиску, закритих кришками з герметичною укупоркою фольгою, з вміщеним пакетиком із силікагелем.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняA-28/1, M.I.D.C. Chikaltana, Aurangabad – 431210, India/А-28/1, М.І.Д.Сі. Чікалтана, Аурангабад – 431210, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Терион 250
Производитель:Люпин Лимитед, Индия
Форма выпуска: По 50 або по 100 капсул у запаяному поліетиленовому пакеті у контейнерах з поліетилену високого тиску, закритих кришками з герметичною укупоркою фольгою, з вміщеним пакетиком із силікагелем.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12386/01/01 от 21.09.2012. Приказ № 734 от 21.09.2012
МНН:Terizidone
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 капсула містить теризидону 250 мг або 300 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гліцерил бегенат; кальцію карбонат;оболонка капсули: для капсул по 250 мг – желатин, індигокармін (Е 132), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171); для капсул по 300 мг – желатин, інгдигокармін (Е 132), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171).

Фармакологическая группа:Інші засоби для лікування кислотно-залежних захворювань.
Код АТХ:J04AK03 - Теризидон
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Гастрит
Что такое гастритКлассификацияВиды инфекционного г...
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Реклама
Эксперты сказали, какой рыбий жир полезен для здоровья мозга
Рыбий жир является ценным источником незаменимых ж...
Ученые объяснили, почему нужно мыть мясо
Инфекции мочевыводящих путей (МП) возникают, когда...
Реклама