Алкалізований какао-порошок – шкода чи користь для організму

алкалізоване какао

Алкалізований какао-порошок, також відомий як голландський шоколадний порошок або процесований какао-порошок. Цей продукт отримують шляхом обробки звичайного натурального какао-порошку за допомогою лужних речовин за температури понад 250 градусів. Процес олужнення надає порошку темнішого відтінку, м’якого смаку і покращує розчинність у воді.

Існують деякі думки про потенційні негативні наслідки вживання алкалізованого какао-порошку. Ось деякі з них:

  1. Втрата поживних речовин.

Процес алкалізації знижує корисні та поживні речовини в какао-порошку, включно з антиоксидантами й флавоноїдами. Ці речовини мають важливе значення для загального здоров’я і захисту організму від оксидативного стресу.

  1. Підвищений вміст токсичних речовин.

У деяких випадках, алкалізація може призвести до утворення токсичних речовин, таких як кадмій. Кадмій є важким металом і його накопичення в організмі може бути шкідливим для здоров’я.

  1. Вплив на рівень pH в організмі. 

На думку деяких дослідників, його споживання може вплинути на pH-баланс в організмі. Вони стверджують, що споживання лужних продуктів може порушити природний pH-баланс.

Однак важливо зазначити, що багато хто з цих проблем є предметом дебатів серед дослідників, і на сьогодні немає чітких і однозначних доказів про його шкоду для здоров’я. Більшість досліджень, проведених на цю тему, мають обмежені обсяги або неоднозначні результати.

Важливо пам’ятати, що помірне споживання какао-порошку, чи то натурального, чи то алкалізованого, не становить значного ризику для більшості людей. Какао-порошок все одно містить деяку кількість корисних речовин, включно з мінералами та антиоксидантами.

Якщо у вас є проблеми або сумніви, рекомендується проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб отримати індивідуальні рекомендації щодо вашого харчування і споживання какао-порошку.

Загалом, какао-порошок, чи то натуральний, чи то алкалізований, може бути включений до різноманітного і збалансованого раціону з урахуванням загальних принципів здорового харчування.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама