Кмин звичайний в медицині – користь і застосування

кмин

Кмин звичайний (лат. Carum carvi) – одна з найпопулярніших прянощів, яку широко використовують у кулінарії. У нього яскравий аромат і пікантний смак, завдяки яким він надає стравам особливого відтінку.

У традиційній медицині кмин відзначився завдяки таким корисним властивостям:

  • сечогінна;
  • спазмолітична;
  • стимулювальна для травлення.

Звичайний кмин часто використовують у народній медицині для схуднення. Для цього на ніч замочують у воді насіння кмину і протягом двох тижнів приймають натщесерце.

Крім того, кмин часто використовують у трав’яних зборах, заварюють як настій для немовлят у разі кольок і надмірного газоутворення, а також використовують для полоскань горла в разі ангіни та ларингіту.

Користь кмину звичайного

  1. Для нормалізації травлення і в разі синдрому подразненого кишківника (СПК).

Насіння кмину звичайного вважається ефективним засобом для поліпшення травлення. Він стимулює вироблення шлункового соку, посилює перистальтику кишківника і знімає здуття. Кмин також допомагає впоратися з проблемами, такими як печія, закрепи, метеоризм.

  1. Протизапальна дія.

Кмин містить антиоксиданти й флавоноїди, які допомагають знизити запалення в організмі. Це особливо корисно за таких захворювань, як запальні процеси суглобів і шкіри.

  1. Антимікробна та протиглистна дія.

У ряді досліджень було доведено, що кмин має антимікробні властивості та допомагає боротися з певними видами бактерій і грибків.

  1. Підтримка здоров’я серця.

Кмин містить деякі компоненти, які знижують рівень холестерину в крові та контролюють артеріальний тиск, що сприятливо позначається на здоров’ї серця.

Шкода кмину звичайного

  1. Алергічні реакції.

У деяких людей іноді виникає алергічна реакція на кмин. Вона може виявлятися у вигляді свербежу, шкірних висипань, набряку або навіть анафілактичного шоку.

Якщо у вас є алергія на інші рослини родини окружкових, такі як морква чи петрушка, варто бути обережним під час вживання кмину.

  1. Ризик для вагітних.

У низці досліджень зазначено, що високі дози кмину можуть підвищити ризик викидня або передчасних пологів. Тому вагітним жінкам слід уникати вживання великих кількостей кмину або проконсультуватися з лікарем.

  1. Взаємодія з ліками.

Кмин може взаємодіяти з деякими ліками, такими як антикоагулянти або препарати для зниження цукру в крові. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, важливо звернутися за консультацією до лікаря, перш ніж використовувати кмин як лікарський засіб.

Як і з будь-яким іншим продуктом, вживання кмину слід здійснювати з поміркованістю та обережністю. Якщо у вас є будь-які медичні проблеми або питання, завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем чи дієтологом перед внесенням змін до раціону.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама