Коли краса перетворюється на небезпеку: симптоми алергії у майстрів нігтьового сервісу

лак і нігтьовий пил

Алергія на нігтьовий пил – це реакція організму на мікроскопічні частинки, що утворюються під час манікюру чи педикюру. Найчастіше це професійне захворювання, на яке страждають майстри нігтьового сервісу. Нездорова реакція організму на пилюку з нігтів може призвести до різних симптомів, які бувають не тільки неприємними, а й небезпечними для здоров’я.

Найчастіші симптоми, що підтверджують алергію на нігтьовий пил

Одним з найпоширеніших симптомів алергії на нігтьовий пил є наявність сверблячки та почервоніння в області рук та ніг. Ці симптоми з’являються відразу після контакту з нігтьовим пилом або через кілька годин після цього. У деяких випадках, почервоніння стає настільки сильним, що на шкірі з’являються бульбашки або висипання.

Інший симптом алергії на нігтьовий пил – це наявність кашлю та утрудненого дихання. Якщо частинки нігтьового пилу потрапляють у легені, це може спричинити реакцію, схожу на астму. Цей симптом особливо небезпечний для людей, які страждають від бронхіальної астми або інших респіраторних захворювань.

Крім того, алергія на нігтьовий пил здатна спричинити проблеми із зором. Якщо частки потрапляють у вічі, це викликає свербіж, почервоніння, подразнення і навіть кон’юнктивіт. Якщо цей симптом не лікувати, він призведе до більш серйозних проблем із зором.

Що слід зробити

Якщо у вас є підозри на алергію на нігтьовий пил, важливо негайно звернутися до лікаря. Лікування може включати застосування антигістамінних препаратів, протизапальних ліків і мазей, які допоможуть зменшити симптоми. У деяких випадках вам знадобитися пройти тестування на алергію, щоб визначити точну причину реакції організму.

Загалом алергія на нігтьовий пил провокує появу різних симптомів, досить неприємних та набридливих. Тому важливо вжити таких дій:

  1. Уникайте контакту з нігтьовим пилом.

Якщо ви знаєте, що у вас є алергія на нігтьовий пил, уникайте контакту з ним у всіх можливих випадках. Не виконуйте самостійно манікюр чи педикюр, а краще зверніться до професійного майстра.

  1. Використовуйте індивідуальні засоби захисту

Якщо ви не можете уникнути контакту з нігтьовим пилом, використовуйте засоби захисту. Наприклад, одягніть рукавички або спеціальну маску, щоб захистити руки та дихальні шляхи.

  1. Приймайте антигістамінні препарати.

Антигістамінні препарати допомагають зменшити симптоми алергії, такі як свербіж, почервоніння та висип. Деякі з них доступні без рецепта в аптеках.

  1. Радьтеся з лікарем.

Якщо ви помітили симптоми алергії на нігтьовий пил, не відкладайте відвідування лікаря. Лікар проведе тестування на алергію та призначить відповідне лікування.

  1. Уникайте інших алергенів.

Якщо у вас є алергія на нігтьовий пил, то ви також можете мати алергію на інші речовини, наприклад, на матеріали для нігтів, пилок, пил, домашніх тварин тощо. Уникайте контакту з іншими алергенами, щоб зменшити ризик виникнення алергічних реакцій.

Загалом, алергія на нігтьовий пил буває дуже неприємним і небезпечним для вашого здоров’я станом. Тому, якщо у вас є підозри, слід негайно вжити відповідних заходів для зменшення симптомів.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама