Користь або шкода олії авокадо – ось у чому питання

олія авокадо й авокадо

Олія авокадо – це продукт, що отримується з м’якоті плоду авокадо методом холодного віджиму. Натуральна олія містить багато корисних речовин для здоров’я. Але, як відомо, будь-який навіть найкорисніший продукт підходить не кожному. Дізнаємося все про те, яку користь чи шкоду приносить олія авокадо.

Користь олії авокадо

Дієтологи і всі прихильники правильного харчування в один голос стверджують, що перевага олії авокадо у високому вмісті мононенасичених жирів. Справді, ці жири знижують рівень «поганого» холестерину в крові і збільшують рівень «хорошого». Завдяки цьому покращується здоров’я серця.

Крім того, вона містить вітамін Е, який є антиоксидантом та допомагає захищати клітини від пошкоджень вільними радикалами. Це також допомагає поліпшити стан шкіри і волосся, роблячи його більш здоровим і блискучим.

Олія авокадо також багата на лінолеву та олеїнову кислоти, які допомагають покращити стан суглобів і знизити запалення в організмі. Воно також містить бета-ситостерол, який сприяє зниженню рівня холестерину в крові та запобігає розвитку атеросклерозу.

Нарешті, олія авокадо містить вітамін С, вітамін К, фолієву кислоту та ряд мінералів, включаючи мідь, залізо та магній. Вітамін С допомагає зміцнювати імунну систему, а вітамін Д – зберегти здоров’я кісток. Фолієва кислота потрібна для нормального розвитку плода у вагітних жінок.

Таким чином, олія авокадо – це цінний продукт, який допомагає покращити здоров’я серця, шкіри, волосся, суглобів, знизити рівень холестерину в крові та зміцнити імунну систему. Спробуйте додати її до свого раціону, щоб отримати всі ці переваги!

Що ще приносить олія авокадо крім користі

Розглянемо інший бік медалі, щоб дізнатися, чи має якусь шкоду олія авокадо.

Хоча олія авокадо є корисним продуктом, деяким людям її вживання може бути шкідливим.

По-перше, вона містить дуже багато калорій, тому тим, хто страждає на ожиріння або має труднощі з керуванням вагою, слід обмежити споживання цього продукту. Рекомендована кількість олії авокадо для споживання – не більше 2 столових ложок на день.

По-друге, олія авокадо здатна викликати алергічну реакцію, яка проявляється у вигляді шкірного висипу, свербежу або набряку горла. Якщо у вас є алергія на інші продукти або ви чутливі до авокадо, вам слід уникати вживання олії авокадо.

Також варто відзначити, що вона містить деяку кількість фітинової кислоти, яка знижує засвоєння деяких важливих мінералів, таких як залізо і цинк. Якщо ви страждаєте від нестачі цих мінералів, вживання великої кількості олії авокадо може бути шкідливим.

Нарешті, деяким людям не подобається смак олії авокадо чи її консистенція. Якщо ви не впевнені, чи підходить цей продукт, рекомендується почати з невеликої кількості й поступово збільшувати її, щоб переконатися, що ви не маєте ніяких неприємних відчуттів.

Таким чином, олія авокадо – це, безперечно, корисний продукт, але вживати її слід з обережністю та в розумних кількостях. Особливо якщо у вас є проблеми з вагою, алергія, нестача важливих мінералів або ви не любите її смак. Якщо у вас є сумніви, проконсультуйтеся з лікарем або дієтологом, щоб переконатися, що олія авокадо не протипоказана вам.

Реклама
Кожен п'ятий житель планети страждає від алергічного риніту
Сінна лихоманка, або алергічний риніт, є поширеною...
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Реклама
Хронічний гайморит
Причини переходу гострої форми гаймориту в хронічн...
Пронос із кров'ю
Кровава діарея — причиниКров у проносі — коли звер...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама