Любов до засмаги підвищує ризик розвитку раку шкіри

Число захворювань на меланому зростає
Як відомо, під впливом сонячних променів в організмі продукується вітамін D. Але їхнє ультрафіолетове випромінювання може викликати розвиток раку шкіри, або меланому.
Це один із найпоширеніших видів раку шкіри, який вражає як молодих, так і літніх. Тільки у Великій Британії щорічно меланому діагностують у 3120 осіб, з яких 1200 помирають. При цьому за десять років, з 1975 по 1985 роки, кількість випадків захворювання на меланому збільшилася на 70%.
Найвища захворюваність на цей рак шкіри спостерігається в Австралії та на півдні США. Різке зростання хворих на меланому в Європі лікарі пояснюють популярністю відпочинку в сонячних країнах, таких як Туреччина та Єгипет.

Небезпечний симптом меланоми
Сонячне світло складається з електромагнітного випромінювання хвиль різних довжин, частиною яких є ультрафіолетове випромінювання. Існує три його види.
УФ-А. У цьому діапазоні знаходиться більша частина сонячного випромінювання. При його впливі пігмент шкіри, меланін, темніє, що викликає засмагу. УФ-А не обпалює шкіру, але може спричинити пошкодження на глибшому рівні епідермісу.
УФ-В. На його діапазон припадає набагато менша частка ультрафіолетового випромінювання. Саме УФ-В викликає почервоніння та печіння, а при тривалій дії — пухирі та опіки II ступеня.
УФ-С — найкоротші ультрафіолетові хвилі й, отже, найсильніші. Вони дуже шкідливі, особливо для людей зі світлою шкірою та волоссям. Меншому ризику піддаються брюнети зі смаглявою шкірою: природно пігментована шкіра з великою кількістю меланіну може протидіяти сонячним променям.
Як захистити себе від впливу ультрафіолетового випромінювання:
- не знаходьтесь під палючим сонцем з 11 ранку до 15 години дня, коли його вплив найсильніший;
- носіть світлий вільний одяг та головні убори;
- використовуйте протисонцевий крем.
Запобіжною ознакою розвитку меланоми є поява нової родимки чи зміна вже тої, що є. Неправильний її контур, різні колірні відтінки, кровотеча, кірка чи свербіж — це ознаки меланоми. Тому при перших змінах родимки обов’язково зверніться до лікаря.