Любов до засмаги підвищує ризик розвитку раку шкіри

дівчина на пляжі

Число захворювань на меланому зростає

Як відомо, під впливом сонячних променів в організмі продукується вітамін D. Але їхнє ультрафіолетове випромінювання може викликати розвиток раку шкіри, або меланому.

Це один із найпоширеніших видів раку шкіри, який вражає як молодих, так і літніх. Тільки у Великій Британії щорічно меланому діагностують у 3120 осіб, з яких 1200 помирають. При цьому за десять років, з 1975 по 1985 роки, кількість випадків захворювання на меланому збільшилася на 70%.

Найвища захворюваність на цей рак шкіри спостерігається в Австралії та на півдні США. Різке зростання хворих на меланому в Європі лікарі пояснюють популярністю відпочинку в сонячних країнах, таких як Туреччина та Єгипет.

Небезпечний симптом меланоми

Сонячне світло складається з електромагнітного випромінювання хвиль різних довжин, частиною яких є ультрафіолетове випромінювання. Існує три його види.

УФ-А. У цьому діапазоні знаходиться більша частина сонячного випромінювання. При його впливі пігмент шкіри, меланін, темніє, що викликає засмагу. УФ-А не обпалює шкіру, але може спричинити пошкодження на глибшому рівні епідермісу.

УФ-В. На його діапазон припадає набагато менша частка ультрафіолетового випромінювання. Саме УФ-В викликає почервоніння та печіння, а при тривалій дії — пухирі та опіки II ступеня.

УФ-С — найкоротші ультрафіолетові хвилі й, отже, найсильніші. Вони дуже шкідливі, особливо для людей зі світлою шкірою та волоссям. Меншому ризику піддаються брюнети зі смаглявою шкірою: природно пігментована шкіра з великою кількістю меланіну може протидіяти сонячним променям.

Як захистити себе від впливу ультрафіолетового випромінювання:

  • не знаходьтесь під палючим сонцем з 11 ранку до 15 години дня, коли його вплив найсильніший;
  • носіть світлий вільний одяг та головні убори;
  • використовуйте протисонцевий крем.

Запобіжною ознакою розвитку меланоми є поява нової родимки чи зміна вже тої, що є. Неправильний її контур, різні колірні відтінки, кровотеча, кірка чи свербіж — це ознаки меланоми. Тому при перших змінах родимки обов’язково зверніться до лікаря.

Реклама
Захисні маски для обличчя знижують ризик зараження COVID-19 до 70%
Маски для обличчя можуть уповільнити поширення кор...
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Реклама
Гастрит зі зниженою кислотністю
Причини появи гастриту зі зниженою кислотністюСимп...
Катаральний синусит
Причини розвитку катарального синуситуОсновні озна...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама