Мідії – користь для здоров’я та деякі застереження

мідії

Мідії – це морепродукт, який здавна популярний у кулінарії різних країн. Завдяки своєму ніжному смаку і багатому поживному складу, вони стали популярним інгредієнтом багатьох страв. Однак, крім гастрономічних властивостей, мідії мають також низку корисних якостей для здоров’я.

Мідії – користь молюсків у загальних рисах

Свіжі морські продукти мають безліч корисних властивостей для людського організму, наприклад:

  1. Покращують функції серця і судин.
  2. Позначається на стані нервових клітин.
  3. Сприяють зміцненню кісток і хрящових тканин.
  4. Сприяють активації виробництва лейкотрієнів, які відіграють важливу роль у регуляції запальних процесів.
  5. Зміцнюють захисні сили імунітету.

Користь мідій визнана не тільки в медицині. Дієтологи використовують продукт у спеціальних дієтах, які допомагають людям із запальними процесами в суглобах.

Чим корисні мідії для жінок

Це джерело безлічі важливих поживних речовин, включно з білками, залізом, цинком, вітамінами B12 і С, а також Омега-3 жирними кислотами. Регулярне вживання мідій може бути особливо корисним для жінок, оскільки вони містять високу кількість заліза, що сприяє підтримці нормального рівня гемоглобіну в крові та запобігає анемії.

Молюски також полегшують стан жінок у ПМС, знижуючи больові відчуття. Крім того, вони сприяють роботі жіночої репродуктивної системи, збільшуючи статевий потяг.

Їхні компоненти добре впливають на загальний стан волосся, жіночої шкіри, зміцнюють нігті, зуби, кісткову систему. Також у них більше йоду, ніж в устрицях, що дуже важливо для жінок, які страждають на проблеми зі щитоподібною залозою.

Морські молюски приносять жінкам користь, включно з поліпшенням стану слизової шийки матки й травної системи. Крім того, мешканці моря є багатим джерелом фолієвої кислоти, яка особливо важлива для жіночого організму.

Користь морських продуктів – мідій для чоловіків

У мідіях містяться речовини, які корисні чоловікам:

  1. Поліненасичені жирні кислоти сприяють здоров’ю серця і судин, кровотоку та зниженню ризику серцево-судинних захворювань.
  2. Цинк у складі мідій має важливе значення для підтримки здоров’я простати та оптимального рівня тестостерону.

Але не тільки серце і кровоносна система отримують користь від них. Печінка також знаходить вигоду з їх споживання. Вони містять антиоксиданти й вітамін С, які допомагають організму боротися зі шкідливими вільними радикалами й захищають печінку від пошкоджень.

Однак людям із печінковими захворюваннями рекомендується проконсультуватися з лікарем, перш ніж додавати молюски до свого раціону, щоб врахувати індивідуальні особливості та протипоказання.

Види продуктів з мідій, у яких зберігаються корисні властивості

Крім свіжих мідій на ринку доступні інші види: в олії та консервовані.

Мідії в олії дуже калорійні й тому не підходять тим, хто бореться із зайвою вагою. Вони шкідливі для тих, у кого знайшли камені в жовчному міхурі, а також є проблеми з нирками та печінкою. Але зате вони багаті на вітамін E і D.

У консервованих мідіях зберігається більша частина поживних речовин і вони зручні для використання в приготуванні різних страв. Однак, варто бути уважними під час вибору консервів, приділяючи особливу увагу терміну придатності та умовам зберігання, щоб уникнути харчового отруєння або втрати якості продукту.

Найбільшу користь для організму людини приносять саме свіжі молюски.

Шкода мідій

Попри безліч корисних властивостей, вживання мідій може спричиняти деякі побічні ефекти та мати протипоказання для окремих груп людей. Людям з алергією на морепродукти слід уникати мідій, щоб уникнути алергічних реакцій.

Крім того, в них містяться важкі метали та бактерії, тому необхідно звернути увагу на їхню якість і походження. Рекомендується купувати мідії у надійних постачальників і правильно їх готувати перед вживанням.

Загалом, мідії є цінним джерелом поживних речовин і можуть бути корисними для підтримки загального здоров’я. Однак перед включенням їх у раціон рекомендується проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у вас є особливі медичні стани або протипоказання. Пам’ятайте, що різноманітність і поміркованість є ключовими принципами здорового харчування, і мідії можуть бути одним з інгредієнтів цієї різноманітності.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама