Розчинний порошок какао: користь і шкода для здоров’я

какао порошок в мішку

Какао-порошок – це водорозчинний напівфабрикат шоколадного смаку. Отримують його з подрібнених плодів какао дерева. Какао-порошок користується популярністю з давніх-давен, його полюбили дорослі та діти завдяки насиченому смаку й аромату. Однак, крім чудового смаку, воно також має низку корисних властивостей для нашого здоров’я.

У цій статті ми розглянемо користь какао для жінок і чоловіків, його вплив на печінку та серце, а також побічні ефекти та протипоказання його вживання.

Користь какао-порошку для жінок

Користь шоколадного напою для жіночого здоров’я проявляється в кількох аспектах:

  1. Містить магній, фенілетиламін, який допомагає знизити нервове напруження і поліпшити настрій. Це особливо важливо під час передменструального синдрому.
  2. У гарячому напої міститься мінеральна сірка. Вона робить нігті міцними, надає волоссю блиску.
  3. Антиоксидантів у гарячому напої більше ніж у зеленому чаї. Тому какао-порошок корисний для імунітету під час сезонних нездужань. Також антиоксиданти запобігають передчасному старінню шкіри.

Користь какао для чоловіків

Його вживання корисне для чоловіків. Останні дослідження свідчать, що регулярне вживання сприяє кращій працездатності у чоловіків, а також потенції. Це пов’язано з вмістом флавоноїдів, що покращують кровопостачання і сприяють розслабленню судин.

Користь какао для печінки

Печінка – один із важливих органів, і здоров’я печінки має важливе значення для загального стану організму. Какао містить антиоксиданти, такі як катехіни та епікатехіни, які допомагають захистити печінку від оксидативного стресу та відновити її функції.

Однак, слід пам’ятати, що його вживання у великих кількостях або з додаванням вершків і цукру може негативно позначитися на печінці, особливо якщо у вас вже є проблеми з печінкою. Тому важливо споживати його в помірних кількостях і віддавати перевагу натуральному какао-порошку без добавок.

Вплив какао на серце

Воно також має вплив на серце і може мати позитивний ефект на серцево-судинну систему. Флавоноїди, що містяться в ньому, знижують рівень холестерину, покращують роботу судин і знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Однак, варто зазначити, що високий вміст цукру і добавок у шоколаді на основі какао може зменшити цю користь для серця, тому рекомендується віддавати перевагу натуральному продукту без зайвих добавок.

Шкода какао-порошку та можливі протипоказання

Під час вживання какао слід бути обережним і враховувати побічні ефекти та протипоказання. Деякі люди можуть бути алергічними до какао або його компонентів, тому перед вживанням слід звернути увагу на можливі алергічні реакції. Також слід пам’ятати, що воно перебуває на третьому місці за вмістом кофеїну після кави та чаю. Тому людям, які страждають на безсоння або чутливість до кофеїну, слід обмежити його споживання.

Какао має стимулювальний ефект на процес вироблення шлункового соку, і тому рекомендується бути обережним під час його споживання людям, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту, як-от підвищена кислотність шлунка або виразкова хвороба, особливо в період загострення.

Крім того, слід відмовитися від вживання какао людям, які страждають на подагру, оскільки це може призвести до збільшення рівня сечової кислоти в організмі.

У разі проблем із зайвою вагою, рекомендується уникати приготування напою на основі натурального молока, особливо якщо воно має високий вміст жиру. Замість цього можна використовувати воду або рослинне молоко без додавання цукру.

Висновок

Какао має низку корисних властивостей, включно з позитивним впливом на настрій, шкіру, серце та печінку. Однак, щоб отримати максимальну користь, слід споживати його в помірних кількостях і надавати перевагу натуральним варіантам без надмірного додавання цукру і вершків. Якщо у вас є будь-які захворювання або алергії, проконсультуйтеся з лікарем перед включенням какао у свій раціон.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Що станеться з організмом, якщо одразу з'їсти плитку шоколаду
Від шоколаду не можна відірватися. Вчені пояснюють...
Вчені пояснили, чому жінкам важко схуднути
Фізіологічно чоловіки та жінки мають різні схильно...
Реклама