Свині вирощуватимуть органи для трансплантології

Химерна технологія включає інтеграцію людських стовбурових клітин в ембріони тварин і відкриває нові можливості для розвитку медицини й трансплантології.

Ін’єкція людських стовбурових клітин в ембріони свиней, які були генетично модифіковані та позбавлені певних органів, може забезпечити необмежену кількість людських органів для трансплантації. Наприклад, якщо свиня генетично модифікована для відсутності розвитку власної печінки, введені стовбурові людські клітини можуть почати формувати людську печінку.

Команда з Каліфорнійського університету в Дейвісі стверджує, що вони мають виглядати та поводитися як звичайні свині, за винятком того, що один орган складатиметься з людських клітин. Химерним ембріонам людини та свині дають можливість розвиватися у свиноматок протягом 28 днів, після чого вагітність переривається та тканина видаляється для аналізу.

Основною метою таких експериментів є розробка методів вирощування людських органів усередині тварин, що потенційно може розв’язати проблему нестачі донорських органів для трансплантації. Свині вибираються як «господарі» через схожість розмірів та функцій їх органів із людськими.

Незважаючи на перспективні перспективи, такі дослідження викликають безліч етичних питань, включаючи побоювання з приводу страждань тварин і потенційного впливу людських клітин на поведінку та розум тварин. Вчені та етичні комісії ретельно контролюють такі проєкти, щоб мінімізувати ризики та гарантувати етичність досліджень.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Дієта при гастриті
Переваги дієти при гастритіЯк дієта допомагає впор...
Препарати при синуситі
Як правильно підібрати ліки при синуситіЛіки проти...
Реклама
Реклама