Ягоди малини: користь і шкода для організму

малина

Малина – це дрібні плоди, які прикріплені до білої плодоніжки з безліччю дрібних кісточок. Це не тільки смачні ласощі, а й цінне джерело поживних речовин. Розглянемо корисні властивості та деякі застереження.

Малина: користь для жінок

Користь малини для жінок виникає завдяки вмісту фолієвої кислоти. Цей вітамін є важливим для жінок у період вагітності, оскільки він сприяє здоровому розвитку плода. 

Крім того, ягоди містять антиоксиданти, які допомагають захистити клітини організму від пошкоджень. Якщо під час сезону регулярно додавати до свого раціону малину, то шкіра обличчя стає чистою, минають висипання, запалення та акне. 

Користь малини для чоловіків

Завдяки високому вмісту фітоестрогенів малина корисна і чоловікам. Регулярне її вживання позитивно позначається на чоловічому здоров’ї, включно з підтримкою процесу сечовипускання і поліпшенням функції передміхурової залози.

Чоловіки, які мають велику вагу, найчастіше страждають на серцево-судинні захворювання. Основна причина – підвищений холестерин. Вона володіє необхідними речовинами, які допомагають позбавлятися від білих бляшок. У 2014 році група вчених провела дослідження, яке показало, що добавки з малини знижують загальний холестерин у крові.

Користь для серця

У чашці ягід міститься майже половина норми вітаміну С, який діє як кардіопротекторний засіб. Дослідження 2017 року показало, що протягом 11 років ті, хто споживав найбільшу кількість вітаміну С, мали менший рівень смертності від серцево-судинних захворювань.

Користь для кишечника

Ягоди багаті на харчові волокна, які сприяють нормалізації травлення та підтримці здоров’я кишечника. Вони допомагають запобігти закрепам і сприяють ефективному видаленню відходів з організму.

Користь для схуднення

Тим, хто хоче схуднути, варто включати дієтичну ягоду у свій раціон. Літня ягода в 100 грамах містить усього 50 ккал.

Користь малини з цукром

Вживання малини з додаванням невеликої кількості цукру може надати ягодам ще більшого смаку і стати приємним доповненням до десертів або інших страв. Однак важливо пам’ятати про міру, оскільки зайве споживання цукру шкодить здоров’ю.

Малина: шкода та обережність

Хоча ягоди малини зазвичай вважаються безпечними для вживання, деяким людям необхідно проявляти обережність. Неконтрольоване вживання великих кількостей ягід у декого викликає алергічні реакції. Крім того, вона протипоказана для людей з підвищеним рівнем кислотності шлункового соку або з проблемами з нирками.

Також особливий акцент потрібно звернути на появу карієсу. Малина містить природні цукри, які призводять до розвитку карієсу в разі недостатньої гігієни порожнини рота. Тому важливо дотримуватися гарної гігієни та поміркованості у споживанні малини, особливо якщо у вас уже є проблеми зі здоров’ям зубів.

Крім малини важливо також урізноманітнити раціон іншими корисними продуктами. Хоч це чудова і корисна ягода, але важливо пам’ятати, що вона не єдине джерело поживних речовин. Різноманітність у раціоні дає змогу отримати всі необхідні поживні речовини, тому рекомендується додавати малину в рамках збалансованого харчування з урахуванням інших фруктів і овочів.

Під час вибору малини рекомендується звертати увагу на свіжість і якість ягід. Оптимальний час для вживання – сезон її дозрівання, коли ягоди мають найбільшу концентрацію поживних речовин.

Хоча малина є корисним продуктом, поміркованість у споживанні завжди є ключовим аспектом. Ягоди малини можна включати до свого раціону в розумних кількостях, щоб отримати користь без надлишку.

Якщо у вас є якісь особливі здорові проблеми або обмеження в харчуванні, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб переконатися, що вживання малини відповідає вашим індивідуальним потребам і стану здоров’я.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама