Як впливають кисломолочні продукти при панкреатиті на здоров’я підшлункової залози

Кисломолочні продукти та підшлункова залоза

Панкреатит – на сьогоднішній день це захворювання, яке вражає різні верстви населення і характеризується запаленням підшлункової залози. Гостра фаза проходить дуже болісно і потребує звернення по медичну допомогу.

За хронічного панкреатиту пацієнти приділяють особливу увагу своєму раціону. Наприклад, кисломолочні продукти, такі як йогурт, кефір і сир, стають чудовим вибором завдяки своїм потенційним перевагам для здоров’я кишківника і загального стану організму. У цій статті ми розглянемо наукові дані та рекомендації щодо використання кисломолочних продуктів при панкреатиті.

Переваги пробіотиків

Пробіотики – це живі мікроорганізми, що підтримують баланс кишкової мікрофлори. Вони містяться в кисломолочних продуктах, таких як йогурт і кефір, природних джерелах пробіотиків. Тож вони покращують травлення та підтримують флору кишківника, а це своєю чергою дає змогу поліпшити загальний стан організму та зменшує ризик ускладнень у разі запалення залози.

Підвищення поживної цінності раціону

Кисломолочні продукти в разі панкреатиту поповнюють дефіцит білка, кальцію та інших важливих поживних речовин так, як вони слугують їхнім джерелом. Брак цих поживних елементів часто виникає через порушення травлення і засвоєння їжі. Регулярне вживання дає змогу досягти такого:

  • задовольняє потреби організму в необхідних поживних речовинах;
  • сприяє поліпшенню загального стану;
  • підтримує оптимальну поживну цінність раціону.

Лактоза і панкреатит

Молочний цукор нерідко спричиняє шлункові проблеми в людей з панкреатитом, особливо в тих, хто страждає від недостатності ферменту, що відповідає за перетравлення лактози.

У йогурті та кефірі набагато менше лактози, ніж у звичайному молоці. Це робить їх більш підхожими для багатьох пацієнтів із панкреатитом. Таким чином, це безпечніша і корисніша альтернатива звичайним молочним продуктам для тих, хто має недостатність лактази.

Сир – легковживане джерело білка, що легко засвоюється

Сир – це одне з найбільш легкозасвоюваних джерел білка, що робить його цінною стравою для тих, хто страждає на запалення підшлункової залози. Білок у сирі служить будівельною цеглинкою для організму і відновлює пошкоджені тканини.

У сирі також менше молочних жирів і лактози, ніж у незбираного молока. Тому він не навантажує травні органи, а легко засвоюється.

Зниження ризику ускладнень

Щоб знизити ймовірність запалень у підшлунковій залозі та ускладнення, важливо дотримуватися правильного харчування. Тому кисломолочні продукти, такі як йогурт, кефір і сир, мають стати частиною здорового раціону для пацієнтів. Вони сприяють злагодженій роботі травної системи і йдуть на благо загальному здоров’ю.

Важливість вибору нежирних видів кисломолочних продуктів

У разі панкреатиту особливо важливо робити свій вибір на користь знежирених або маложирних варіантів, оскільки вони значно знижують навантаження на підшлункову залозу.

Жирні продукти, навпаки, схильні спричиняти загострення запалення і посилюють симптоми панкреатиту, тому рекомендується обмежувати молочні жири в раціоні.

Уникнення цукру та штучних підсолоджувачів

Під час вибору важливо звертати увагу на їхній склад. Деякі виробники додають цукри або штучні підсолоджувачі, що небажано для пацієнтів із панкреатитом. Надлишок цукру підвищує рівень глюкози в крові та спричиняє нестабільність рівня цукру. Пацієнтам із панкреатитом рекомендується вибирати натуральні кисломолочні продукти без додавання цукру.

Варіанти для людей із недостатністю лактази

Люди, які відчувають труднощі з переносимістю лактози, молочного цукру, не повинні повністю відмовлятися від кисломолочних продуктів. Для цієї категорії людей існують лактозо-нейтральні або безлактозні варіанти.

Багато виробників пропонують альтернативу для людей із недостатністю лактази, що дає їм змогу насолоджуватися перевагами кисломолочних продуктів без неприємних травних симптомів.

Комбінування з іншими харчовими компонентами

Щоб кисломолочні продукти краще засвоювалися і перетравлювалися, необхідно правильно поєднувати їх з іншими харчовими компонентами. Наприклад, додавання свіжих фруктів, горіхів або злаків у йогурт надає йому додаткового смаку та поживної цінності. Це також дасть змогу зробити приймання їжі більш приємним і різноманітним.

Зверніть увагу на ваші відчуття та реакції

Кожен пацієнт по-різному реагує на кисломолочку. Під час введення нових продуктів у раціон важливо стежити за своїми відчуттями та реакціями на їжу. Якщо якийсь продукт викликає неприємні симптоми або погіршення стану, рекомендується звернутися до лікаря або дієтолога для корекції раціону і визначення індивідуальних потреб.

Комплексний підхід до харчування

Важливо розуміти, це лише одна зі складових комплексного підходу до харчування в разі панкреатиту. Пацієнтам рекомендується дотримуватися спеціальної дієти, яку призначить лікар або дієтолог, і враховувати свої індивідуальні потреби. Правильне харчування має бути збалансованим і містити всі необхідні поживні речовини для підтримки здоров’я підшлункової залози та загального організму.

Відповідальність у разі проблем із травленням

За наявності панкреатиту, деякі пацієнти відчувають різні проблеми з травленням. При виникненні неприємних симптомів, таких як здуття, гази або дискомфорт після вживання кисломолочних продуктів, рекомендується звернутися до лікаря або дієтолога. Індивідуальні реакції на їжу можуть відрізнятися, тому важливо знайти оптимальний раціон, який буде найкращим для кожного пацієнта.

Висновок

Кисломолочні продукти, такі як йогурт, кефір та кисломолочний сир, це корисне та смачне доповнення до меню пацієнтів із панкреатитом. Вони є джерелом пробіотиків, білків, кальцію та інших важливих поживних речовин. Регулярне вживання кисломолочних продуктів сприяє поліпшенню травлення, загальному стану кишківника і загальному самопочуттю.

Утім, кожен пацієнт унікальний, і перед внесенням значних змін до раціону, особливо за наявності медичних проблем, слід проконсультуватися з лікарем або дієтологом. Комплексний підхід до харчування та відповідальність у разі виникнення проблем із травленням допоможуть досягти оптимальних результатів у лікуванні та поліпшенні якості життя у пацієнтів із панкреатитом.

Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Вчені назвали спеції, які допоможуть полегшити хронічний біль
Спеції, такі як чорний перець, гвоздика, кориця і ...
Реклама