З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків

За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з середини 1970-х років показники народження близнюків майже подвоїлися в багатьох країнах, досягнувши піку в період з 2010 до 2015 року. Так, якщо в усьому світі кількість пологів збільшилась на 8%, то кількість близнюків — на 42%.

Експерти пояснюють таку тенденцію зростання двома чинниками. По-перше, жінки народжують дітей у пізнішому віці, коли вони роблять кар’єру. Наприклад, в Італії та Швеції середній вік матерів, які народжують вперше, становить 32 роки. І, як зазначає HMBD, ймовірність народження двійнят збільшується з віком матері в діапазоні 15–37 років.

По-друге, велике значення мають допоміжні репродуктивні технології (MAR), найчастіше за допомогою екстракорпорального запліднення (ЕКО). На їхню частку припадає 87% народжень близнюків. У 2013 році 40% вагітностей ЕКЗ закінчилися народженням близнюків, порівняно з 2% у загальній популяції.

Збільшення числа близнюків викликало стурбованість в урядів та медичних органів. Як правило, вони народжуються недоношеними, з недостатньою вагою, що може спричинити проблеми зі здоров’ям.

Проте експерти вважають, що за останні кілька років методи MAR покращали. При цьому показники багатоплідних пологів значно знизилися через зміни до законів, які зменшують середню кількість ембріонів, дозволених до перенесення. Так, згідно з даними Великобританії, 2007 року ймовірність народження близнюків за допомогою ЕКО у матерів до 35 років становила 27%, а зараз — 6%.

Народження близнюків історично було рідкісним явищем і, схоже, повертається до цього.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама