Акупунктура допоможе зменшити напади головного болю на 68%: вчені

Акупунктура допоможе зменшити напади головного болю на 68%: вчені

Головний біль напруги (ГБН) характеризується почуттям тиску чи стягнутості з обох боків голови та може мати легку чи помірну інтенсивність. ГБН вважається хронічним, якщо виникає не менше 15 днів на місяць. Цей тип головного болю часто описується як «почуття, ніби голова затиснута в обручі».

Щоб зрозуміти, як можна допомогти таким пацієнтам, вчені Університету традиційної медицини в Ченду (Китай) провели експеримент за участю 218 осіб, у яких було діагностовано хронічний головний біль напруження. Усі страждали від нього протягом 11 років і скаржилися на напади, які мучили їх щонайменше 22 днів на місяць.

Учасники були поділені на дві групи: перші отримували сеанси акупунктури, другі — плацебо-акупунктури, коли голка застосувалась поверхнево. Сеанси проходили двічі-тричі на тиждень, протягом двох місяців, після чого респонденти спостерігалися ще протягом пів року. Вони вели щоденник головного болю, де фіксували симптоми, а також приймали ліки для зменшення нападів.

Як показали результати, у тих, хто отримував сеанси акупунктури, кількість нападів знизилася на 68%, з 20 разів на місяць до семи. У тих, хто отримував плацебо-акупунктуру, напади зменшилися вдвічі, на 50%.

— Проведений нами експеримент показує, що акупунктура є ефективнішим засобом лікування у порівнянні з іншими, — зазначив керівник дослідження Ін Лі, передає ANSA.

Акупунктура включає введення тонких голок у певні точки на тілі, які можуть впливати на баланс енергії та зменшити болючі відчуття. Це може розслабити м’язи, знизити рівень стресу та покращити загальний стан організму, вважають експерти.

Результати опубліковані у журналі Neurology («Неврологія»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама