Чи потрібно хворим на гіпертонію випивати щодня 3 л води

Чи потрібно хворим на гіпертонію випивати щодня 3 л води

Згідно зі статисткою, понад мільярд людей у світі страждають від гіпертонії, яка є основною причиною передчасної смертності. Гіпертонія, або високий кров’яний тиск, є станом, при якому сили крові, що діють на стінки артерій, підвищені. Це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт.

При гіпертонії важлива дієта. Однак часто багато пацієнтів забувають про правильну гідратацію. І даремно! При незначному зневодненні організму можуть виникнути труднощі з концентрацією уваги та пам’яті, нездужання. 

Дослідження показали, що люди, які часто споживають невелику кількість води, схильні до розвитку хронічних захворювань нирок, утворенню в них каменів та інфекцій сечовивідних шляхів. Навіть невелике зневоднення погіршує функцію клітин, що вистилають кровоносні судини.

Зневоднення сприяє появі запалення, впливає на артеріальну жорсткість та інші фактори, які негативно впливають на ризик розвитку серцевих захворювань. Скільки води потрібно нашому організму залежить від багатьох аспектів, наприклад, від активності. Лікарі радять випивати жінкам 2,7 л рідин на день, а чоловікам — 3,7 л. Однак слід пам’ятати, що понад 20% від загальної добової кількості води міститься в їжі.

Лікування гіпертонії передбачає дієту з низьким вмістом солі, фізичну активність, відмову від куріння, помірне вживання алкоголю та приймання антигіпертензивних ліків під керівництвом лікаря.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама