Парацетамол у поєднанні з кефіром може спричинити пошкодження печінки

Парацетамол у поєднанні з кефіром може спричинити пошкодження печінки

Як відомо, ліки треба запивати лише чистою водою. Однак є продукти, спільне застосування яких з деякими препаратами також може завдати шкоди здоров’ю. Йдеться про такий популярний знеболювальний засіб як парацетамол.

Кефір. Спиртні напої містять етанол. Як і парацетамол, він також метаболізується у печінці. Такий подвійний удар по печінці може призвести до її токсичного отруєння і навіть смерті. Проте етанол містить не тільки алкоголь, а й такий ферментований напій як кефір. У ньому концентрація етанолу невисока. Однак велике споживання кефіру у поєднанні з парацетамолом збільшує його гепатотоксичність.

Овочі та фрукти з високим вмістом пектину та вуглеводів. Пектин та вуглеводи можуть уповільнити засвоєння парацетамолу в організмі, що може знизити його ефективність. Однак це не означає, що ці продукти несумісні з парацетамолом. Просто його засвоєння може зайняти більше часу, а дія може початися трохи пізніше.

Хрестоцвіті овочі. До них відносяться всі види капусти: білокачанна, брюссельська, броколі. Вони можуть вплинути на роботу печінки та метаболізм деяких препаратів, у тому числі й на парацетамол. Взаємодія з ними не є критичною. Однак рекомендується помірність у споживанні капусти разом з парацетамолом.

Важливо також дотримуватись рекомендованого дозування парацетамолу та не перевищувати добову норму, яка становить 3 г. Це допоможе уникнути побічних ефектів.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Експерти пояснили, чому молоді люди човгають ногами гірше за літніх
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
2 хвилини занять спортом допоможуть зміцнити здоров'я серця та судин: дослідження
Відповідно до рекомендацій фахівців Всесвітньої ор...
Реклама