Розпізнати інсульт можна за тиждень до його настання: вчені

Дата створення: 10 Січня 2023
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Розпізнати інсульт можна за тиждень до його настання: вчені

Дизартрія, яка проявляється розладом мови та складністю вимов деяких слів або звуків, є ранньою ознакою гострого порушення мозкового кровообігу

Ішемічний інсульт виникає, коли перекривається кровопостачання тканин мозку. Це небезпечний для життя стан: якщо кров не доходить до тканин, вони починають вмирати. Пацієнт повинен отримати якнайшвидше належне лікування. Найчастіше вводиться препарат, який розчиняє тромб, що утруднює кровообіг.

Типові симптоми інсульту з’являються раптово, і з моменту  їх виникнення залишається мало часу, щоб вжити рятувальні заходи. Однак згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Американської академії неврології, деякі симптоми ішемічного інсульту можуть з’являтися за сім днів до його настання.

Йдеться про так званий мікроінсульт, або транзиторну ішемічну атаку (ТІА). Причиною її є тимчасове порушення кровопостачання частини мозку. Зазвичай воно триває кілька хвилин і не спричиняє пошкодження тканин. Одним із його  симптомів є раптова дизартрія, тобто розлад мови.

Цей симптом легко розпізнати: мова стає невиразною та одноманітною. У деяких людей, які страждають на дизартрію, темп мови також зменшується, а гучність змінюється: пацієнт може говорити пошепки або занадто голосно.

Дизартрія, спричинена транзиторною ішемією головного мозку, зазвичай триває протягом доби. Так само як і інші симптоми мікроінсульту.

Симптоми мікроінсульту:

  • тимчасова сліпота чи двоїння у власних очах;
  • оніміння та сенсорні порушення в руках, іноді — парези та параліч м’язів;
  • запаморочення;
  • порушення рівноваги;
  • геміфаціальний спазм, або одностороннє скорочення м’язів обличчя, повік або рота.

Ці симптоми носять осередковий характер і не виявляються одночасно. Хоча вони швидко проходять, потрібно терміново відвідати лікаря. Адже після мікроінсульту може статися повноцінний інсульт.

Читайте також: За допомогою штучного інтелекту 48% хворих після інсульту зможуть повністю одужати

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама