Вчені розповіли, скільки років можна прожити на діалізі нирок

Вчені розповіли, скільки років можна прожити на діалізі нирок

За сприятливих обставин тривалість життя можна продовжити на кілька десятиліть

Нирковий діаліз (від грецького diálysis, що означає «розчинення») використовують як ниркову терапію, коли нирки не працюють належним чином. Суть ниркового діалізу полягає у переміщенні рідини та частинок через напівпроникну мембрану з одного компартменту до іншого. Таким шляхом можна ввести в організм потрібні речовини та одночасно вивезти з нього шкідливі продукти метаболізму: сечовину, креатинін, надлишок рідини та електролітів.

Діаліз нирок — процедура, що рятує життя. Її застосовують у разі ниркової недостатності пацієнтам, яким не показано трансплантацію нирки, а також при лікуванні отруєнь. Це процедура несе в собі ризик різних ускладнень, але дає шанс на порятунок.

Тривалість життя людини на діалізі багато в чому залежить від її загального стану здоров’я. Молоді люди без інших захворювань, таких як діабет або серцева недостатність, можуть прожити кілька десятків років.

За даними Національної служби охорони здоров’я Польщі, якщо людина починає діаліз нирок у 30 років, вона може прожити понад 20 років, а люди старше 75 років — лише 2–3 роки.

Більшу частину пацієнтів складають люди віком понад 65 років, а близько 25% — старше 75 років. Як правило, пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання та цукровий діабет, входять до групи ризику. Такі захворювання збільшують ризик летальності, яка зараз становить 15–20%.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Лікарі пояснили, чим небезпечний стрес при захворюваннях кісткової системи
Емоційна напруга може негативно впливати на безліч...
Самотність викликає фізичне виснаження: вчені
Дослідження показують, що самотність пов'язана з в...
Реклама