Як депресія змінює зовнішній вигляд

Як депресія змінює зовнішній вигляд

Ці тривожні ознаки вказують на пригнічений настрій людини

Постава: згорблена та напружена

Часто хворі, які переживають депресію, втрачають апетит, перестають дбати про правильно різноманітне харчування, що відбивається на їхній вазі та зовнішньому вигляді, а також самопочутті.

Силует людини зазнає таких самих змін, як і погіршення настрою. Домінує закрита поза, символічне відділення навколишнього середовища, наприклад, часте покладання рук на груди.

Силует стає згорбленим. Він також може сигналізувати про високу напругу — тоді можна спостерігати напругу в м’язах, особливо шиї та плечах, стислі руки, є також незначні компульсії.

Очі: сухі та втомлені

Вчені вказують на взаємозв’язок між проблемами зору та психічними розладами. Люди з депресією частіше відчувають симптоми синдрому сухого ока, який супроводжується свербінням та печінням. В результаті очі можуть бути закривавленими та втомленими. Крім того, деякі антидепресанти посилюють очні недуги.

Рухи: повільні та важкі

Одним із симптомів депресії також є розлад нормальної рухової активності. Психомоторне збудження зустрічається рідко (коли людина говорить і рухається швидше, енергійніше, трохи нервово). Найчастіше спостерігаються різні форми психомоторного уповільнення, тобто рухомі повільніше звичайного, як би мляві або важки.

Мова: монотонна та байдужа

Мова людини з депресією втрачає звичну мелодійність та характерний акцент. Пропозиції вимовляються монотонно. Співрозмовник виділяє байдужість та відсутність емоцій. Так проявляється апатія.

Обличчя: бліде та відчайдушне

Як і мова, обличчя втрачає звичний емоційний вираз, стає малопластичним, починає нагадувати маску. Кажуть, депресія накладає на людину маску розпачу. Характерною гримасою є так звана складка Веррагута, яка стосується системи брів. Наслідком порушень апетиту та сну може стати сірий колір обличчя, темні кола під очима, блідість шкіри та ін.

Одяг: темний та недоглянутий

У гардеробі людей, які зазнають депресії, незалежно від сезону починають домінувати темні кольори. Також однією з ознак мотиваційних розладів є носіння порваного чи брудного одягу.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама