Як по очах передбачити ризик серцевого нападу

Дата створення: 12 Серпня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Як по очах передбачити ризик серцевого нападу

Завдяки візуалізації сітківки його можна визначити п’ятьма роками раніше

Вчені Единбурзького університету (Великобританія), використовуючи дані британського біобанку, проаналізували медичний стан хворих, у яких був серцевий напад. Потім за допомогою штучного інтелекту вони створили модель, за допомогою якої змогли вказати на ризик серцевих захворювань в досліджуваній групі людей більш ніж за п’ять років до його настання.

Програма поєднала результати візуалізації сітківки з такими факторами ризику серцевого нападу, як вік, стать, систолічний артеріальний тиск, індекс маси тіла та куріння.

— Об’єднання інформації про систему кровоносних судин у сітківці із традиційними клінічними даними дозволяє краще ідентифікувати ризик серцевого нападу у порівнянні з встановленими моделями, які включають лише демографічні дані, — повідомили дослідники, цитує The Guardian.

Ще більш точні результати були отримані, коли, крім сканування сітківки та демографічних даних, було також включено інформацію про генетичну схильність людини до серцевих захворювань.

Як відомо, ризик серцевого нападу збільшується після 60 років. Тепер, дивлячись на сітківку ока та кілька інших показників, вчені зможуть передбачити захворювання на п’ять років раніше. Це означає, що в майбутньому такий простий тест допоможе виявити людей, схильних до ризику серцевих захворювань набагато раніше, до появи інших симптомів.

Читайте також: По очах можна діагностувати ознаки кишкових захворювань

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама