Як при діабеті уникнути розвитку інсульту

Як при діабеті уникнути розвитку інсульту

Інсульт — це стан, при якому виникає порушення кровообігу в мозку, що призводить до порушення його функцій. Це може статися через затикання судини, ішемічного інсульту, або крововиливу, геморагічного інсульту. Інсульт вимагає негайної медичної допомоги, оскільки швидке відновлення кровообігу може суттєво знизити ризик пошкодження мозку та покращити прогноз.

Мозковий інсульт, перш за все, пов’язують з наявністю гіпертонії, зайвої ваги та високого рівня холестерину. Але при цьому забувають, що діабет, який супроводжується метаболічними змінами, є одним із сильних факторів розвитку ішемічного інсульту. Такого висновку дійшли фахівці Асоціації з боротьби з церебральним інсультом Італії (A.L.I.Ce. Odv).

— Підвищений цукор у крові, що спостерігається при діабеті, спричиняє атеросклеротичні бляшки усередині судин, що може спровокувати розвиток атеросклерозу. За діабету це захворювання прогресує швидше, а ризик церебрального інсульту подвоюється. Це може призвести до важких ускладнень і навіть смерті, якщо людина старша 65 років, — пояснює президент Науково-технічного комітету A.L.I.Ce. Italy Odv Данило Тоні, передає портал DiLei.

Щоб цього уникнути, лікарі радять дотримуватися профілактичних заходів.

  • Збалансоване та здорове харчування сприяє підтримці нормальної ваги, зниженню рівня холестерину та управлінню артеріальним тиском. Більше вживайте фруктів, овочів, цілозернових продуктів, риби, горіхів та насіння.
  • Регулярні фізичні вправи сприяють зміцненню серцево-судинної системи, покращенню загального здоров’я та контролю ваги. Лікарі рекомендують щонайменше 150 хв помірної інтенсивності фізичної активності на тиждень.
  • Куріння є одним з основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, включаючи інсульт. Відмова від згубної звички допоможе знизити ризик розвитку інсульту.
  • Помірне споживання алкоголю може бути допустимим, але зловживання їм може збільшити ризик розвитку інсульту.
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама