

На думку вчених, аномальні коливання рівня глюкози викликають тривожні неврологічні стани
Навіщо мозку глюкоза
Дослідження показують, що як гіпоглікемія (низький рівень глюкози в крові), так і різкі стрибки та падіння цукру викликають неврологічні розлади, такі як депресія.
Професор університету Чикаго (США) Лойола Сью Пенкофер обстежила 220 пацієнтів з неврозом. Як виявилося, 205 із них мали гіпоглікемію. Аналіз експерта показав, що великі коливання рівня цукру в крові у жінок із діабетом були пов’язані з негативним настроєм.
Згідно зі статистикою, 25% хворих на діабет страждають на депресію. Вчені вважають, що причина цього — порушення рівня цукру в крові.
Низький рівень цукру може сприяти розвитку неврозу. Такі відчуття, як тривога, нервозність, дратівливість, депресія, проблеми з концентрацією уваги, тісно пов’язані з рівнем глюкози. Чому? Все просто. Мозок використовує глюкозу для роботи більше ніж м’язи. Цукор необхідний для правильного функціонування нервової системи. Коли його не вистачає, виникають проблеми з психічним здоров’ям.
Чим небезпечні дієти
Зміни рівня глюкози у крові є природним механізмом. Після їди рівень цукру поступово підвищується, а потім знижується. Організм починає вимагати його поповнення.
Причини порушення рівня глюкози:
Поширеною помилкою, що призводить до низького рівня цукру, є, як не дивно, споживання солодощів, газованих напоїв та випічки. Надлишок цукру змушує підшлункову залозу переробляти інсулін, гормон, який регулює глюкозу. Концентрація її починає різко падати, що зумовлює ослаблення працездатності мозку.
Суворі дієти та тривалі перерви між їдою також несприятливі. У цьому випадку організм не отримує потрібної кількості енергії.
Стрес теж негативно впливає на регуляцію глюкози у крові. Він стимулює організм виробляти різні гормони, що призводить до коливань рівня цукру.
Як покращити глікемію?
Для того, щоб зменшити прояви неврозів, регулюйте рівень цукру в крові.
Читайте також: Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження