Які рани можна обробляти перекисом водню, а які — ні

Дата створення: 24 Жовтня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Які рани можна обробляти перекисом водню, а які — ні

Перекис водню протягом кількох поколінь вважався найкращим засобом для дезінфекції ран. Однак це перешкоджає їхньому загоєнню, стверджують лікарі. Серйозні рани, які потребують професійної допомоги, не можна промивати. А для невеликих ран найкраще використовувати звичайну воду

Перекис водню руйнує клітини

Фахівці стверджують: перекис водню не варто використовувати для промивання звичайних ран, оскільки він перешкоджає їх загоєнню. Перекис водню не тільки ушкоджує бактерії, а й руйнує клітини шкіри, що уповільнює відновлення кровоносних судин. До того ж перекис водню має погані антибактеріальні властивості та не забезпечує достатнього захисту від інфекції.

  • Те саме стосується спиртових настойок і йоду. Їх можна використовувати лише для миття неушкодженої шкіри.

Це не означає, що перекис водню потрібно утилізувати із домашньої аптечки. Він буде корисним для ран, які важко гояться, інфіковані чи гнояться.

Як промивати рани

Невеликі, свіжі рани краще промивати під проточною водою. Згідно з дослідженнями, промивання рани проточною водою не підвищує ризик зараження. Щобільше, вона має переваги. Адже такий спосіб дозволяє очистити рану максимально. Однак у випадках, коли не можна це зробити самостійно, наприклад, при занесенні у відкриті тканини землі або гравію, слід звернутися до хірурга.

Після того, як рана буде очищена, її треба продезінфікувати. З цією метою слід використовувати спеціальні засоби, такі як «Ріванол».

Читайте також: Перекис водню допоможе при отиті

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама