Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 250 мг натрію альгінату, 133,5 мг натрію бікарбонату, 80 мг кальцію карбонату в 5 мл суспензії.

Решта компонентів доповнені карбомером 974Р, метилпарабеном (Е 218), пропілпарагідроксибензоатом (Е 216), натрію сахарином, маслом м'яти перцевої, натрію гідроксидом, водою очищеною.

Лікарська форма:

суспензія

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Реккітт Бенкізер Хелскер Лтд., Великобританія, Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Велика Британія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості:

Прийнятий всередину Гавіскон суспензія утворює на поверхневому слизовому покрові шлунка захисну гелеву плівку альгінової кислоти з нейтральним Рh, час протективної дії якої триває до 4 годин. Має позитивну дію при початкових стадіях кислотозалежних захворювань, як додатковий засіб при терапії антисекреторними л/з, для усунення або зниження інтенсивності печії або ретростернального болю, болю в епігастрії. Слід підкреслити, що згідно з сучасними поглядами, антациди не є препаратами вибору при більшості кислотозалежних захворювань, вони використовуються в якості засобів симптоматичної дії з більш швидким (у порівнянні з препаратами-регуляторами шлункової секреції), але менш тривалим ефектом.

Показання до застосування:

Шлунково-стравохідний рефлюкс, печія, в тому числі у вагітних.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів Гавіскону.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не слід продовжувати лікування більше 7 днів якщо відсутнє покращення течії. Пацієнтам із застійною серцевою або нирковою недостатністю, які дотримуються низькосольової дієти, необхідно пам'ятати, що 10 мл Гавіскону містять 141 мг (6,2 ммоль) натрію. Призначення л/з пацієнтам з підвищеним рівнем кальцію в крові, при нирково-кам'яній хворобі рецидивуючого перебігу, вимагає ретельного контролю та обережності, так як в 10 мл препарату міститься 160 мг кальцію. При нирковій недостатності в обов'язковому порядку необхідно проводити моніторинг рівню кальцію, магнію, калію в крові.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В результаті клінічних досліджень за участю вагітних і даних подальшого спостереження, в період лактації не виявлено негативних наслідків на перебіг вагітності і в подальшому на стан здоров'я дитини. Гавіскон дозволений до застосування у даної категорії пацієнток під лікарським наглядом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Якщо лікар не рекомендує по-іншому, то середні дозування для дорослих і підлітків по 2-4 чайних ложки, дітям від 6 до 12 років - по 1-2 чайних ложки після кожного прийому їжі і перед сном.

Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. Тривалість терапії до 7 днів. При відсутності позитивної динаміки або, навпаки, якщо спостерігається погіршення стану - слід звернутися за консультацією до фахівця.

Гавіскон дітям до 6 років не призначають.

Передозування:

Повідомлень про випадки передозування немає. Якщо випадково прийнята велика доза Гавіскону можливе здуття живота. Специфічних заходів вживати не потрібно.

Побічні дії:

Потрібно відзначити хорошу переносимість для препарату. Побічні ефекти рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості, аж до анафілактичного шоку. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді здуття живота, запорів, рідко проявами з боку органів дихання (бронхоспазм).

Лікарська взаємодія:

Рекомендується витримувати часовий інтервал більше 2 годин між прийомом суспензії Гавіскон і таких препаратів як Н2-антигістамінні, тетрациклін, дігоксин, фторхінолони, солі заліза, кетоконазол, нейролептики, тироксин, пеніциламін, бета-блокатори, глюкокортикоїди, хлорохін, бісфосфонати і естрамустин.

Термін придатності:

До 2 років. У відкритому вигляді - до 6 місяців.

Умови зберігання:

При температурі до 30 ° С без можливості доступу дітям. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

Банки з помаранчевого скла містять по 150 і 300 мл суспензії.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: натрію альгінат, натрію бікарбонат, кальцію карбонат;
  • 5 мл суспензії містять 250 мг натрію альгінату, 133,5 мг натрію бікарбонату, 80 мг кальцію карбонату;
  • допоміжні речовини: карбомер 974Р, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), натрію сахарин, олія м’яти перцевої, натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма:

суспензія

Основні фізико-хімічні властивості:

В’язка непрозора суспензія від майже білого до кремового кольору з запахом м’яти.

Виробник:

Реккітт Бенкізер Хелскер Лтд., Великобританія

Місцезнаходження виробника:

Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Велика Британія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Після прийому внутрішньо Гавіскон® м’ятна суспензія швидко починає взаємодіяти зі шлунковим соком, утворюючи шар гелю альгінової кислоти на його поверхні, який має близьке до нейтрального значення рН, швидко та ефективно покриває стінки шлунка (протягом 4 годин), запобігаючи появі гастроезофагеального рефлюксу. У тяжких випадках цей шар може піднятися до стравоходу замість вмісту шлунка та захищає стінки стравоходу.

Фармакокінетика.

Механізм дії лікарського засобу є фізичним та не залежить від рівня всмоктування у системний кровообіг.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування шлунково-стравохідного рефлюксу, печії, у тому числі у вагітних.

Протипоказання:

Цей лікарський засіб протипоказаний пацієнтам з відомою або підозрюваною гіперчутливістю до діючих речовин або до будь-яких допоміжних речовин, в тому числі метилпарагідроксибензоату (Е 218) та пропілпарагідроксибензоату (Е 216).

Особливості застосування:

При відсутності покращення через 7 днів необхідно переглянути клінічну картину. Хворим, які дотримуються низькосольової дієти, наприклад при застійній серцевій недостатності або нирковій недостатності, необхідно врахувати, що 10 мл препарату містять 141 мг (6,2 ммоль) натрію.

У 10 мл препарату міститься 160 мг (1,6 ммоль) кальцію карбонату. З обережністю слід застосовувати лікарський засіб пацієнтам з гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивуючим кальцієвмісними конкрементами у нирках.

Пацієнтам з порушенням функції нирок необхідно регулярно спостерігати за рівнем кальцію, калію та магнію. Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат (Е 218) та пропілпарагідроксибензоат (Е 216), що можуть спричинити алергічні реакції (можливо відтерміновані) (див. розділ «Протипоказання»).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Клінічні дослідження за участю більш ніж 500 вагітних жінок, а також великий обсяг даних, отриманих під час постмаркетингового застосування, вказують на те, що діючі речовини не спричиняють вади розвитку та не мають токсичного впливу на новонароджених/немовлят. Препарат Гавіскон® м’ятна суспензія можна застосовувати у період вагітності за наявності клінічної необхідності після консультації з лікарем.

Годування груддю. Дослідження показали відсутність впливу на новонароджених/немовлят, що перебувають на грудному вигодовуванні, матері яких застосовували цей лікарський засіб. Препарат Гавіскон® м’ятна суспензія можна застосовувати у період годування груддю після консультації з лікарем.

Фертильність. За даними доклінічних досліджень, альгінат не має негативного впливу на фертильність або репродуктивну функцію досліджуваних тварин або їх потомства.

Клінічні дані не свідчать про наявність впливу на фертильність людини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими складними механізмами.

Діти:

Не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям від 12 років препарат призначають перорально по 10−20 мл (2−4 чайні ложки) після їди та перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози.

Дітям від 6 до 12 років: 5−10 мл (1−2 чайні ложки) після їди та перед сном.

Не слід застосовувати препарат більше 7 діб. Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та коригування схеми лікування.

Передозування:

У разі передозування застосовують симптоматичне лікування. Передозування може проявлятись як здуття живота.

Побічні дії:

Побічні реакції класифіковано за частотою таким чином: дуже часто (1/10), часто (від 1/100 до <1/10), нечасто (від 1/1000 до <1/100), рідко (від 1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000) та частота невідома (не підлягає оцінці з огляду на наявні дані).

З боку імунної системи. Дуже рідко: анафілактичні та анафілактоїдні реакції, реакції гіперчутливості, такі як висипання на шкірі, кропив’янка.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння. Дуже рідко: прояви з боку дихальної системи, такі як бронхоспазм.

З боку травного тракту. Частота невідома: здуття живота, запор.

Лікарська взаємодія:

Між прийомом препарату Гавіскон® м’ятна суспензія та застосуванням інших лікарських засобів, особливо Н2-антигістамінних препаратів, тетрациклінів, дигоксину, фторхінолону, солей заліза, кетоконазолу, нейролептиків, тироксину, пеніциламіну, бета-блокаторів (атенолол, метопролол, пропанолол), глюкокортикоїдів, хлорохіну, бісфосфонатів (дифосфонатів) та естрамустину, має пройти не менше 2 годин.

Термін придатності:

2 роки. Відкритий флакон зберігати не більше 6 місяців. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС. Не зберігати у холодильнику та не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 150 та 300 мл у флаконах з оранжевого скла з поліпропіленовою кришкою з контролем першого відкриття.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.