Рінгера Лактатний (Electrolytes in combination with other drugs) інструкція із застосування

Рингера Лактатный фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини, що застосовуються для корекції порушень. Електроліти.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид гексагідрат, натрію лактат;100 мл розчину містять натрію хлориду 600 мг, калію хлориду 40 мг, кальцію хлориду гексагідрату 40 мг, натрію лактату 320 мг; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина; теоретична осмолярність - 279,5 мОсмоль/л.

Виробник:

Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини, що застосовуються для корекції порушень. Електроліти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Розчин Рінгера лактатний – сольовий розчин зі збалансованим вмістом електролітів. Поповнює дефіцит об’єму циркулюючої крові. Лактат, який входить до складу препарату, внаслідок метаболічних процесів перетворюється на аніони бікарбонату, що слабко змінює реакцію крові у лужний бік. Розчин має також дезінтоксикаційний ефект внаслідок зниження концентрації токсичних продуктів у крові та активації діурезу. Розчин близький до ізотонічного.Фармакокінетика. Препарат приблизно через півгодини проникає у тканини. Компоненти препарату виводяться із сечею.

Показання до застосування:

Корекція порушень водно-електролітного балансу при дегідратації внаслідок втрати рідини при діареї, при недостатньому надходженні рідини в організм, жовчних і кишкових свищах, а також для відновлення водно-електролітного балансу при підготовці хворих до оперативного втручання та у післяопераційний період; метаболічний ацидоз.

Протипоказання:

Гіперволемія, гіпернатріємія, гіперкаліємія, гіперхлоремія, алкалоз, лактоацидоз, тяжка артеріальна гіпертензія, декомпенсована серцева недостатність, олігурія, анурія, печінкова недостатність (через зменшення утворення гідрокарбонату із лактату), набряк легень, набряк мозку, гіперчутливість до компонентів лікарського засобу.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Під час проведення інфузійної терапії Розчином Рінгера лактатним необхідно визначати лабораторні показники і давати клінічну оцінку стану пацієнта шляхом моніторування концентрації електролітів, водно-електролітного балансу, рН та рСО2, лактату (при проведенні масивних інфузій).У зв’язку із вмістом іонів натрію Розчин Рінгера лактатний слід застосовувати з обережністю пацієнтам з артеріальною гіпертензією, нирковою та серцево-судинною недостатністю, пацієнтам літнього віку, а також пацієнтам із клінічними станами, що супроводжуються затримкою натрію та набряками, пацієнтам з гіпоксією та печінковою недостатністю. Розчин Рінгера лактатний, що містить натрій, слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують кортикостероїди або кортикотропін. Через вміст калію Розчин Рінгера лактатний потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями серця, гіперкаліємією, тяжкою нирковою недостатністю та клінічними станами, що супроводжуються затримкою калію в організмі.Призначення препаратів калію та кальцію при застосуванні Розчину Рінгена лактатного потрібно проводити під контролем ЕКГ, особливо пацієнтам, які отримують серцеві глікозиди.У пацієнтів зі зниженою видільною функцією нирок призначення Розчину Рінгера лактатного може призвести до затримки натрію чи калію в організмі. Розчин Рінгера лактатний не застосовується як розчинник для препаратів крові.Розчин Рінгера лактатний призначений для внутрішньовенного застосування з використанням стерильного оснащення. Лікар також повинен враховувати можливість розвитку побічних реакцій на препарати, що застосовуються одночасно з Розчином Рінгера лактатним.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Досліджень щодо застосування Розчину Рінгера лактатного вагітним не проводили. Немає даних про потрапляння препарату у грудне молоко, однак слід з обережністю призначати препарат під час лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних немає через застосування препарату винятково в умовах стаціонару.

Діти:

У педіатрії не застосовують, оскільки не проводили клінічних випробувань.

Спосіб застосування та дози:

Вводять внутрішньовенно краплинно. Дозу призначає лікар залежно від стану хворого. Термін лікування залежить від стану хворого.

Передозування:

Передозування або надто швидке введення розчину може призвести до порушення водно-електролітного балансу, явищ алкалозу, серцево-легеневої декомпенсації. У такому випадку введення препарату негайно припиняють. Проводять симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Порушення електролітного балансу:зміна рівня електролітів (калію, кальцію, натрію, хлору) у сироватці крові;метаболічний алкалоз.Загальні реакції організму:гіперволемія;алергічні чи анафілактоїдні реакції (гіпертермія, свербіж, кашель, чхання, утруднення дихання, локалізована чи генералізована кропив’янка, ангіоневротичний набряк).У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати відповідну допомогу.

Лікарська взаємодія:

При застосуванні калійзберігаючих діуретиків, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) та препаратів калію посилюється ризик розвитку гіперкаліємії. При одночасному застосуванні Розчину Рінгера лактатного та серцевих глікозидів посилюється токсичний ефект останніх за рахунок наявності в розчині іонів Са++.Препарат несумісний з цефамандолом, амфотерицином, спиртом етиловим, тіопенталом, амінокапроновою кислотою, метарамінолом, ампіциліном, вібраміцином та моноцикліном.Не рекомендується застосовувати Розчин Рінгера лактатний як засіб для розведення антибіотиків, що вводяться шляхом інфузії, а також для розведення протизапальних препаратів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 200 мл, 400 мл у флаконі.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Препарат не можна змішувати з фосфат- та карбонатвмісними розчинами.

Місцезнаходження

Україна, 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Тайожна, 1-1.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.