Опіки очей

Опіки очі бувають хімічними та термічними. Найнебезпечніші опіки викликає кислота та луг. Лужні опіки иають серйозні наслідки. Найчастіше термічний опік вражає повіку, а не кон’юнктиву або рогівку. Так відбувається, тому що людина рефлекторно заплющує при впливі тепла.

Причини

Попадання в очі бризок засобів для миття унітазу, які містять каустичну соду. Рідше до очей може потрапити порошок.

Вплив високої температури.

Симптоми

Різкий біль в оці викликає рефлекторне стиснення повіки. Це збільшує час взаємодії хімічного агента з оком, і підсилює вплив хімічного агента на око.

Ускладнення

Рубцювання на очному яблуці веде до сліпоти. Можливий розрив очного яблука.

Лікування

Надати першу допомогу. Око промивають або зрошують водою, або фізіологічним розчином натрію хлориду (Sodium chloride) протягом 120 хвилин. Одночасно викликати невідкладну допомогу. У машині невідкладної допомоги продовжувати зрошування очей. Притримувати повіку рукою, щоб не давати закрити очей. В уражене око капають краплі з анестетиком, наприклад Алкаїн (Proxymethacaine), що допомагає утримувати око відкритим. Після закінчення зрошення або промивання тампоном просушують внутрішню частину повіки та очне яблуко.

Після закінчення зрошення, око закопують препаратом Цикломед (Cyclopentolate). Це зменшує спазм зіниці та запобігає хворобливим спазмам. Після закінчення зрошення краплі з анестетиком не капають, тому що вони сповільнюють загоєння. Вживають Парацетамол (Paracetamol) або Долоніка 40 мг (Oxycodone).

У випадку опіку рогівки призначають мазь з антибіотиком.

Сам опік починають лікувати не пізніше першої доби після події. Для цього призначають краплі з кортикостероїдами, наприклад, краплі Фармадекс (Dexamethasone). Лікар повинен мати можливість проводити частий огляд ураженого ока.

Профілактика

Одягати окуляри для захисту очей.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Що не можна при синуситі
Що не можна при синуситі хворомуЩо не можна за син...
Гнійний синусит
Причини розвитку гнійного синуситуФактори ризику р...
Реклама
Реклама