Альфафоркал инструкция по применению

Альфафоркал фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Альфафоркал капсулы по 0,25 мкг №30
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9021/01/01 от 22.10.2008. Приказ № 595 от 22.10.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

кожна капсула містить альфакальцидолу 0,25 мкг; допоміжні речовини: олія кукурудзяна.

Основные физико-химические свойства:

кремового кольору, м’які желатинові капсули, які містять світло-жовту рідину;

Производитель:

Олив Хелтхкер для "Кусум Хелтхкер", Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Витамины. Препараты витамина D и его аналогов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Альфакальцидол є попередником активного метаболіту вітаміну ДЗ. Підвищує абсорбцію кальцію і фосфору в кишечнику, збільшує їх реабсорбцію в нирках, посилює мінералізацію кісток, знижує рівень у крові паратиреоїдного гормону. Альфафоркал відновлює позитивний кальцієвий баланс при лікуванні кальцієвої мальабсорбції, тим самим знижуючи інтенсивність кісткової резорбції, що сприяє зменшенню частоти розвитку переломів. При курсовому застосуванні препарату відзначається зменшення кісткового і м'язового болю, зумовленого порушенням фосфорно-кальцієвого обміну, поліпшення координації рухів. Фармакокінетика Після прийому внутрішньо альфакальцидол швидко абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Час досягнення максимальної концентрації препарату в плазмі становить від 8 до 18 годин. У печінці альфакальцидол метаболізується в основний активний метаболіт вітаміну D3 - кальцитріол (1альфа, 25-дигідроксивітамін D3). Менша частина препарату метаболізується в кістковій тканині. На відміну від природного вітаміну D3 біотрансформація препарату не відбувається в нирках, що дає змогу застосовувати його у пацієнтів з нирковою патологією.

Показания к применению:

Основні типи і форми остеопорозу (у т.ч. постменопаузальний, сенільний, стероїдний); остеодистрофія при хронічній нирковій недостатності; гіпопаратиреоз і псевдогіпопаратиреоз; гіперпаратиреоз (з ураженням кісток); рахіт і остеомаляція, спричинені недостатністю харчування або всмоктування; гіпофосфатемічний вітамін-D-резистентний рахіт і остеомаляція; псевдодефіцитний (вітамин-D-залежний) рахіт і остеомаляція; синдром Фанконі; нирковий ацидоз; псоріаз.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату;гіперкальціємія, гіпермагніємія; гіперфосфатемія (за винятком гіперфосфатемії при гіпопаратиреозі); період вагітності і лактації;виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;захворювання печінки;період лактації;дітям до 7 років.

Особенности применения:

З обережністю призначають препарат пацієнтам, схильним до гіперкальціємії, особливо пацієнтам з сечокам’яною хворобою. У період застосування препарату необхідно регулярно (не рідше 1 разу в 3 місяці) контролювати рівень кальцію в плазмі крові і сечі, спостерігати за розвитком терапевтичного ефекту і за необхідності коригувати дозу альфакальцидолу, щоб уникнути розвитку гіперкальціємії і гіперкальціурії. При наявності біохімічних ознак нормалізації структури кісток (нормалізація вмісту лужної фосфатази в плазмі крові) необхідне відповідне зниження дози Альфафоркалу, що дає змогу уникнути розвитку гіперкальціємії. Гіперкальціємія або гіперкальціурія можуть бути зкориговані шляхом відміни препарату і зниження споживання кальцію до нормалізації концентрації кальцію в плазмі крові. Як правило, цей період становить 1 тиждень. Потім терапія може бути продовжена, починаючи з половини останньої дози, що застосовувалася. При вагітності Альфафоркал призначають лише за абсолютними показаннями.

Способ применения и дозы:

Препарат приймають внутрішньо. Тривалість курсу визначається лікарем індивідуально і залежить від характеру захворювання й ефективності терапії (в середньому тривалість терапії становить 2-4 тижні). В окремих випадках препарат застосовують протягом усього життя.Дорослим при рахіті й остеомаляції, що зумовлені екзогенною недостатністю вітаміну D, захворюваннями шлунково-кишкового тракту чи тривалою протисудомною терапією препарат призначають у дозі 1,0-3,0 мкг/добу. При гіпопаратиреозі добова доза для дорослих становить 2,0-4,0 мкг. При остеодистрофії при хронічній нирковій недостатності добова доза для дорослих становить 0,07-2 мкг. При синдромі Фанконі і нирковому ацидозі препарат призначають дорослим у добовій дозі 2,0-6,0 мкг. При гіпофосфатемічному рахіті та остеомаляції добова доза для дорослих становить 4,0-20,0 мкг. При постменопаузальному, сенільному, стероїдному та інших видах остеопорозу добова доза для дорослих становить 0,5-1,0 мкг. Розпочинати лікування рекомендується з мінімальних із зазначених доз, контролюючи 1 раз на тиждень рівень кальцію і фосфору в плазмі крові. Дозу препарату можна підвищувати на 0,25 чи 0,5 мкг/добу до стабілізації біохімічних показників. При досягненні мінімальної ефективної дози рекомендується контролювати рівень кальцію в плазмі крові кожні 3-5 тижнів. Дітям, старше 7 років, з масою 20 кг і вище 1,0 мкг/добу.

Передозировка:

Можливі симптоми: слабкість, млявість, запаморочення, головний біль; нудота, сухість у роті, запор, діарея, печія, блювання, біль в епігастрію, у кістках, свербіж, тахікардія. Лікування: слід припинити прийом препарату. У ранній термін гострого передозування можливий позитивний ефект при промиванні шлунка і/або призначенні мінеральної олії (що сприяє зменшенню всмоктування і збільшенню виведення препарату з калом). У тяжких випадках застосовують внутрішньовенне введення ізотонічного розчину натрію хлориду, призначення петльових діуретиків, глюкокортикостероїдів.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту і печінки: анорексія, блювання, печія, біль у животі, нудота, сухість у роті, відчуття дискомфорту в області епігастрію, запор, діарея; рідко - незначне підвищення АЛТ, АСТ у плазмі. З боку центральної нервової системи: рідко - слабкість, стомлюваність, головний біль, запаморочення, сонливість. З боку серцево-судинної системи: рідко - тахікардія. Алергічні реакції: рідко - шкірний висип, свербіж.

Лекарственное взаимодействие:

При лікуванні остеопорозу альфакальцидол може призначатися в комбінації з естрогенами й антирезорбтивними препаратами різних груп. При одночасному застосуванні Альфафоркалу з препаратами наперстянки підвищується ризик розвитку аритмії. При одночасному призначенні з барбітуратами, протисудомними засобами й іншими препаратами, що активують ферменти мікросомального окислювання в печінці, ефективність Альфафоркалу зменшується. Всмоктування альфакальцидолу зменшується при його спільному застосуванні з мінеральною олією (протягом тривалого часу), колестираміном, колестиполом, сукральфатом, антацидами, препаратами на основі альбуміну. При застосуванні одночасно з Альфафоркалом антацидів або лаксативодіалізу підвищується ризик розвитку гіпермагніємії. Одночасне призначення препаратів кальцію, тіазидних діуретиків підвищує ризик розвитку гіперкальціємії. На фоні терапії Альфафоркалом не слід призначати вітамін D та його похідні через можливу адитивну взаємодію і збільшення ризику розвитку гіперкальціємії.

Срок годности:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей, при температурі, що не перевищує 25° С.Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в картонній коробці (№10 х 3).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: Альфакальцидол, (5Z,7E)-9,10-секохолеста-5,7,10(19)-трієн-1,3-діол;Форма випускуКапсули.Адреса21/4, Bhagat Singh Marg, New Delhi – 110001, INDIA. 
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A11CC03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Альфафоркал
Производитель:Олив Хелтхкер для "Кусум Хелтхкер", Индия
Форма выпуска:По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в картонній коробці (№10 х 3).
Регистрационное удостоверение:№ UA/9021/01/01 от 22.10.2008. Приказ № 595 от 22.10.2008
МНН:Alfacalcidol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

кожна капсула містить альфакальцидолу 0,25 мкг; допоміжні речовини: олія кукурудзяна.

Фармакологическая группа:Витамины. Препараты витамина D и его аналогов.
Код АТХ:A11CC03 - Альфакальцидол
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама