Информация об использовании рецептурных препаратов

Альфатер инструкция по применению

Альфатер фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Альфатер таблетки по 2 мг №14
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2975/01/01 от 04.08.2010. Приказ № 652 от 04.08.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 02.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: теразозин;1 таблетка містить теразозину (у формі гідрохлориду дигідрату) 2 мг або 5 мг;допоміжні речовини:таблетки 2 мг – лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат;таблетки 5 мг – лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, барвник індиготин (Е 132).

Основные физико-химические свойства:

Альфатер® таблетки по 2 мг – білі продовгасті двоопуклі таблетки з рискою з одного боку;Альфатер® таблетки по 5 мг – блакитні продовгасті двоопуклі таблетки з рискою з одного боку, можливі білі вкраплення.

Производитель:

АВС Фармачеутичи С.п.А. Италия

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при доброкачественной гиперплазии предстательной железы. Тамсулозин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Теразозин вибірково блокує периферичні постсинаптичні α1-адренорецептори. Блокада цих рецепторів викликає розширення резистивних (артеріальних) судин, зниження загального периферичного опору, артеріального тиску та постнавантаження на серце. Тонус венозних судин також знижується, що призводить до зменшення венозного повернення та перевантаження на серце. Тривале лікування теразозином зазвичай не супроводжується рефлекторною тахікардією; на серцевий викид, перфузію нирок і швидкість клубочкової фільтрації теразозин впливає мало. Препарат сприяє нормалізації ліпідного обміну: знижує рівень загального холестерину, тригліцеридів, ЛПНЩ і ЛПДНЩ, підвищує рівень ЛПВЩ. При систематичному застосуванні препарату спостерігається регресія гіпертрофії лівого шлуночка.Блокуючи постсинаптичні α1-адренорецептори гладких м’язів трикутника та шийки сечового міхура, проксимальної частини уретри та простати, теразозин зменшує опір току сечі та нормалізує сечовипускання у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози. На розмір простати препарат не впливає.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо препарат швидко та у повному обсязі всмоктується зі шлунково-кишкового тракту незалежно від прийому їжі. Біодоступність становить 80-100 %. Максимальна концентрація препарату в крові виявляється через 1 годину. Виражений терапевтичний ефект розвивається через 3 години після прийому препарату. Після прийому разової дози препарату гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 годин. Теразозин зв’язується з білками плазми крові на 90-94 %. Метаболізується у печінці з утворенням неактивних метаболітів. Період напіввиведення становить 12 годин. Із сечею виводиться близько 10 % препарату в незміненому вигляді та до 30 % – у вигляді неактивних метаболітів; 55-60 % препарату виводиться з жовчю через шлунково-кишковий тракт у незміненому вигляді та у вигляді неактивних метаболітів.

Показания к применению:

Затримка сечовипускання, зумовлена доброякісною гіперплазією передміхурової залози.Артеріальна гіпертензія (у вигляді монотерапії або у складі комбінованої терапії).

Противопоказания:

Вагітність.Годування груддю.Дитячий вік.Непритомність із сечовипусканням в анамнезі.Гіперчутливість до компонентів препарату.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Таблетки слід приймати, не розжовуючи, незалежно від прийому їжі.Після першого прийому теразозину або на початку лікування може розвинутись ефект першої дози, який виявляється вираженим зниженням артеріального тиску та часто ортостатичною гіпотензією (запаморочення, порушення координації рухів, непритомність). Зменшення об’єму рідини в організмі та обмежене споживання солі підвищують ризик розвитку постуральної гіпотензії. Для запобігання розвитку ефекту першої дози лікування завжди потрібно розпочинати з добової дози 1 мг та приймати препарат перед сном на ніч. Необхідно пам’ятати, що такі явища можуть виникати і під час поновлення лікування теразозином після його перерви на кілька днів. У таких випадках поновлювати лікування необхідно з дози 1 мг.Теразозин слід з обережністю призначати людям, в анамнезі яких є показання на схильність до ортостатичної гіпотензії, а також хворим на ішемічну хворобу серця або з іншими хворобами серця, з порушеннями мозкового кровообігу, хворим на гіпертензивну ретинопатію III-IV ступеня, інсулінозалежний діабет, з печінковою та/або нирковою недостатністю. Хворим із нирковою недостатністю та пацієнтам літнього віку корекція дози не потрібна.Перед початком лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози необхідно виключити діагноз рак передміхурової залози.При застосуванні теразозину хворим із доброякісною гіперплазією передміхурової залози необхідно контролювати рівень артеріального тиску на початку лікування та щоразу при зміні дози препарату протягом лікування. Ефективність препарату при доброякісній гіперплазії передміхурової залози доцільно оцінювати після 4 тижнів лікування підтримуючими дозами.З обережністю слід призначати препарат при феохромоцитомі та при необхідності хірургічного втручання.Оскільки препарат містить лактозу, це слід враховувати при недостатності лактази, галактоземії або синдромі порушення всмоктування глюкози/лактози. 

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Пацієнтів слід попередити про можливість розвитку запаморочення, непритомності або ортостатичної гіпотензії, особливо на початку лікування теразозином. У зв'язку з цим їм слід уникати керування автотранспортом або виконання небезпечних операцій протягом 12 годин після прийому першої дози, після підвищення дози, а також після поновлення лікування після перерви.

Дети:

Препарат протипоказаний для застосування дітям.

Способ применения и дозы:

Таблетки слід приймати незалежно від прийому їжі, не розжовуючи.Доброякісна гіперплазія передміхурової залози. Початкова доза препарату становить 1 мг. Підтримуюча доза становить 5-10 мг та призначається 1 раз на добу. Максимальна добова доза препарату становить 20 мг. Терапевтичний ефект зазвичай спостерігається через 2 тижні від початку лікування. Для досягнення стійкого ефекту курс лікування підтримуючою дозою має становити 4 тижні.Артеріальна гіпертензія. Рекомендується індивідуальний підбір добової дози для кожного хворого. Початкова добова доза становить 1 мг та призначається на ніч. Збільшення добової дози треба проводити поступово – подвоювати її 1 раз на тиждень до досягнення підтримуючої дози, враховуючи клінічний ефект препарату. Зазвичай підтримуюча доза при артеріальній гіпертензії становить 1-5 мг та призначається 1 раз на добу. Максимальна добова доза препарату становить 20 мг.

Передозировка:

При передозуванні можуть спостерігатися: ортостатичний колапс, артеріальна гіпотензія, брадикардія, тахікардія, циркуляторний шок, порушення електролітного балансу та тяжка ниркова недостатність.Лікування: проводиться симптоматична терапія. Хворого необхідно покласти, ноги підняти догори. При необхідності – збільшити об’єм циркулюючої крові та застосувати вазопресорні препарати. Через високий ступінь зв'язування теразозину з білками плазми крові гемодіаліз неефективний.При артеріальній гіпотензії необхідно у першу чергу поповнити втрату рідини та солей. При відсутності бажаного ефекту призначають катехоламіни внутрішньовенно або ангіотензин II. Потрібен контроль рівня електролітів і сироваткового креатиніну.

Побочные действия:

На початку лікування можливий розвиток ефекту першої дози – ортостатичної гіпотензії, до непритомності. ЦНС та периферична нервова система: запаморочення, головний біль, астенія, непритомність, парестезії. Психічні розлади: втомлюваність, сонливість, нервозність, депресія.З боку сечостатевої системи: інфекції сечовивідних шляхів, імпотенція, дизурія, зниження лібідо.З боку серцево-судинної системи: периферичні набряки, біль у грудній клітці, тахікардія, серцебиття, постуральна гіпотензія.З боку скелетно-м’язової системи: артралгія, міалгія.З боку дихальної системи: кашель, бронхіт, задишка, синусит, закладеність носа.З боку травної системи: нудота.Органи зору: амбліопія.Система крові: явища гемодилюції, зниження рівнів гемоглобіну, гіпоальбумінемія та гіпопротеїнемія.Загальні: алергічні реакції, збільшення маси тіла, біль у спині, біль у кінцівках.

Лекарственное взаимодействие:

Препарат необхідно з обережністю комбінувати з іншими гіпотензивними засобами групи сечогінних, антагоністів іонів кальцію, адреноблокаторів та інгібіторів АПФ (можливе підсилення антигіпертензивного ефекту). Рекомендується знижувати дозу теразозину при додатковому включенні у схему лікування діуретиків або інших гіпотензивних препаратів, а додатковий препарат доцільно застосовувати у найнижчих дозах. Коли Альфатер® є додатковим препаратом, його початкова добова доза не має перевищувати 1 мг.Адреноміметики послаблюють гіпотензивний ефект Альфатеру®.Гіпотензивний ефект препарату може посилювати етанол.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 14 таблеток у блістері з ПВХ та фольги; по 1 блістеру в картонній коробці.

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

МісцезнаходженняВіа Кантон Моретті, 29 (лок. Локаліта Сан Бернардо) – 10090 Івреа (Турін), Італія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ G04CA03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Альфатер
Производитель:АВС Фармачеутичи С.п.А. Италия
Форма выпуска: По 14 таблеток у блістері з ПВХ та фольги; по 1 блістеру в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2975/01/01 от 04.08.2010. Приказ № 652 от 04.08.2010
МНН:Terazosin
Условия отпуска:По рецепту.
Состав:

діюча речовина: теразозин;1 таблетка містить теразозину (у формі гідрохлориду дигідрату) 2 мг або 5 мг;допоміжні речовини:таблетки 2 мг – лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат;таблетки 5 мг – лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, барвник індиготин (Е 132).

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при доброкачественной гиперплазии предстательной железы. Тамсулозин.
Код АТХ:G04CA03 - Теразозин
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама