Амлодипин-Нортон инструкция по применению

Амлодипин-Нортон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Амлодипин-Нортон таблетки по 10 мг №30 в блис.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7998/01/02 от 31.03.2008. Приказ № 162 от 31.03.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 25.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить амлодипіну бесилату еквівалентно амлодипіну 5 мг або 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), желатин, магнію стеарат, тальк очищений, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, для таблеток по 5 мг - барвник тартразин (Е 102).

Основные физико-химические свойства:

Таблетки по 5 мг – світло-жовтого кольору круглі таблетки без оболонки, з лінією розлому з одного боку і написом “NORTON” – з іншого боку таблетки;таблетки по 10 мг - білого кольору круглі таблетки без оболонки, з лінією розлому з одного боку і написом “NORTON” – з іншого боку таблетки.

Производитель:

Юнимакс Лаб. для Америкен Нортон Корпорейшн, Индия/США

Фармакотерапевтическая группа:

Средства для лечения вестибулярных нарушений. Бетагистин.

Фармакологические свойства:

ФармакодинамікаДигідропіридиновий антагоніст кальцію другого покоління (блокатор повільних Са2+-каналів). Блокує трансмембранний транспорт іонів Са2+, переважно в клітини гладеньких м’язів судин, а також міокарда. Чинить вазодилататорну, антигіпертензивну, антиангінальну, спазмолітичну дію.Механізм антигіпертензивної дії зумовлений прямим розслаблюючим впливом на гладенькі м’язи судин. Завдяки повільному розвитку дії і пролонгованому ефекту не спричинює різкої артеріальної гіпотензії, забезпечуючи поступове зниження артеріального тиску протягом 24 годин без рефлекторного підвищення частоти серцевих скорочень.Антиангінальна дія амлодипіну пов'язана з розширенням периферичних артеріол і зменшенням післянавантаження на серце, а також розширенням коронарних судин у незмінених та ішемізованих зонах міокарда. Зменшує гіпертрофію міокарда лівого шлуночка.Амлодипін гальмує агрегацію тромбоцитів, збільшує швидкість клубочкової фільтрації, незначною мірою підвищує натрійурез і діурез. На відміну від дигідропіридинових антагоністів кальцію першого покоління амлодипін практично не підвищує рівень катехоламінів у плазмі крові і не стимулює симпатичну нервову систему.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо амлодипін швидко всмоктується. Максимальна концентрація визначається через 6 – 12 годин. Біодоступність становить 64 %. Амлодипін біотрансформується в печінці з утворенням неактивних метаболітів. Період напіввиведення становить близько 35 – 50 годин в основному виводиться із сечею як у незміненому вигляді (10 %), так і у вигляді метаболітів (60 %).Фармацевтичні характеристики.

Показания к применению:

Артеріальна гіпертензія.Ішемічна хвороба серця, зокрема стабільна стенокардія і стенокардія Принцметала (варіантна стенокардія). Як монотерапія або в комбінації з іншими антиангінальними засобами при стенокардії, рефрактерної до лікування органічним нітратом та/або блокаторами β-адренорецепторів в адекватних дозах.

Противопоказания:

Гіперчутливість до дигідропіридинів або до амлодипіну чи будь-якого іншого компонента препарату, артеріальна гіпотензія, гострий період інфаркту міокарда, період годування груддю. Дитячий вік (через відсутність достатнього клінічного досвіду).

Особенности применения:

У період лікування необхідний контроль за масою тіла та вживанням натрію, призначення відповідної дієти, а також щоденний контроль артеріального тиску.Застосування для хворих з порушенням функції печінкиПеріод напіввиведення Амлодипіну-Нортон, як і інших антагоністів кальцію, збільшується у хворих з порушенням функції печінки. З цієї причини застосовувати препарат для таких хворих слід з особливою обережністю і лише під ретельним наглядом лікаря.Для хворих з печінковою недостатністю рекомендована доза становить 2,5 мг на день.Застосування для хворих з нирковою недостатністюДля цієї категорії хворих Амлодипін-Нортон застосовують у звичайних дозах. Зміна концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелює зі ступенем тяжкості ниркової недостатності. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.Застосування для хворих літнього вікуПри одних і тих самих дозах пацієнти як літнього, так і молодшого віку однаково добре переносять Амлодипіну-Нортон. Для хворих літнього віку рекомендована доза становить 2,5 мг на день.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Ступінь безпеки застосування Амлодипіну-Нортон у жінок під час вагітності та годування груддю не встановлено. Приймати Амлодипін-Нортон під час вагітності рекомендується лише у випадках, якщо немає безпечнішої альтернативи, а ризик, пов’язаний із захворюванням, перевищує можливу шкоду від лікування для матері та плода. У період лікування слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Амлодипін може спричинювати запаморочення і сонливість, у зв'язку з чим хворим, які приймають Амлодипін-Нортон, рекомендується утримуватися від керування автотранспортом і роботи з іншими механізмами.

Дети:

Безпека та ефективність застосування Амлодипіну-Нортон у дітей не досліджені.

Способ применения и дозы:

При артеріальній гіпертензії та стенокардії препарат призначають у початковій дозі 5 мг 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі. За необхідності дозу збільшують до максимальної – 10 мг/добу. Максимальний терапевтичний ефект Амлодипіну-Нортон розвивається протягом 8 тижнів. Пацієнтам з тяжкою формою хронічної серцевої недостатності звичайно призначають Амлодипін-Нортон у початковій дозі 5 мг 1 раз на добу підвищуючи її при добрій переносимості препарату до 10 мг/добу.Хворим з нирковою недостатністю Амлодипін-Нортон призначають у звичайних дозах. Для пацієнтів літнього віку, а також із порушенням функції печінки використовують режим дозування 2,5 мг 1 раз на добу.Амлодипін-Нортон може застосовуватися самостійно або сумісно з іншими гіпотензивними препаратами.

Передозировка:

Значне передозування може призвести до надмірної периферичної вазодилатації, вираженого та тривалого зниження артеріального тиску, тахікардії. Наявність зазначених симптомів вимагає відміни препарату, промивання шлунка, застосування активованого вугілля і підтримки функції серцево-судинної системи з моніторингом показників роботи серця і легенів і контролем об'єму циркулюючої крові і діурезу, внутрішньовенного введення рідин, глюконату кальцію, дофаміну, мезатону. Клінічно значуща гіпотензія, спричинена передозуванням Амлодипіну-Нортон, потребує проведення активних заходів, спрямованих на підтримку функцій серцево-судинної системи, включаючи моніторинг показників роботи серця та легенів, підняття вгору нижніх кінцівок, контроль об’єму крові, що циркулює, та діурезом. Для відновлення тонусу судин та артеріального тиску може знадобитися застосування судинно-звужувального препарату, якщо немає протипоказань для його призначення. З метою усунення наслідків блокади кальцієвих каналів може знадобитися внутрішньовенне введення глюконату кальцію. Оскільки амлодипін значною мірою зв’язується з білками, то ефективність діалізу малоймовірна.

Побочные действия:

Найчастіше спостерігалися такі побічні ефекти: головний біль, набряки, втомлюваність, сонливість, нудота, біль у шлунку, припливи, відчуття серцебиття та запаморочення. Значно рідше зустрічаються алопеція, запори, артралгія, астенія, біль у спині, диспепсія, задишка, гіперплазія ясен, гінекомастія, гіперглікемія, імпотенція, збільшення частоти сечовипускання, лейкопенія, загальне нездужання, зміна настрою, сухість у роті, судоми м’язів, міалгія, периферична нейропатія, панкреатит, пітливість, непритомність, тромбоцитопенія, васкуліт. Рідко відмічаються такі алергічні реакції, як свербіж, висип, набряк та мультиформна еритема.Дуже рідко при застосуванні препарату відмічалися гепатит, жовтяниця та підвищення рівнів печінкових ферментів (у більшості випадків пов’язані з холестазом). Як і під час прийому інших антагоністів кальцію, були описані поодинокі небажані явища, які неможливо відрізнити від наслідків природного перебігу основного захворювання: інфаркт міокарда, аритмія (включаючи шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь), а також біль за грудниною.

Лекарственное взаимодействие:

Амлодипін не взаємодіє з лікарськими засобами, найбільш поширеними в клінічній практиці, включаючи циметидин, нестероїдні протизапальні засоби, рифампіцин тощо. Для лікування артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця може застосовуватись у комбінації з бета-блокаторами, інгібіторами АПФ, а-адреноблокаторами, нітратами, діуретиками. Амлодипін-Нортон практично не впливає на фармакокінетику циклоспорину і не змінює вплив варфарину на протромбіновий час. Амлодипін-Нортон не впливає на зв’язування з білками таких препаратів, як дигоксин, фенітоїн, варфарин та індометацин.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Плот № 7, Сектор 24, Фаридабад-121005, Харіана, Індія.

Власник реєстраційного посвідчення

АМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.

Місцезнаходження

1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Амлодипин-Нортон
Производитель:Юнимакс Лаб. для Америкен Нортон Корпорейшн, Индия/США
Форма выпуска:По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7998/01/02 от 31.03.2008. Приказ № 162 от 31.03.2008
МНН:Amlodipine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить амлодипіну бесилату еквівалентно амлодипіну 5 мг або 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), желатин, магнію стеарат, тальк очищений, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, для таблеток по 5 мг - барвник тартразин (Е 102).

Фармакологическая группа:Средства для лечения вестибулярных нарушений. Бетагистин.
Код АТХ:C08CA01 - Амлодипин
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама