Цетиринакс инструкция по применению

Цетиринакс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цетиринакс таблетки, п/о, по 10 мг №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4097/01/01 от 23.01.2006. Приказ № 799 от 03.11.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, кросповідон, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; оболонка таблетки: гіпромелоза, макроголу стеарат, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь, титану діоксид Е171, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

довгаста, вкрита оболонкою опукла таблетка білого або майже білого кольору, з насічкою на одному боці;

Производитель:

Балканфарма-Дупница АД, Болгария

Фармакотерапевтическая группа:

Антигистаминные средства - антагонист H1-рецепторов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цетиризин є потужним селективним антагоністом Н1- рецепторів. Він пригнічує зумовлену гістаміном миттєву фазу алергічної реакції, а також зменшує міграцію клітин запалення та вивільнення медіаторів, які пов’язані з уповільненою алергічною дією. Його вплив на інші рецептори незначний, тому він не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії. Фармакокінетика. Цетиризин швидко резорбується з шлунково-кишкового тракту. Його резорбція не залежить від наявності їжі, але її швидкість може незначно уповільнитись. Значною мірою зв’язується з білками плазми. Біологічний період напівжиття у здорових варіює від 6 до 10 годин; у дітей – 6-7 годин; у дітей до 4 років – 5, 5 години. Екскретується в незміненому вигляді переважно із сечею ( майже на 70% протягом 5 днів, порівняно з калом – на 10%). При легкому та середньому ступені ниркової недостатності біологічний період напівжиття становить 19-21 годину.

Показания к применению:

Сезонний алергічний риніт (сінний нежить); Постійний (цілорічний) алергічний риніт; Хронічна ідіопатична кропив’янка.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до цетиризину або до будь-якої допоміжної речовини, яка входить до складу лікарського засобу.Препарат містить лактозу як допоміжний засіб, тому він не застосовується хворим з галактоземією або з глюкозогалактозним синдромом мальабсорбції.Лікування Цетиринаксом® у період лактації протипоказане, тому що препарат виводиться з молоком.

Особенности применения:

У деяких пацієнтів можливо виникнення сонливості.Хворим з нирковою недостатністю необхідно коректувати дозу.Під час лікування Цетиринаксом® не рекомендується вживання алкоголю та застосування седативних лікарських засобів, оскільки такі комбінації впливають на здатність концентрувати увагу і порушають звичайну активність.Незважаючи на те, що застосування Цетиринаксу® не пов’язується з підвищенням тератогенного ризику, його застосування в період вагітності можливо тільки за призначенням лікаря після оцінки співвідношення ризик/користь.З обережністю призначають особам, які керують транспортними засобами, та операторам машин. При цьому не слід перевищувати призначену дозу.

Способ применения и дозы:

Застосовують внутрішньо, таблетку ковтають не розжовуючи та запиваючи водою.Для дорослих і дітей старше 11 років – по 10 мг (1 таблетці) на добу;для дітей 6-11 років – по 5 –10 мг (1/2 – 1 таблетці) на добу.Хворим з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <11-31 мл/хв), хворим, які знаходяться на гемодіалізі (кліренс креатиніну <7 мл/хв) або при печінковій недостатності дозу необхідно зменшити до 5 мг (1/2 таблетки) на добу.

Передозировка:

Симптоми передозування у дорослих включають сонливість, а у дітей – спочатку збудження і неспокій, а лише потім – сонливість. Лікування передозування – симптоматичне і підтримуюче. При випадковому застосуванні великої дози рекомендується промивання шлунка. Специфічний антидот не відомий, гемодіаліз не є ефективним.

Побочные действия:

Можуть спостерігатись побічні реакції з боку ЦНС – головний біль, запаморочення, сонливість, швидка стомлюваність, дратівливість; вегетативної нервової системи – втрата апетиту, почервоніння обличчя, значне слиновиділення; травного тракту – нудота, сухість у роті, дискомфорт; серцево-судинної системи – відчуття серцебиття, тахікардія; шкіри і слизових оболонок – висип. При виникненні подібних небажаних медикаментозних реакцій добову дозу 10 мг можна розділити на 2 прийоми по 5 мг – ранком і ввечері.

Лекарственное взаимодействие:

Теофілін зменшує кліренс цетиризину, не змінюючи його біотрансформації.Слід уникати одночасного застосування цетиризину і депресантів центральної нервової системи, через можливе зменшення концентрації уваги, що порушує звичайну діяльність.

Срок годности:

При температурі не вище 25oС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

7, 10 або 20 таблеток в упаковці. Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: cetirizine*;2-[2-[4-[(4-[хлорофеніл)фенілметил]піперазин-1-іл]етокси]оцтової кислоти дигідрохлорид;Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.Адреса2600 Болгарія, Дупниця, Самоковське шосе, 3.АдресаРейк’явікурвегур 76-78, 220 Хафнарфйордур, Ісландія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R06AE07:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цетиринакс
Производитель:Балканфарма-Дупница АД, Болгария
Форма выпуска: 7, 10 або 20 таблеток в упаковці. Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4097/01/01 от 23.01.2006. Приказ № 799 от 03.11.2009
МНН:Cetirizine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, кросповідон, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; оболонка таблетки: гіпромелоза, макроголу стеарат, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь, титану діоксид Е171, вода очищена.

Фармакологическая группа:Антигистаминные средства - антагонист H1-рецепторов.
Код АТХ:R06AE07 - Цетиризин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама