Цетиринакс інструкція по застосуванню

Цетиринакс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цетиринакс таблетки, в/о, по 10 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4097/01/01 від 23.01.2006. Наказ № 799 від 03.11.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, кросповідон, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; оболонка таблетки: гіпромелоза, макроголу стеарат, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь, титану діоксид Е171, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

довгаста, вкрита оболонкою опукла таблетка білого або майже білого кольору, з насічкою на одному боці;

Виробник:

Балканфарма-Дупниця АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цетиризин є потужним селективним антагоністом Н1- рецепторів. Він пригнічує зумовлену гістаміном миттєву фазу алергічної реакції, а також зменшує міграцію клітин запалення та вивільнення медіаторів, які пов’язані з уповільненою алергічною дією. Його вплив на інші рецептори незначний, тому він не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії. Фармакокінетика. Цетиризин швидко резорбується з шлунково-кишкового тракту. Його резорбція не залежить від наявності їжі, але її швидкість може незначно уповільнитись. Значною мірою зв’язується з білками плазми. Біологічний період напівжиття у здорових варіює від 6 до 10 годин; у дітей – 6-7 годин; у дітей до 4 років – 5, 5 години. Екскретується в незміненому вигляді переважно із сечею ( майже на 70% протягом 5 днів, порівняно з калом – на 10%). При легкому та середньому ступені ниркової недостатності біологічний період напівжиття становить 19-21 годину.

Показання до застосування:

Сезонний алергічний риніт (сінний нежить); Постійний (цілорічний) алергічний риніт; Хронічна ідіопатична кропив’янка.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до цетиризину або до будь-якої допоміжної речовини, яка входить до складу лікарського засобу.Препарат містить лактозу як допоміжний засіб, тому він не застосовується хворим з галактоземією або з глюкозогалактозним синдромом мальабсорбції.Лікування Цетиринаксом® у період лактації протипоказане, тому що препарат виводиться з молоком.

Особливості застосування:

У деяких пацієнтів можливо виникнення сонливості.Хворим з нирковою недостатністю необхідно коректувати дозу.Під час лікування Цетиринаксом® не рекомендується вживання алкоголю та застосування седативних лікарських засобів, оскільки такі комбінації впливають на здатність концентрувати увагу і порушають звичайну активність.Незважаючи на те, що застосування Цетиринаксу® не пов’язується з підвищенням тератогенного ризику, його застосування в період вагітності можливо тільки за призначенням лікаря після оцінки співвідношення ризик/користь.З обережністю призначають особам, які керують транспортними засобами, та операторам машин. При цьому не слід перевищувати призначену дозу.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо, таблетку ковтають не розжовуючи та запиваючи водою.Для дорослих і дітей старше 11 років – по 10 мг (1 таблетці) на добу;для дітей 6-11 років – по 5 –10 мг (1/2 – 1 таблетці) на добу.Хворим з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <11-31 мл/хв), хворим, які знаходяться на гемодіалізі (кліренс креатиніну <7 мл/хв) або при печінковій недостатності дозу необхідно зменшити до 5 мг (1/2 таблетки) на добу.

Передозування:

Симптоми передозування у дорослих включають сонливість, а у дітей – спочатку збудження і неспокій, а лише потім – сонливість. Лікування передозування – симптоматичне і підтримуюче. При випадковому застосуванні великої дози рекомендується промивання шлунка. Специфічний антидот не відомий, гемодіаліз не є ефективним.

Побічні дії:

Можуть спостерігатись побічні реакції з боку ЦНС – головний біль, запаморочення, сонливість, швидка стомлюваність, дратівливість; вегетативної нервової системи – втрата апетиту, почервоніння обличчя, значне слиновиділення; травного тракту – нудота, сухість у роті, дискомфорт; серцево-судинної системи – відчуття серцебиття, тахікардія; шкіри і слизових оболонок – висип. При виникненні подібних небажаних медикаментозних реакцій добову дозу 10 мг можна розділити на 2 прийоми по 5 мг – ранком і ввечері.

Лікарська взаємодія:

Теофілін зменшує кліренс цетиризину, не змінюючи його біотрансформації.Слід уникати одночасного застосування цетиризину і депресантів центральної нервової системи, через можливе зменшення концентрації уваги, що порушує звичайну діяльність.

Термін придатності:

При температурі не вище 25oС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

7, 10 або 20 таблеток в упаковці. Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: cetirizine*;2-[2-[4-[(4-[хлорофеніл)фенілметил]піперазин-1-іл]етокси]оцтової кислоти дигідрохлорид;Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.Адреса2600 Болгарія, Дупниця, Самоковське шосе, 3.АдресаРейк’явікурвегур 76-78, 220 Хафнарфйордур, Ісландія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R06AE07:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цетиринакс
Виробник:Балканфарма-Дупниця АТ, Болгарія
Форма випуску: 7, 10 або 20 таблеток в упаковці. Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4097/01/01 від 23.01.2006. Наказ № 799 від 03.11.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Cetirizine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, кросповідон, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; оболонка таблетки: гіпромелоза, макроголу стеарат, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь, титану діоксид Е171, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.
Код АТС:R06AE07 - Цетиризин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама