Циннаризин "Оз" инструкция по применению

Циннаризин «Оз» фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Циннаризин "Оз" таблетки по 25 мг №50 (10х5)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5292/01/01 от 03.11.2016. Приказ № 1166 от 03.11.2016
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: cinnarizine;1 таблетка містить цинаризину 25 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Производитель:

ООО «Опытный завод «ГНЦЛС»/ООО «ФАРМЭКС ГРУПП»

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при вестибулярных нарушениях

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладкої мускулатури судин шляхом блокування кальцієвих каналів. Крім прямого кальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин і серотонін, блокуючи рецепторкеровані кальцієві канали. Блокада надходження кальцію до клітин селективна по тканинах і призводить до зменшення вазоконстрикції без впливу на артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Цинаризин може додатково покращувати недостатню мікроциркуляцію, підсилюючи здатність еритроцитів до деформації і знижуючи в'язкість крові. При його прийомі підвищується клітинна резистентність до гіпоксії.Цинаризин пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, що призводить до супресії ністагму та інших вегетативних розладів. За допомогою цинаризину можна запобігти або послабити гострі напади запаморочення.Фармакокінетика. Після перорального прийому цинаризин всмоктується протягом години, хоча його біодоступність може варіювати залежно від кількості шлункового соку.Максимальні концентрації цинаризину у плазмі крові досягаються через 1-3 години після прийому препарату. Період напіввиведення цинаризину з плазми становить 4 години.Цинаризин піддається екстенсивному метаболізму у печінці шляхом кон'югації з утворенням глюкуронідів. 1/3 цих метаболітів виділяється нирками, 2/3 – через кишечник. Зв'язування цинаризину з білками плазми становить 91 %.

Показания к применению:

Порушення мозкового кровообігу: симптоматичне лікування цереброваскулярних розладів, включаючи запаморочення, шум у вухах (тинітус), головний біль судинного походження, дратівливість, втрату пам’яті та нездатність зосереджуватися;профілактика мігрені. Порушення периферичного кровообігу:симптоматичне лікування периферичних судинних розладів, включаючи хворобу Рейно, акроціаноз, переміжну кульгавість, трофічні порушення, трофічні та варикозні виразки, парестезію, нічні спазми у кінцівках, холодні кінцівки.Порушення рівноваги:симптоматичне лікування лабіринтних розладів, включаючи запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту та блювання.Хвороба руху:профілактика хвороби руху.Протипоказання. Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Особенности применения:

Цинаризин може спричинити подразнення в епігастральній ділянці; прийом препарату після їди дозволить зменшити подразнення слизової оболонки шлунка.Пацієнтам з хворобою Паркінсона цинаризин рекомендований тільки у тому випадку, якщо переваги лікування перевищують можливий ризик погіршення перебігу цієї хвороби.Оскільки цинаризин може спричинити сонливість, особливо на початку лікування, слід утримуватися від одночасного вживання алкоголю та застосування засобів, які пригнічують діяльність центральної нервової системи (депресанти ЦНС).Необхідно уникати застосування цинаризину при порфірії.Цинаризин з обережністю застосовувати пацієнтам із печінковою та/або нирковою недостатністю.Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Незважаючи на те, що при дослідженні цинаризину на тваринах тератогенних ефектів не виявилось, препарат не рекомендується застосовувати у період вагітності.Немає відомостей щодо можливості проникнення цинаризину у грудне молоко. Отже, слід уникати лікування цинаризином жінкам у період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Враховуючи, що у чутливих хворих при застосуванні препарату може виникнути сонливість (особливо на початку лікування), на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.

Способ применения и дозы:

Порушення мозкового кровообігуДорослі та діти віком від 12 років: 1 таблетка 3 рази на добу.Порушення периферичного кровообігуДорослі та діти віком від 12 років: 2-3 таблетки 3 рази на добу. Максимальна доза, що рекомендується, не повинна перевищувати 225 мг (9 таблеток) на добу. Оскільки ефект при запамороченні залежить від дози, дозування слід поступово підвищувати.Порушення рівновагиДорослі та діти віком від 12 років: 1 таблетка 3 рази на добу.Хвороба рухудорослі та діти віком від 12 років: 1 таблетка за півгодини до поїздки; прийом можна повторювати кожні 6 годин;діти віком 5-12 років: може бути рекомендована половина дози, яка призначається дорослим.Спосіб застосуванняДля перорального застосування. Слід віддавати перевагу прийому цинаризину після їди.Діти. Препарат не застосовувати дітям віком до 5 років.Передозування.Симптоми: у поодиноких випадках гострого передозування (від 90 до 2250 мг) спостерігалися такі прояви: зміна свідомості від сонливості до ступору та коми, блювання, екстрапірамідні симптоми, артеріальна гіпотензія. У невеликої кількості дітей спостерігалися судоми. У більшості випадків клінічний результат не був тяжким, але відомо про летальні випадки після передозування при одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами, включаючи цинаризин.Лікування: специфічного антидоту немає. Протягом першої години після прийому внутрішньо необхідно провести промивання шлунка. За показаннями можна призначити активоване вугілля.Побічні реакції.Може спостерігатися сонливість і розлади кишково-шлункового тракту. Зазвичай ці симптоми є тимчасовими та зникають при поступовому досягненні оптимальної дози. Зрідка виникають такі симптоми як головний біль, сухість у роті, збільшення маси тіла, потовиділення або алергічні реакції. У дуже рідкісних випадках повідомлялося про лишай Вільсона та вовчакоподібні симптоми.У медичній літературі згадується окремий випадок обтураційної жовтяниці. У пацієнтів літнього віку під час тривалого лікування спостерігалися випадки посилення або появи екстрапірамідних симптомів, іноді в поєднанні з депресивними станами. У таких випадках застосування цього засобу слід припинити.З боку нервової системи: сонливість, екстрапірамідні розлади, гіперсомнія, летаргія, дискінезія, паркінсонізм, тремор.З боку шлунково-кишкового тракту: дискомфорт у шлунку, нудота, блювання, біль у верхній частині живота, диспепсія.З боку печінки та жовчовивідних шляхів: холестатична жовтяниця.З боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини: гіпергідроз, лишаєподібний кератоз, включаючи червоний плескатий лишай, підгострий шкірний червоний вовчак.З боку кістково-м'язової системи та сполучної тканини: ригідність м’язів.Порушення загального характеру: втома.Лабораторні показники: збільшення маси тіла.Додатково повідомлялося про випадки реакцій гіперчутливості, головного болю та відчуття сухості у роті.

Лекарственное взаимодействие:

Алкоголь/депресанти, ЦНС/трициклічні антидепресанти: одночасне застосування може посилювати седативну дію цих засобів або цинаризину.Діагностичні процедури: через свій антигістамінний ефект цинаризин може маскувати позитивні реакції щодо факторів реактивності шкіри при проведенні шкірної проби, тому його застосування слід припинити за 4 дні до її проведення.

Срок годности:

4 роки.Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.Упаковка. Таблетки № 50 у блістері; № 50, № 10х5 у блістерах у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N07CA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Циннаризин «Оз»
Производитель:ООО «Опытный завод «ГНЦЛС»/ООО «ФАРМЭКС ГРУПП»
Регистрационное удостоверение:№ UA/5292/01/01 от 03.11.2016. Приказ № 1166 от 03.11.2016
МНН:Cinnarizine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: cinnarizine;1 таблетка містить цинаризину 25 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при вестибулярных нарушениях
Код АТХ:N07CA02 - Циннаризин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама