Цинаризин "Оз" інструкція по застосуванню

Цинаризин “Оз” фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цинаризин "Оз" таблетки по 25 мг №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5292/01/01 від 03.11.2016. Наказ № 1166 від 03.11.2016
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: cinnarizine;1 таблетка містить цинаризину 25 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Виробник:

ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС»/ТОВ «ФАРМЕКС ГРУП»

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладкої мускулатури судин шляхом блокування кальцієвих каналів. Крім прямого кальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин і серотонін, блокуючи рецепторкеровані кальцієві канали. Блокада надходження кальцію до клітин селективна по тканинах і призводить до зменшення вазоконстрикції без впливу на артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Цинаризин може додатково покращувати недостатню мікроциркуляцію, підсилюючи здатність еритроцитів до деформації і знижуючи в'язкість крові. При його прийомі підвищується клітинна резистентність до гіпоксії.Цинаризин пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, що призводить до супресії ністагму та інших вегетативних розладів. За допомогою цинаризину можна запобігти або послабити гострі напади запаморочення.Фармакокінетика. Після перорального прийому цинаризин всмоктується протягом години, хоча його біодоступність може варіювати залежно від кількості шлункового соку.Максимальні концентрації цинаризину у плазмі крові досягаються через 1-3 години після прийому препарату. Період напіввиведення цинаризину з плазми становить 4 години.Цинаризин піддається екстенсивному метаболізму у печінці шляхом кон'югації з утворенням глюкуронідів. 1/3 цих метаболітів виділяється нирками, 2/3 – через кишечник. Зв'язування цинаризину з білками плазми становить 91 %.

Показання до застосування:

Порушення мозкового кровообігу: симптоматичне лікування цереброваскулярних розладів, включаючи запаморочення, шум у вухах (тинітус), головний біль судинного походження, дратівливість, втрату пам’яті та нездатність зосереджуватися;профілактика мігрені. Порушення периферичного кровообігу:симптоматичне лікування периферичних судинних розладів, включаючи хворобу Рейно, акроціаноз, переміжну кульгавість, трофічні порушення, трофічні та варикозні виразки, парестезію, нічні спазми у кінцівках, холодні кінцівки.Порушення рівноваги:симптоматичне лікування лабіринтних розладів, включаючи запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту та блювання.Хвороба руху:профілактика хвороби руху.Протипоказання. Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Особливості застосування:

Цинаризин може спричинити подразнення в епігастральній ділянці; прийом препарату після їди дозволить зменшити подразнення слизової оболонки шлунка.Пацієнтам з хворобою Паркінсона цинаризин рекомендований тільки у тому випадку, якщо переваги лікування перевищують можливий ризик погіршення перебігу цієї хвороби.Оскільки цинаризин може спричинити сонливість, особливо на початку лікування, слід утримуватися від одночасного вживання алкоголю та застосування засобів, які пригнічують діяльність центральної нервової системи (депресанти ЦНС).Необхідно уникати застосування цинаризину при порфірії.Цинаризин з обережністю застосовувати пацієнтам із печінковою та/або нирковою недостатністю.Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Незважаючи на те, що при дослідженні цинаризину на тваринах тератогенних ефектів не виявилось, препарат не рекомендується застосовувати у період вагітності.Немає відомостей щодо можливості проникнення цинаризину у грудне молоко. Отже, слід уникати лікування цинаризином жінкам у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Враховуючи, що у чутливих хворих при застосуванні препарату може виникнути сонливість (особливо на початку лікування), на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.

Спосіб застосування та дози:

Порушення мозкового кровообігуДорослі та діти віком від 12 років: 1 таблетка 3 рази на добу.Порушення периферичного кровообігуДорослі та діти віком від 12 років: 2-3 таблетки 3 рази на добу. Максимальна доза, що рекомендується, не повинна перевищувати 225 мг (9 таблеток) на добу. Оскільки ефект при запамороченні залежить від дози, дозування слід поступово підвищувати.Порушення рівновагиДорослі та діти віком від 12 років: 1 таблетка 3 рази на добу.Хвороба рухудорослі та діти віком від 12 років: 1 таблетка за півгодини до поїздки; прийом можна повторювати кожні 6 годин;діти віком 5-12 років: може бути рекомендована половина дози, яка призначається дорослим.Спосіб застосуванняДля перорального застосування. Слід віддавати перевагу прийому цинаризину після їди.Діти. Препарат не застосовувати дітям віком до 5 років.Передозування.Симптоми: у поодиноких випадках гострого передозування (від 90 до 2250 мг) спостерігалися такі прояви: зміна свідомості від сонливості до ступору та коми, блювання, екстрапірамідні симптоми, артеріальна гіпотензія. У невеликої кількості дітей спостерігалися судоми. У більшості випадків клінічний результат не був тяжким, але відомо про летальні випадки після передозування при одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами, включаючи цинаризин.Лікування: специфічного антидоту немає. Протягом першої години після прийому внутрішньо необхідно провести промивання шлунка. За показаннями можна призначити активоване вугілля.Побічні реакції.Може спостерігатися сонливість і розлади кишково-шлункового тракту. Зазвичай ці симптоми є тимчасовими та зникають при поступовому досягненні оптимальної дози. Зрідка виникають такі симптоми як головний біль, сухість у роті, збільшення маси тіла, потовиділення або алергічні реакції. У дуже рідкісних випадках повідомлялося про лишай Вільсона та вовчакоподібні симптоми.У медичній літературі згадується окремий випадок обтураційної жовтяниці. У пацієнтів літнього віку під час тривалого лікування спостерігалися випадки посилення або появи екстрапірамідних симптомів, іноді в поєднанні з депресивними станами. У таких випадках застосування цього засобу слід припинити.З боку нервової системи: сонливість, екстрапірамідні розлади, гіперсомнія, летаргія, дискінезія, паркінсонізм, тремор.З боку шлунково-кишкового тракту: дискомфорт у шлунку, нудота, блювання, біль у верхній частині живота, диспепсія.З боку печінки та жовчовивідних шляхів: холестатична жовтяниця.З боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини: гіпергідроз, лишаєподібний кератоз, включаючи червоний плескатий лишай, підгострий шкірний червоний вовчак.З боку кістково-м'язової системи та сполучної тканини:  ригідність м’язів.Порушення загального характеру: втома.Лабораторні показники: збільшення маси тіла.Додатково повідомлялося про випадки реакцій гіперчутливості, головного болю та відчуття сухості у роті.

Лікарська взаємодія:

Алкоголь/депресанти, ЦНС/трициклічні антидепресанти: одночасне застосування може посилювати седативну дію цих засобів або цинаризину.Діагностичні процедури: через свій антигістамінний ефект цинаризин може маскувати позитивні реакції щодо факторів реактивності шкіри при проведенні шкірної проби, тому його застосування слід припинити за 4 дні до її проведення.

Термін придатності:

4 роки.Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.Упаковка. Таблетки № 50 у блістері; № 50, № 10х5 у блістерах у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N07CA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цинаризин “Оз”
Виробник:ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС»/ТОВ «ФАРМЕКС ГРУП»
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5292/01/01 від 03.11.2016. Наказ № 1166 від 03.11.2016
Міжнародне непатентоване найменування:Cinnarizine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: cinnarizine;1 таблетка містить цинаризину 25 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях
Код АТС:N07CA02 - Цинаризин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама