Информация об использовании рецептурных препаратов

Цитал инструкция по применению

Цитал фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цитал сироп, 1,37 г/5 мл по 100 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2479/01/01 от 21.12.2009. Приказ № 977 от 21.12.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 10.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: кожні 5 мл містять 1,37 г натрію гідроцитрату;допоміжні речовини: цукор, метилпарагідроксибензоат (Е218), пропілпарагідроксибензоат (Е216), динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію бензоат (Е 211), сахарин натрію, кармоїзин (Е122), тартразин (Е102), жовтий захід FCF (Е110), ароматизатор малиновий, вода очищена.

Производитель:

Индоко Ремедис Лимитед.

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые в урологии. Средства, способствующие растворению мочевых конкрементов.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Для розчинення сечокислих каменів і з метою запобігання їх новоутворення (профілактика рецидивів); для розчинення змішаних уратно-оксалатних каменів; профілактика кальцій-оксалатних каменів (попередження рецидивів і росту залишкових фрагментів); лікування пацієнтів з цистиновими конкрементами і цистинурією. Як допоміжна терапія при нирковому канальцевому ацидозі з фосфатним літіазом; для алкалізації сечі при лікуванні урикозурії.Цитал також застосовується для олужнювання сечі при лікуванні цитостатичними препаратами; як допоміжний засіб при лікуванні гіперурикемії інгібіторами ксантиноксидази (наприклад, при подагрі).

Противопоказания:

Цитал не можна застосовувати при гострій та вираженій хронічній нирковій недостатності, тяжких порушеннях кислотно-лужної рівноваги (метаболічний алкалоз), а також хронічних інфекціях сечовивідних шляхів, спричинених бактеріями, що розщеплюють сечовину (частіше всього це Proteus spp., Pseudomonas spp. і Klebsiella spp.); сувора безсольова дієта (у тому числі тяжка форма артеріальної гіпертензії), цукровий діабет. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Перед кожним прийомом препарату необхідно перевіряти pH сечі (за допомогою спеціального індикаторного папірця з діапазоном рН 5,4 – 7,4). Це робиться таким чином:лакмусовий папір (який є у кожній упаковці) занурюють у ємкість із сечею хворого;через 2 хв лакмусовий папір набуває певного забарвлення;після цього необхідно порівняти колір лакмусового папірця за спеціальною таблицею визначення рН сечі (міститься у кожній упаковці).Для хворих з компенсованими формами ниркової недостатності, що не супроводжується затримкою калію в організмі, корекція режиму дозування не потрібна.Під час терапії необхідно дотримуватися режиму харчування (обмежене вживання їжі, багатої на білки і пуринові основи, а також забезпечення достатньої кількості рідини, що вживається і не менше 2 – 3 л з урахуванням стану серця і нирок).

Особенности применения:

Применение в период беременности или кормления грудью:

Немає даних щодо застосування препарату вагітним та жінкам, що годують груддю, тому їм не слід призначати цей лікарський засіб.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Немає даних щодо застосування препарату дітям, тому його не слід застосовувати цій віковій категорії.Цитал призначають внутрішньо. Разова доза становить 15 – 30 мл, кількість прийомів – 2-3 рази на добу (наприклад, уранці о 8:00, вдень о 14:00 і ввечері о 20:00).Дозу препарату добирають індивідуально, на підставі визначення значень pH сечі. Препарат можна застосовувати тривалий час з перервою. Тривалість курсу лікування становить від 4 тижнів до 6 місяців.Реакцію сечі хворий вимірює перед черговим прийомом Циталу. Для цього використовується спеціальний індикаторний папір.

Способ применения и дозы:

Передозировка:

Дотепер про випадки передозування препарату не повідомлялося.

Побочные действия:

Зазвичай препарат переноситься добре, але дуже рідко можуть виникати побічні явища з боку травного тракту (нудота, блювання, відрижка, печія, метеоризм, біль у животі, діарея), алергічні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

Послаблює ефект серцевих глікозидів. Одночасний прийом препаратів, які містять цитрати і алюміній, може призвести до підвищеного всмоктування алюмінію (інтервал між прийомом цих препаратів повинен бути мінімум 2 години).

Срок годности:

3 роки.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 100 мл сиропу у флаконі, який міститься у картонній коробці, разом з мірною ложкою, індикаторним папером, табличкою визначення рН сечі, пінцетом, календарем для запису рН сечі.

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ G04BC:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цитал
Производитель:Индоко Ремедис Лимитед.
Форма выпуска: По 100 мл сиропу у флаконі, який міститься у картонній коробці, разом з мірною ложкою, індикаторним папером, табличкою визначення рН сечі, пінцетом, календарем для запису рН сечі.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2479/01/01 от 21.12.2009. Приказ № 977 от 21.12.2009
МНН:Mono
Условия отпуска:По рецепту.
Состав:

діюча речовина: кожні 5 мл містять 1,37 г натрію гідроцитрату;допоміжні речовини: цукор, метилпарагідроксибензоат (Е218), пропілпарагідроксибензоат (Е216), динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію бензоат (Е 211), сахарин натрію, кармоїзин (Е122), тартразин (Е102), жовтий захід FCF (Е110), ароматизатор малиновий, вода очищена.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые в урологии. Средства, способствующие растворению мочевых конкрементов.
Код АТХ:G04BC - Средства, способствующие растворению мочевых конкрементов
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама