Інформація про використання рецептурних препаратів

Цитал інструкція по застосуванню

Цитал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цитал сироп, 1,37 г/5 мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2479/01/01 від 21.12.2009. Наказ № 977 від 21.12.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 10.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: кожні 5 мл містять 1,37 г натрію гідроцитрату;допоміжні речовини: цукор, метилпарагідроксибензоат (Е218), пропілпарагідроксибензоат (Е216), динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію бензоат (Е 211), сахарин натрію, кармоїзин (Е122), тартразин (Е102), жовтий захід FCF (Е110), ароматизатор малиновий, вода очищена.

Виробник:

Індоко Ремедіс Лімітед.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в урології. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Для розчинення сечокислих каменів і з метою запобігання їх новоутворення (профілактика рецидивів); для розчинення змішаних уратно-оксалатних каменів; профілактика кальцій-оксалатних каменів (попередження рецидивів і росту залишкових фрагментів); лікування пацієнтів з цистиновими конкрементами і цистинурією. Як допоміжна терапія при нирковому канальцевому ацидозі з фосфатним літіазом; для алкалізації сечі при лікуванні урикозурії.Цитал також застосовується для олужнювання сечі при лікуванні цитостатичними препаратами; як допоміжний засіб при лікуванні гіперурикемії інгібіторами ксантиноксидази (наприклад, при подагрі).

Протипоказання:

Цитал не можна застосовувати при гострій та вираженій хронічній нирковій недостатності, тяжких порушеннях кислотно-лужної рівноваги (метаболічний алкалоз), а також хронічних інфекціях сечовивідних шляхів, спричинених бактеріями, що розщеплюють сечовину (частіше всього це Proteus spp., Pseudomonas spp. і Klebsiella spp.); сувора безсольова дієта (у тому числі тяжка форма артеріальної гіпертензії), цукровий діабет. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед кожним прийомом препарату необхідно перевіряти pH сечі (за допомогою спеціального індикаторного папірця з діапазоном рН 5,4 – 7,4). Це робиться таким чином:лакмусовий папір (який є у кожній упаковці) занурюють у ємкість із сечею хворого;через 2 хв лакмусовий папір набуває певного забарвлення;після цього необхідно порівняти колір лакмусового папірця за спеціальною таблицею визначення рН сечі (міститься у кожній упаковці).Для хворих з компенсованими формами ниркової недостатності, що не супроводжується затримкою калію в організмі, корекція режиму дозування не потрібна.Під час терапії необхідно дотримуватися режиму харчування (обмежене вживання їжі, багатої на білки і пуринові основи, а також забезпечення достатньої кількості рідини, що вживається і не менше 2 – 3 л з урахуванням стану серця і нирок).

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Немає даних щодо застосування препарату вагітним та жінкам, що годують груддю, тому їм не слід призначати цей лікарський засіб.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Немає даних щодо застосування препарату дітям, тому його не слід застосовувати цій віковій категорії.Цитал призначають внутрішньо. Разова доза становить 15 – 30 мл, кількість прийомів – 2-3 рази на добу (наприклад, уранці о 8:00, вдень о 14:00 і ввечері о 20:00).Дозу препарату добирають індивідуально, на підставі визначення значень pH сечі. Препарат можна застосовувати тривалий час з перервою. Тривалість курсу лікування становить від 4 тижнів до 6 місяців.Реакцію сечі хворий вимірює перед черговим прийомом Циталу. Для цього використовується спеціальний індикаторний папір.

Спосіб застосування та дози:

Передозування:

Дотепер про випадки передозування препарату не повідомлялося.

Побічні дії:

Зазвичай препарат переноситься добре, але дуже рідко можуть виникати побічні явища з боку травного тракту (нудота, блювання, відрижка, печія, метеоризм, біль у животі, діарея), алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Послаблює ефект серцевих глікозидів. Одночасний прийом препаратів, які містять цитрати і алюміній, може призвести до підвищеного всмоктування алюмінію (інтервал між прийомом цих препаратів повинен бути мінімум 2 години).

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл сиропу у флаконі, який міститься у картонній коробці, разом з мірною ложкою, індикаторним папером, табличкою визначення рН сечі, пінцетом, календарем для запису рН сечі.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ G04BC:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цитал
Виробник:Індоко Ремедіс Лімітед.
Форма випуску: По 100 мл сиропу у флаконі, який міститься у картонній коробці, разом з мірною ложкою, індикаторним папером, табличкою визначення рН сечі, пінцетом, календарем для запису рН сечі.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2479/01/01 від 21.12.2009. Наказ № 977 від 21.12.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Mono
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:

діюча речовина: кожні 5 мл містять 1,37 г натрію гідроцитрату;допоміжні речовини: цукор, метилпарагідроксибензоат (Е218), пропілпарагідроксибензоат (Е216), динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію бензоат (Е 211), сахарин натрію, кармоїзин (Е122), тартразин (Е102), жовтий захід FCF (Е110), ароматизатор малиновий, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в урології. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів.
Код АТС:G04BC - Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама