Энзамидекс инструкция по применению

Энзамидекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Энзамидекс таблетки, п/о, по 1 мг №30 (10х3)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10617/01/01 от 14.05.2010. Приказ № 406 от 14.05.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: anastrozole;1 таблетка містить 1 мг анастрозолу;допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію крохмальгліколят, повідон, магнію стеарат, макрогол 400, гіпромелоза, титану діоксин.

Основные физико-химические свойства:

білі круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням ANA та 1 з одного боку.

Производитель:

Г. Л. Фарма, ГмбХ.

Фармакотерапевтическая группа:

Антагонисты гормонов и аналогичные средства. Ингибиторы ферментов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Анастрозол є потужним і високовибірковим нестероїдним інгібітором ароматази. У жінок у постменопаузі естрадіол в основному продукується шляхом перетворення у периферійних тканинах андростендіону в естрон за допомогою фермента – ароматази. Естрон далі перетворюється в естрадіол. Зниження рівня циркулюючого естрадіолу виявляє терапевтичний ефект у жінок, хворих на рак молочної залози. У жінок у постменопаузі прийом анастрозолу у добовій дозі 1 мг призводить до зниження рівня естрадіолу на 80%. Анастрозол не має прогестагенної та андрогенної активності. Анастрозол у добових дозах до 10 мг не діє на секрецію кортизолу та альдостерону, виміряну перед і після стандартного тесту на стимуляцію АКТГ. Отже, замісне введення кортикостероїдів робити не потрібно.Фармакокінетика. Всмоктування анастрозолу швидке, максимальна концентрація у плазмі крові досягається протягом 2 годин (натще). Анастрозол виводиться повільно. Період напіввиведення з плазми становить 40 – 50 годин. Їжа трохи сповільнює швидкість всмоктування, але не його ступінь. Незначні зміни швидкості всмоктування не призводять до клінічно значущого впливу на сталу концентрацію препарату у плазмі крові при щоденному прийомі 1 таблетки анастрозолу.Приблизно 90 – 95 % від постійної концентрації досягається після 7 днів прийому препарату. Немає відомостей про залежність фармакокінетичних параметрів анастрозолу від часу або дози.Фармакокінетика анастрозолу не залежить від віку постменопаузальних жінок.Фармакокінетика анастрозолу у дітей не вивчалася.Анастрозол зв’язується з білками плазми на 40%.Анастрозол екстенсивно метаболізується у постменопаузальних жінок, менше 10% дози виводиться із сечею у незміненому вигляді протягом 72 годин після введення дози препарату. Метаболізм анастрозолу здійснюється шляхом n-деалкілування, гідроксилювання і глюкуронізації. Метаболіти виводяться переважно із сечею. Триазол – основний метаболіт у плазмі крові, не інгібує ароматазу.Кліренс анастрозолу у добровольців, хворих на цироз печінки у стабільному стані або з порушенням функції нирок не відрізнявся від кліренсу у здорових добровольців.

Показания к применению:

Лікування поширеного раку молочної залози у жінок у постменопаузальному періоді, за винятком пацієнток з естрогеннегативним раком, якщо тільки раніше у них не було позитивної клінічної відповіді на тамоксифен.Ад’ювантне лікування інвазивного естрогенпозитивного раку молочної залози на ранніх стадіях з позитивними показниками рецептора гормона у пацієнток у постменопаузальному періоді.Ад’ювантне лікування естрогенпозитивного раку молочної залози на ранніх стадіях у пацієнток у постменопаузальному періоді, яким була проведена ад’ювантна терапія тамоксифеном протягом 2-3 років.

Противопоказания:

Період передменопаузи;вагітність та період годування груддю;тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 20 мл/хв);печінкова недостатність середнього та тяжкого ступеня;відома гіперчутливість до анастрозолу або до інших компонентів препарату.Не слід застосовувати одночасно з анастрозолом препарати, що включають естроген, оскільки вони анулюють його фармакологічну дію.Супутня терапія тамоксифеном.

Особенности применения:

У разі сумнівів у гормональному статусі пацієнтки менопауза має бути підтверджена результатами біохімічних досліджень.Немає даних про безпеку застосування анастрозолу для лікування пацієнток із помірними та тяжкими порушеннями функції печінки та пацієнток із тяжкими порушеннями ниркової функції (кліренс креатиніну нижче 20 мл/хв).Немає даних щодо застосування анастрозолу з аналогами ЛГ-РГ.У жінок, хворих на остеопороз чи з ризиком остеопорозу, слід оцінити мінеральну щільність кісток, яку визначають шляхом кісткової денситометрії, наприклад, за допомогою DEXA-сканування, на початку лікування та регулярно протягом лікування. При необхідності слід призначати лікування або профілактику остеопорозу та спостерігати за станом пацієнтки. Оскільки анастрозол знижує рівні циркулюючого естрогену, це може призвести до зниження мінеральної щільності кісток. До теперішнього часу відсутні достатні дані щодо позитивного впливу бісфосфонатів на втрату мінеральної щільності кісток, спричиненої анастрозолом або їх користі при застосуванні з метою профілактики.Препарат містить лактозу. Пацієнткам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю Лаппа або порушеннями всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Анастрозол протипоказаний під час вагітності або в період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Малоймовірно, що анастрозол впливає на цю здатність, проте через повідомлення про астенію та сонливість, пов’язаними з прийомом анастрозолу, рекомендується зважено підходити до проблеми керування автомобілем і роботи з іншими механізмами.

Дети:

Анастрозол не рекомендується призначати дітям.

Способ применения и дозы:

Дорослі жінки, в тому числі жінки літнього віку: по 1 мг внутрішньо 1 раз на добу.Порушення функції нирок: пацієнткам з легкими або помірними порушеннями функції нирок коригувати дозу не потрібно.Порушення функції печінки: пацієнткам із незначними порушеннями функції печінки коригувати дозу не потрібно.При ранній стадії захворювання рекомендована тривалість лікування становить 5 років.

Передозировка:

Досвід випадкового передозування обмежений. Одноразову дозу анастрозолу, що призводить до симптомів, які загрожують життю, встановлено не було. Специфічного антидоту до передозування не існує, лікування має бути симптоматичним.При лікуванні передозування слід враховувати можливість прийому кількох речовин. Якщо пацієнтка не знепритомніла, можна викликати блювання. Може бути корисним діаліз, оскільки анастрозол не сильно зв’язується з протеїнами. Рекомендується загальний підтримуючий догляд, включаючи частий моніторинг життєвих функцій, та ретельний нагляд за пацієнткою.

Побочные действия:

Під час прийому анастрозолу, як і під час прийому будь-яких ліків, можуть виникнути небажані явища.Для оцінки частоти виникнення побічної дії використовувалась така класифікація: дуже часто (≥ 10 %), часто (≥ 1 %, < 10%), нечасто (≥ 0,1 %, < 1 %), рідко (≥ 0,01 %, < 0,1 %), дуже рідко (< 0,01 %).З боку серцево-судинної системи: дуже часто - припливи, в основному легкого або помірного ступеня.Загальні порушення: дуже часто - астенія, в основному легкого або помірного ступеня.З боку скелетно-м’язових, кісткової та сполучної тканин: дуже часто - біль у суглобах/зменшення рухомості, в основному легкого або помірного ступеня; нечасто - синдром клацаючого пальця.З боку шкіри і підшкірної клітковини: дуже часто - висипання, в основному легкого або помірного ступеня; часто - стоншення волосся (алопеція), в основному легкого або помірного ступеня, алергічні реакції; нечасто - кропив’янка; рідко - поліморфна еритема, анафілактичні реакції.З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто - нудота, в основному легкого або помірного ступеня; часто - діарея, в основному легкого або помірного ступеня, блювання, в основному легкого або помірного ступеня.З боку нервової системи: дуже часто - головний біль, в основному легкого або помірного ступеня; часто - сонливість, в основному легкого або помірного ступеня, зап’ястний тунельний синдром**.З боку статевої системи: часто - сухість піхви, в основному легкого або помірного ступеня.З боку молочної залози: часто - вагінальні кровотечі, в основному легкого або помірного ступеня*.З боку обміну речовин: часто - анорексія, в основному легкого ступеня, гіперхолестеринемія, в основному легкого або помірного ступеня.З боку гепатобіліарної системи: часто - підвищення рівнів АЛТ, АСТ, лужної фосфатази; нечасто - підвищення рівнів гамма-глютамінтрансферази та білірубіну, гепатит.З боку імунної системи: дуже рідко - синдром Стівенса-Джонсона, ангіоневротичний набряк.*Вагінальні кровотечі виникали часто, в основному у хворих на прогресивний рак молочної залози під час перших кількох тижнів після заміни гормональної терапії на лікування анастрозолом. Якщо кровотечі продовжуються, пацієнтку слід обстежити додатково. **Частота виникнення зап’ястного тунельного синдрому була більшою у пацієнток, які отримували анастрозол у клінічних дослідженнях порівняно з пацієнтками, які отримували тамоксифен. Однак, більшість цих випадків виникало у пацієнток з визначеними факторами ризику розвитку цього стану. Оскільки анастрозол зменшує рівень циркулюючих естрогенів, це може спричинити зменшення мінеральної щільності кісток, у зв’язку з чим у деяких хворих зростає ризик переломів.Про підвищення рівня гама-ГТ та лужної фосфатази повідомляють нечасто (≥ 0,1%, < 1%). Причинний зв’язок цих змін не встановлений.

Лекарственное взаимодействие:

Дослідження щодо лікарської взаємодії з антипірином і циметидином вказують на те, що одночасне застосування анастрозолу з іншими препаратами навряд чи призведе до клінічно значущої лікарської взаємодії, зумовленої цитохромом Р450.Вивчення даних щодо безпеки препарату не виявило відомостей про клінічно значущу лікарську взаємодію у пацієнток, які приймали одночасно анастрозол та інші препарати, що часто призначаються.Тамоксифен не слід призначати разом з анастрозолом, оскільки він може послабити фармакологічну дію останнього.Естрогени не призначають одночасно з анастрозолом, оскільки ці препарати мають протилежну фармакологічну дію.Не повідомлялось про значні клінічні взаємодії з бісфосфонатами.

Срок годности:

48 місяців.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в коробці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняКастелло 1, Полігоно Лас Салінас, 08830 Сант Бой де Ллобрегат, Іспанія.Шлоссплац 1, 8502 Ланах, Австрія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Энзамидекс
Производитель:Г. Л. Фарма, ГмбХ.
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в коробці з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10617/01/01 от 14.05.2010. Приказ № 406 от 14.05.2010
МНН:Anastrozole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: anastrozole;1 таблетка містить 1 мг анастрозолу;допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію крохмальгліколят, повідон, магнію стеарат, макрогол 400, гіпромелоза, титану діоксин.

Фармакологическая группа:Антагонисты гормонов и аналогичные средства. Ингибиторы ферментов.
Код АТХ:L02BG03 - Анастрозол
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама