Ензамідекс інструкція по застосуванню

Ензамідекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ензамідекс таблетки, в/о, по 1 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10617/01/01 від 14.05.2010. Наказ № 406 від 14.05.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: anastrozole;1 таблетка містить 1 мг анастрозолу;допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію крохмальгліколят, повідон, магнію стеарат, макрогол 400, гіпромелоза, титану діоксин.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням ANA та 1 з одного боку.

Виробник:

Г. Л. Фарма, ГмбХ.

Фармакотерапевтична група:

Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Анастрозол є потужним і високовибірковим нестероїдним інгібітором ароматази. У жінок у постменопаузі естрадіол в основному продукується шляхом перетворення у периферійних тканинах андростендіону в естрон за допомогою фермента – ароматази. Естрон далі перетворюється в естрадіол. Зниження рівня циркулюючого естрадіолу виявляє терапевтичний ефект у жінок, хворих на рак молочної залози. У жінок у постменопаузі прийом анастрозолу у добовій дозі 1 мг призводить до зниження рівня естрадіолу на 80%. Анастрозол не має прогестагенної та андрогенної активності. Анастрозол у добових дозах до 10 мг не діє на секрецію кортизолу та альдостерону, виміряну перед і після стандартного тесту на стимуляцію АКТГ. Отже, замісне введення кортикостероїдів робити не потрібно.Фармакокінетика. Всмоктування анастрозолу швидке, максимальна концентрація у плазмі крові досягається протягом 2 годин (натще). Анастрозол виводиться повільно. Період напіввиведення з плазми становить 40 – 50 годин. Їжа трохи сповільнює швидкість всмоктування, але не його ступінь. Незначні зміни швидкості всмоктування не призводять до клінічно значущого впливу на сталу концентрацію препарату у плазмі крові при щоденному прийомі 1 таблетки анастрозолу.Приблизно 90 – 95 % від постійної концентрації досягається після 7 днів прийому препарату. Немає відомостей про залежність фармакокінетичних параметрів анастрозолу від часу або дози.Фармакокінетика анастрозолу не залежить від віку постменопаузальних жінок.Фармакокінетика анастрозолу у дітей не вивчалася.Анастрозол зв’язується з білками плазми на 40%.Анастрозол екстенсивно метаболізується у постменопаузальних жінок, менше 10% дози виводиться із сечею у незміненому вигляді протягом 72 годин після введення дози препарату. Метаболізм анастрозолу здійснюється шляхом n-деалкілування, гідроксилювання і глюкуронізації. Метаболіти виводяться переважно із сечею. Триазол – основний метаболіт у плазмі крові, не інгібує ароматазу.Кліренс анастрозолу у добровольців, хворих на цироз печінки у стабільному стані або з порушенням функції нирок не відрізнявся від кліренсу у здорових добровольців.

Показання до застосування:

Лікування поширеного раку молочної залози у жінок у постменопаузальному періоді, за винятком пацієнток з естрогеннегативним раком, якщо тільки раніше у них не було позитивної клінічної відповіді на тамоксифен.Ад’ювантне лікування інвазивного естрогенпозитивного раку молочної залози на ранніх стадіях з позитивними показниками рецептора гормона у пацієнток у постменопаузальному періоді.Ад’ювантне лікування естрогенпозитивного раку молочної залози на ранніх стадіях у пацієнток у постменопаузальному періоді, яким була проведена ад’ювантна терапія тамоксифеном протягом 2-3 років.

Протипоказання:

Період передменопаузи;вагітність та період годування груддю;тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 20 мл/хв);печінкова недостатність середнього та тяжкого ступеня;відома гіперчутливість до анастрозолу або до інших компонентів препарату.Не слід застосовувати одночасно з анастрозолом препарати, що включають естроген, оскільки вони анулюють його фармакологічну дію.Супутня терапія тамоксифеном.

Особливості застосування:

У разі сумнівів у гормональному статусі пацієнтки менопауза має бути підтверджена результатами біохімічних досліджень.Немає даних про безпеку застосування анастрозолу для лікування пацієнток із помірними та тяжкими порушеннями функції печінки та пацієнток із тяжкими порушеннями ниркової функції (кліренс креатиніну нижче 20 мл/хв).Немає даних щодо застосування анастрозолу з аналогами ЛГ-РГ.У жінок, хворих на остеопороз чи з ризиком остеопорозу, слід оцінити мінеральну щільність кісток, яку визначають шляхом кісткової денситометрії, наприклад, за допомогою DEXA-сканування, на початку лікування та регулярно протягом лікування. При необхідності слід призначати лікування або профілактику остеопорозу та спостерігати за станом пацієнтки. Оскільки анастрозол знижує рівні циркулюючого естрогену, це може призвести до зниження мінеральної щільності кісток. До теперішнього часу відсутні достатні дані щодо позитивного впливу бісфосфонатів на втрату мінеральної щільності кісток, спричиненої анастрозолом або їх користі при застосуванні з метою профілактики.Препарат містить лактозу. Пацієнткам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю Лаппа або порушеннями всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Анастрозол протипоказаний під час вагітності або в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Малоймовірно, що анастрозол впливає на цю здатність, проте через повідомлення про астенію та сонливість, пов’язаними з прийомом анастрозолу, рекомендується зважено підходити до проблеми керування автомобілем і роботи з іншими механізмами.

Діти:

Анастрозол не рекомендується призначати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі жінки, в тому числі жінки літнього віку: по 1 мг внутрішньо 1 раз на добу.Порушення функції нирок: пацієнткам з легкими або помірними порушеннями функції нирок коригувати дозу не потрібно.Порушення функції печінки: пацієнткам із незначними порушеннями функції печінки коригувати дозу не потрібно.При ранній стадії захворювання рекомендована тривалість лікування становить 5 років.

Передозування:

Досвід випадкового передозування обмежений. Одноразову дозу анастрозолу, що призводить до симптомів, які загрожують життю, встановлено не було. Специфічного антидоту до передозування не існує, лікування має бути симптоматичним.При лікуванні передозування слід враховувати можливість прийому кількох речовин. Якщо пацієнтка не знепритомніла, можна викликати блювання. Може бути корисним діаліз, оскільки анастрозол не сильно зв’язується з протеїнами. Рекомендується загальний підтримуючий догляд, включаючи частий моніторинг життєвих функцій, та ретельний нагляд за пацієнткою.

Побічні дії:

Під час прийому анастрозолу, як і під час прийому будь-яких ліків, можуть виникнути небажані явища.Для оцінки частоти виникнення побічної дії використовувалась така класифікація: дуже часто (≥ 10 %), часто (≥ 1 %, < 10%), нечасто (≥ 0,1 %, < 1 %), рідко (≥ 0,01 %, < 0,1 %), дуже рідко (< 0,01 %).З боку серцево-судинної системи: дуже часто - припливи, в основному легкого або помірного ступеня.Загальні порушення: дуже часто - астенія, в основному легкого або помірного ступеня.З боку скелетно-м’язових, кісткової та сполучної тканин: дуже часто - біль у суглобах/зменшення рухомості, в основному легкого або помірного ступеня; нечасто - синдром клацаючого пальця.З боку шкіри і підшкірної клітковини: дуже часто - висипання, в основному легкого або помірного ступеня; часто - стоншення волосся (алопеція), в основному легкого або помірного ступеня, алергічні реакції; нечасто - кропив’янка; рідко - поліморфна еритема, анафілактичні реакції.З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто - нудота, в основному легкого або помірного ступеня; часто - діарея, в основному легкого або помірного ступеня, блювання, в основному легкого або помірного ступеня.З боку нервової системи: дуже часто - головний біль, в основному легкого або помірного ступеня; часто - сонливість, в основному легкого або помірного ступеня, зап’ястний тунельний синдром**.З боку статевої системи: часто - сухість піхви, в основному легкого або помірного ступеня.З боку молочної залози: часто - вагінальні кровотечі, в основному легкого або помірного ступеня*.З боку обміну речовин: часто - анорексія, в основному легкого ступеня, гіперхолестеринемія, в основному легкого або помірного ступеня.З боку гепатобіліарної системи: часто - підвищення рівнів АЛТ, АСТ, лужної фосфатази; нечасто - підвищення рівнів гамма-глютамінтрансферази та білірубіну, гепатит.З боку імунної системи: дуже рідко - синдром Стівенса-Джонсона, ангіоневротичний набряк.*Вагінальні кровотечі виникали часто, в основному у хворих на прогресивний рак молочної залози під час перших кількох тижнів після заміни гормональної терапії на лікування анастрозолом. Якщо кровотечі продовжуються, пацієнтку слід обстежити додатково. **Частота виникнення зап’ястного тунельного синдрому була більшою у пацієнток, які отримували анастрозол у клінічних дослідженнях порівняно з пацієнтками, які отримували тамоксифен. Однак, більшість цих випадків виникало у пацієнток з визначеними факторами ризику розвитку цього стану. Оскільки анастрозол зменшує рівень циркулюючих естрогенів, це може спричинити зменшення мінеральної щільності кісток, у зв’язку з чим у деяких хворих зростає ризик переломів.Про підвищення рівня гама-ГТ та лужної фосфатази повідомляють нечасто (≥ 0,1%, < 1%). Причинний зв’язок цих змін не встановлений.

Лікарська взаємодія:

Дослідження щодо лікарської взаємодії з антипірином і циметидином вказують на те, що одночасне застосування анастрозолу з іншими препаратами навряд чи призведе до клінічно значущої лікарської взаємодії, зумовленої цитохромом Р450.Вивчення даних щодо безпеки препарату не виявило відомостей про клінічно значущу лікарську взаємодію у пацієнток, які приймали одночасно анастрозол та інші препарати, що часто призначаються.Тамоксифен не слід призначати разом з анастрозолом, оскільки він може послабити фармакологічну дію останнього.Естрогени не призначають одночасно з анастрозолом, оскільки ці препарати мають протилежну фармакологічну дію.Не повідомлялось про значні клінічні взаємодії з бісфосфонатами.

Термін придатності:

48 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в коробці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняКастелло 1, Полігоно Лас Салінас, 08830 Сант Бой де Ллобрегат, Іспанія.Шлоссплац 1, 8502 Ланах, Австрія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ензамідекс
Виробник:Г. Л. Фарма, ГмбХ.
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в коробці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10617/01/01 від 14.05.2010. Наказ № 406 від 14.05.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Anastrozole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: anastrozole;1 таблетка містить 1 мг анастрозолу;допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію крохмальгліколят, повідон, магнію стеарат, макрогол 400, гіпромелоза, титану діоксин.

Фармакотерапевтична група:Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.
Код АТС:L02BG03 - Анастрозол
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама