Этопозид-Лэнс инструкция по применению

Этопозид-Лэнс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Этопозид-Лэнс концентрат д/приг. р-ра д/инф., 20 мг/мл по 5 мл во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6908/01/01 от 17.08.2007. Приказ № 483 от 17.08.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл розчину містить етопозиду 20 мг;допоміжні речовини: спирт бензиновий, поліетиленгліколь 300, спирт етиловий абсолютний, твін 80, кислота лимонна, натрію цитрат для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

безбарвна або злегка забарвлена прозора рідина;

Производитель:

ЛЭНС-Фарм, ООО, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Етопозид – напівсинтетична похідна подофілотоксину, який використовується як протипухлинний засіб.Механізм дії пов’язаний з інгібуванням топоізомерази II. Етопозид має цитотоксичну дію за рахунок пошкодження ДНК. Препарат блокує мітоз, викликаючи загибель клітин у G2 фазі і пізній S-фазі мітотичного циклу. Високі концентрації препарату спричиняють лізис клітин в премітотичній фазі.Етопозид також пригнічує проникнення нуклеозидів через плазматичну мембрану, що перешкоджає синтезу і відновленню ДНК.Фармокінетика. Після внутрішньовенного введення максимальна концентрація в плазмі крові становить 30 мкг/мл та досягається після 1 - 2 год. Зв’язування з білками плазми становить приблизно 97%. Препарат виявляється в плевральній рідині, слині, тканині печінки, селезінці, нирках, міометрії, тканинах мозку, проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри. Показники концентрації етопозиду в спиномозковій рідині можуть становити від невизначених показників до 5% від концентрації в плазмі крові. Дані про виділення препарату з грудним молоком відсутні.Етопозид активно метаболізується в організмі. Виведення етопозиду при цьому здійснюється двофазним способом. У дорослих з нормальною функцією нирок і печінки час напіввиведення в початковій фазі в середньому становить 0,6 - 2 год та у межах 5,3 - 11 год в термінальній фазі. Етопозид виводиться з сечею в незмінному вигляді (приблизно 40 - 60%) або у вигляді метаболітів (приблизно 15%) протягом 48 - 72 год; 2 - 16% виділяється з калом протягом 72 год.

Показания к применению:

Герміногенні пухлини яєчка та яєчників, дрібноклітинний рак легенів.Ефективний при лікуванні раку сечового міхура, раку кори наднирникових залоз, лімфогранулематозу, неходжкинських лімфом, гострого монобластного та мієлобластного лейкозу, саркоми Юїнга, трофобластичних пухлин, саркоми Капоши та нейробластоми.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до етопозиду чи допоміжних речовин.Мієлосупресія (кількість нейтрофілів нижча за 1500/мкл та/або тромбоцитів нижча за 75000/мкл).Значні порушення функції печінки.Гострі інфекції.Дитячий вік.Затстосування у період вагітності та годування груддю. Препарат протипоказаний при вагітності. При необхідності застосування в період лактації слід припинити годування груддю. На період лікування і протягом 3 місяців після його завершення пацієнткам дітородного віку необхідно застосовувати ефективні методи контрацепції. Експериментальними дослідженнями встановлено, що етопозид має тетрагенну і ембріотоксичну дію. Препарат протипоказаний в період годування груддю.

Особенности применения:

Препарат необхідно застосовувати тільки під постійним наглядом лікаря, що має досвід терапії цитотоксичними лікарськими засобами. Оскільки Етопозид-Ленс є цитотоксичним протипухлинним препаратом, необхідно дотримуватися заходів правильного використання і поводження з ним. При контакті він може викликати шкірні висипання, тому медичному персоналу рекомендуєтья працювати в рукавичках. У випадку контакту зі шкірою або слизовою оболонкою уражені ділянки необхідно промити водою з милом. Пригнічення функції кісткового мозку є дозолімітуючою токсичністю. Регулярне спостереження за складом крові необхідно проводити перед початком лікування, у перервах і перед кожним наступним курсом лікування Етопозидом-ЛЕНС. Якщо до початку терапії етопозидом проводилася променева терапія чи хіміотерапія, то вибір режиму дозування повинен проводитися з урахуванням степені пригнічення функції кісткового мозку. У випадку зниження кількості тромбоцитів нижче 50000/мкл та/або абсолютної кількості нейтрофілів до 500/мкл терапію необхідно припинити до повного відновлення показників крові.  При виникненні симптомів анафілактичного типу, таких як озноб, гарячка, тахікардія, бронхоспазм і ядуха, введення Етопозиду-Ленс необхідно припинити і почати лікуваня кортикостероїдами та/або антигістамінними препаратами. Для пацієнтів з печінковою та нирковою недостатністю необхідні корекція режиму дозування та регулярний контроль функції нирок та печінки. При виникненні ознак екстравазації інфузію Етопозиду слід негайно припинити. Залишки препарату вводять в іншу вену. Навколо враженого місці проводять підшкірні ін’єкції гідрокортизону і під суху пов’язку накладують 1% гідрокортизонову мазь (доти поки не зникне гіперемія шкіри – зазвичай на 24 год). Чоловікам та жінкам дітородного віку протягом лікування етопозидом слід дотримуватися надійних методів контрацепції. Рідко у пацієнтів, які отримують терапію етопозидом у комбінації з іншими протипухлинними препаратами, може розвинутися гострий лейкоз, як з передлейкозною фазою так і без неї. Розчин етопозиду для внутрішньовенного введення як наповнювач містить етиловий спирт, що може бути фактором ризику для пацієнтів, які страждають на захворювання печінки, алкоголізм, епілепсію, а також для дітей.

Способ применения и дозы:

Режим дозування встановлюють залежно від схеми хіміотерапії (під час вибору дози слід враховувати мієлосупресивну дію інших лікарських засобів, що застосовуються в комбінації з етопозидом, а також дію попередньої променевої терапії та хіміотерапії). Етопозид-ЛЕНС вводиться внутрішньовенно протягом 30 - 60 хв в таких дозах:50 - 100 мг/м2 на добу протягом 4 - 5 днів, з повторенням циклу кожні 3 - 4 тижні;100 - 125 мг/м2 в 1, 3 та 5 дні, з повторенням курсу через 3 тижні.У хворих з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 15 - 50 мл/хв) дозу етопозиду слід зменшити на 25%. Якщо кліренс креатиніну менший за 15 мл/хв, дані щодо застосування етопозиду відсутні. Повторні курси проводяться тільки після нормалізації показників периферійної крові.Перед введенням Етопозид-Ленс розводять в 250 мл 0,9% розчину натрію хлориду або 5% розчином декстрози до кінцевої концентрації 0,2 - 0,4 мг/мл. Потрібно уникати контакту препарата з водними буферними розчинами рН яких вище ніж 8.Перед використанням слід провести візуальну перевірку розчину на наявність твердих частинок та зміни кольору.

Передозировка:

Антидот для Етопозиду-Ленс невідомий. Основні передбачувані прояви передозування – мієлосупресія та токсичні ефекти з боку кишково-шлункового тракту. У випадках передозування проводять симптоматичне лікування.

Побочные действия:

Органи кровотворення: зниження кількості лейкоцитів і нейтрофілів залежить від дози, що вводиться і є основним обмежувальним токсичним проявом Етопозиду-Ленс. Максимальне зниження кількості гранулоцитів зазвичай спостерігається на 7 - 14 день після введення препарату. Тромбоцитопенія виникає рідко, і максимальне зниження тромбоцитів спостерігається на 9 - 16 день після введення Етопозиду-ЛЕНС. Відновлення показників крові відбувається зазвичай на 20 день після введення стандартної дози. Анемії спостерігаються рідко.Шлунково-кишковий тракт: нудота і блювання виникає у 30 - 40% пацієнтів. Зазвичай ці прояви є помірними, і вдаватися до відміни лікування через ці побічні явища доводиться рідко. Крім того, можлива діарея, біль у животі, стоматит, анорексія, езофагіт, дисфагія, тимчасова гіпербілірубінемія та підвищення активності печінкових трансаміназ. Найчастіше це спостерігається у разі прийому доз, які перевищують рекомендовані. Серцево-судинна система: при швидкому внутрішньовенному введенні у 1 - 2% хворих відмічалось тимчасове зниження артеріального тиску. Тиск відновлюється при припиненні вливання і введенні рідини або при проведенні іншої симптоматичної терапії. При необхідності відновлення введення Етопозиду-ЛЕНС, швидкість вливання необхідно зменшити.Алергічні реакції: можливі симптоми, які нагадують анафілактичні, такі як озноб, гарячка, тахікардія, бронхоспазм і задишка. Ці реакцї зазвичай спостерігаються під час або одразу після введення Етопозиду-Ленс і припиняються при призупиненні вливання і застосуванні кортикостероїдів або антигістамінних засобів.Дерматологічні реакції: зворотна алопеція, що іноді призводить до повної втрати волосся, виникає, принаймні, у 66% хворих. Рідко відмічається поява пігментації, свербіж, рецидиви променевого дерматиту.Місцеві реакції: флебіт, при потраплянні препарату під шкіру – виражена місцева подразнююча дія (до розвитку некрозу оточуючих тканин).Інші токсичні прояви: зрідка відмічаються периферійна нейропатія, сонливість, підвищена стомлюваність, залишковий присмак у роті, гарячка, інтерстиціальна пневмонія/фіброз легенів, злоякісна ексудативна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), неврит зорового нерва, перехідна втрата зору (пов’язана з порушеннями в корі головного мозку), судоми м’язів, метаболічний ацидоз, гіперурикемія.

Лекарственное взаимодействие:

Протипухлинна дія Етопозиду-ЛЕНС посилюється при застосуванні його у поєднанні з цисплатином, але при цьому слід враховувати, що у хворих, які раніше отримували лікування цисплатином, виведення Етопозиду-ЛЕНС може бути порушено.Етопозид не можна змішувати з іншими лікарськими засобами у одному розчині.Препарат є фармацевтично несумісним з розчинами, що мають лужне значення рН.У зв’язку з імунодепресивною дією препарату та можливістю розвитку важкої інфекції, не рекомендується на період хіміотерапії застосовувати живі вакцини. Вакцинацію слід проводити через 3 місяці після завершення терапії.

Срок годности:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не допускати заморожування.Термін придатності – 2 роки в нерозкритій первинній упаковці.Не застосовувати по закінченні терміну придатності, вказаному на упаковці.

Форма выпуска / упаковка:

Етопозид-ЛЕНС, концентрат для приготування розчину для інфузій 20 мг/мл у скляних флаконах ємністю 5 мл. Поміщають по 1 флакону в пачку з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: etoposidum;Форма випускуКонцентрат для приготування розчину для інфузій.Адреса143000, Московська область, м. Одинцово, Можайське шосе, б.71.Тел. (495) 284-1280.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Этопозид-Лэнс
Производитель:ЛЭНС-Фарм, ООО, Российская Федерация
Форма выпуска: Етопозид-ЛЕНС, концентрат для приготування розчину для інфузій 20 мг/мл у скляних флаконах ємністю 5 мл. Поміщають по 1 флакону в пачку з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6908/01/01 от 17.08.2007. Приказ № 483 от 17.08.2007
МНН:Etoposide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл розчину містить етопозиду 20 мг;допоміжні речовини: спирт бензиновий, поліетиленгліколь 300, спирт етиловий абсолютний, твін 80, кислота лимонна, натрію цитрат для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства.
Код АТХ:L01CB01 - Этопозид
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама