Флутамид Стада инструкция по применению

Флутамид Стада фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Флутамид Стада таблетки по 250 мг №84 (21х4)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3642/01/01 от 23.06.2010. Приказ № 412 от 17.08.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: флутамід;1 таблетка містить 250 мг флутаміду;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, лактоза, моногідрат.

Основные физико-химические свойства:

круглі таблетки світло-жовтого кольору.

Производитель:

СТАДА Арцнаймиттель АГ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Антагонисты гормонов и аналогичные средства. Антиандрогенные зacобы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Флутамід СТАДА® - препарат з антиандрогенною активністю, що не належить до стероїдів. Препарат має потужний антиандрогенний потенціал, зумовлений властивістю пригнічувати захоплення андрогенів та/або ядерне зв'язування андрогенів у тканинах-мішенях. При застосуванні Флутаміду СТАДА® комбіновано з хірургічною або медикаментозною кастрацією досягають пригнічення як тестикулярної, так i наднирковозалозної андрогенної активності.Фармакокінетика. Препарат швидко та повністю всмоктується. Речовина екскретується переважно із сечею i лише 4,2 % від введеної дози екскретується з фекаліями через 72 години. Аналіз складу радіоактивності плазми крові показав, що через 1 годину після введення дози Флутамід СТАДА® становить лише 2,5 % радіоактивності плазми крові.У плазмі крові ідентифіковано щонайменше 6 метаболітів. Головним метаболітом у плазмі крові є біологічно активна α-гідроксильована похідна; його частка за тритієм плазми крові становить 23 % через 1 годину після застосування.Головним метаболітом cечі є 2-аміно-5-нітро-4-(трифторметил)фенол. Після одноразового перорального застосування 250 мг Флутаміду СТАДА® у плазмі крові визначаються низькі та варіабельні кількості Флутаміду СТАДА®. Максимальний рівень у плазмі крові біологічно активної а-гідроксильованої похідної досягається приблизно через 2 години, що свідчить про його достатньо швидке утворення з Флутаміду СТАДА®.Період напіввиведення цього метаболіту з плазми крові становить приблизно 6 годин. Після багаторазового перорального прийому дози 250 мг 3 рази на день у здорових добровольців літнього віку Флутамід СТАДА® та його активний метаболіт досягають терапевтичного pівня концентрації у плазмі крові (на основі фармакокінетичного моделювання) після четвертого введення Флутаміду СТАДА®.Період напіввиведення активного метаболіту у літніх добровольців після одноразового введення Флутаміду СТАДА®' становить близько 8 годин i терапевтичний стан досягається через 9,6 години. Флутамід СТАДА® in vivo при стаціонарній концентрації в плазмі крові від 24 до 78 нг/мл зв’язується з білками крові на 94 i 96 %. Активний метаболіт препарату in vivo при рівноважних концентраціях від 1 556 до 2 284 нг/мл зв'язується з білками крові на 92 i 94 %.Найвищий рівень Флутаміду СТАДА® в ycix тканинах досягається через 6 годин після застосування препарату.Pівень препарату у плазмі крові рівномірно знижувався до низьких значень за 18 годин. Головний метаболіт був присутній у концентраціях вищих, ніж у Флутаміду СТАДА®, в ycix тканинах, що вивчалися. Після застосування Флутаміду СТАДА® відмічалося підвищення рівнів тестостерону та естрадіолу у плазмі крові.

Показания к применению:

Метастазуючий рак простати, як монотерапія (з або без орхіектомії) або у комбінації з агоністами лютеїнізуючого гормону рилізинг-гормону (ЛГРГ/LHRH) у хворих, яким раніше не призначали взагалі ніякого лікування, або ж у резистентних до гормональної терапії хворих. Локально обмежений рак простати В2-С2 (Т2b-T4) (у складі комплексної терапії) для зменшення розміру пухлини, посилення контролю над пухлиною та збільшення періоду між загостреннями хвороби.

Противопоказания:

Флутамід СТАДА® не слід застосовувати при гіперчутливості до флутаміду - діючої речовини препарату або до інших компонентів препарату.У випадку дисфункції печінки співвідношення ризик-користь для вирішення питання про доцільність довготривалої терапії Флутамідом СТАДА® розглядається суворо індивідуально. Терапія препаратом протипоказана пацієнтам із рівнем трансамінази сироватки крові, що перевищує нормальні значення у 2-3 рази. Не слід призначати Флутамід СТАДА®, якщо у результаті лабораторної діагностики виявлені ураження печінки або жовтяниця, які не є наслідком підтверджених біопсією печінкових метастазів. Від терапії препаратом слід відмовитися у випадку появи клінічних ознак жовтяниці або при перевищенні норми рівня трансамінази у 2-3 рази у пацієнтів із відсутністю клінічних проявів.

Особенности применения:

Флутамід СТАДА® призначають лише чоловікам. Упродовж усього періоду лікування слід суворо дотримуватися заходів контрацепції. Флутамід СТАДА® з особливою обережністю слід призначати пацієнтам із нирковими порушеннями. Препарат негайно відміняють у випадку розвитку реакції гіперчутливості до діючої речовини (флутаміду). Флутамід СТАДА® може спричинювати підвищення рівня тестостерону та естрадіолу, провокуючи, таким чином, затримку рідини. Тому даний препарт слід з обережністю призначати пацієнтам із серцево-судинними порушеннями.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати даний лікарський засіб.Порушення функції печінки. Лікування препаратом Флутамід СТАДА® не слід розпочинати хворим із рівнями трансамінази у сироватці крові, що у 2-3 рази перевищують верхню межу норми. На тлі лікування всіх хворих слід проводити періодичний контроль функції печінки. Відповідне лабораторне тестування має проводитися щомісяця протягом перших 4 місяців лікування і далі періодично та при перших симптомах/ознаках дисфункції печінки (наприклад, свербіж, потемніння сечі, нудота, блювання, стала анорексія, жовтяниця, болісність у правому підребер’ї або незрозумілі грипоподібні симптоми). При лабораторному підтвердженні порушення функції печінки або жовтяниці, за відсутності підтверджених біопсією метастазів у печінці терапію Флутамідом СТАДА® слід припинити, якщо у хворого продовжує розвиватися жовтяниця або якщо рівні трансамінази у сироватці крові перевищили у 2-3 рази верхню межу норми, навіть при відсутності клінічних симптомів.При комбінованій терапії Флутамідом СТАДА® та ЛГРГ агоністом можливі побічні ефекти кожного з препаратів повинні враховуватися. Хворий не повинен переривати терапію або підвищувати лікувальну дозу без попередньої консультації з лікарем.Хворі мають негайно звернутися до лікаря при появі перших симптомів порушення функції печінки, таких як шкірний свербіж, потемніння сечі, нудота, блювання, стала анорексія, пожовтіння склер та шкіри, болісність у правому підребер’ї та грипоподібні симптоми.Флутамід СТАДА® слід застосовувати з обережністю хворим із нирковою недостатністю.При появі реакцій гіперчутливості до флутаміду слід негайно припинити застосування препарату. Флутамід може призвести до підвищення плазмових рівнів тестостерону та естрадіолу і як наслідок – до затримки рідини. У зв’язку з цим препарат слід з обережністю застосовувати хворим із порушеннями з боку серцево-судинної системи.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Флутамід СТАДА® показаний для застосування лише чоловікам.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Можливий розвиток небажаних ефектів (запаморочення, слабкість, погіршення зору та сплутаність свідомості), що можуть негативно вплинути на здатність керувати автотранспортом або складним обладнанням.

Дети:

Препарат не застосовують дітям.

Способ применения и дозы:

Флутамід СТАДА® як монотерапію, так і в комбінації з ЛГРГ призначають по 1 таблетці 3 рази на добу (еквівалентно 750 мг флутаміду щоденно) кожні 8 годин.У випадку комбінованої терапії з агоністами ЛГРГ обидва препарати можуть призначати одночасно або прийом Флутаміду СТАДА® розпочинати за 24 години до першого застосування агоніста ЛГРГ. У випадку застосування променевої терапії Флутамід СТАДА® призначають за 8 тижнів до її початку та продовжують прийом препарату протягом усього курсу променевої терапії. Таблетки ковтають не розжовуючи, та запивають достатньою кількістю води, бажано після їди. Протягом початкової терапії аналогами ЛГРГ Флутамід СТАДА® може знижувати частоту та інтенсивність феномену спалаху, якщо його застосовують до початку прийому аналогів ЛГРГ.Таким чином, рекомендовано розпочинати лікування з прийому 1 таблетки Флутаміду СТАДА® 3 рази на день протягом щонайменше 3 днів перед першим прийомом аналогів ЛГРГ i надалі дотримуватися цієї дози. Тривалість терапії визначається залежно від перебігу захворювання.

Передозировка:

Дотепер доза Флутаміду СТАДА®, що спричиняє клінічні прояви передозування або розглядається як загрозлива для життя, не встановлена.Оскільки Флутамід СТАДА® є сполукою ряду анілідів, теоретично не виключено, що він може провокувати метгемоглобінемію. Пацієнт із гострим отруєнням може мати ознаки ціанозу. У пацієнтів із можливим передозуванням штучно викликають блювання, якщо воно не відбулося спонтанно. Може знадобитися промивання шлунка.Показані підтримуючі заходи із частим спостереженням за життєвими показаннями та постійним наглядом за пацієнтом. Оскільки Флутамід СТАДА® у значній кількості зв'язується з білками, його видалення з організму шляхом діалізу крові є неможливим.

Побочные действия:

При монотерапії. Найчастішими побічними реакціями при лікуванні препаратом Флутамід СТАДА® є гінекомастія та/або болісність у молочних залозах, що інколи супроводжується галактореєю. Зазначені реакції зникають cамі по cобі після припинення лікування або зниження дози. Порушення з боку серцево-судинної системи виникають значно рідше порівняно з діетилстилбестролом. Менш часті побічні реакції: пронос, нудота, блювання, підвищений апетит, безсоння, стомлюваність, транзиторне порушення функції печінки і гепатит.Поодинокі побічні реакції: зниження лібідо, порушення функції шлунково-кишкового тракту, анорексія, виразкоподібні болі, печія, запор, набряк, екхімоз, оперізувальний герпес, свербіж, вовчакоподібний синдром, головний біль, запаморочення, слабкість, нездужання, погіршення зору, спрага, біль у грудній клітці, тривожність, депресія, лімфостаз.У поодиноких випадках відмічалося зниження кількості сперматозоїдів.При комбінованій терапії. Найчастішими побічними ефектами при комбінованій терапії із застосуванням Фдутаміду СТАДА® та ЛГРГ агоніста можуть бути відчуття жару, зниження лібідо, імпотенція, діарея, нудота та блювання. Зазначені побічні ефекти, за винятком діареї, мають місце при монотерапії ЛГРГ агоністами з порівняно такою ж частотою.Частота проявів гінекомастії при комбінованій терапії флутамідом та ЛГРГ агоністом значно нижче порівняно з монотерапією флутамідом і істотно не відрізняється від частоти при прийомі плацебо.Дуже рідко виникали інтерстиціальна хвороба легенів, гепатит і фоточутливість.Порушення з боку серцево-судинної системиАртеріальна гіпертензія.Порушення з боку центральної нервової системиРеакції з боку ЦНС (сонливість/сплутана свідомість/депресія/неспокій/невроз).Порушення з боку травного трактуАнорексія, неспецифічні шлунково-кишкові розлади.Порушення з боку лімфатичної системи та системи кровіАнемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.Гепатобіліарні порушенняГепатит і жовтяниця.ІншеНабряки, симптоми з боку сечостатевої і нервово-м’язової системи, легеневі симптоми, гарячка.Крім того, спостерігалися такі побічні прояви під час застосування препарату: гемолітична анемія, макроцитарна анемія, метгемоглобінемія, сульфгемоглобінемія, реакції фоточутливості (включаючи еритему, утворення виразок, бульозні висипання та епідермальний некроліз) та зміни кольору сечі до бурштинового та жовто-зеленого, що може бути пов’язано з флутамідом та/або його метаболітами. Також можуть спостерігатися холестатична жовтяниця, печінкова енцефалопатія, некроз печінки. Порушення функції печінки зазвичай оборотні ізникають після припинення терапії; проте є повідомлення про летальний випадок внаслідок тяжкого ураження печінки, пов’язаного із застосуванням флутаміду. Повідомлялося про поодинокі випадки розвитку гіперглікемії та погіршення перебігу цукрового діабету.Відмічалися зміни результатів лабораторних аналізів, які включали порушення функції печінки, підвищення рівня азоту сечовини крові та поодинокі випадки підвищення рівня креатиніну в сироватці крові.Вторинні злоякісні пухлини Спостерігалися два випадки злоякісних пухлин грудної залози у чоловіків, які приймали Флутамід СТАДА®. В одному з цих випадків у пацієнта із доброякісною гіпертрофією передміхурової залози було відмічено прогресування вузла грудної залози, яке було діагностовано за 3 місяці до початку терапії Флутамідом СТАДА®. Після хірургічного видалення його було діагностовано як малодиференційовану карциному епітелію проток. У другому випадку у пацієнта була прогресуюча карцинома передміхурової залози. Вузол видалили за 9 місяців до початку терапії та діагностували як помірно диференційований інвазивний рак епітелію протоки. Метастази не спостерігалися.Повідомлялося про аномалії таких лабораторних показників, як показники функції печінки, підвищений pівень сечовини крові та (дуже рідко) підвищений рівень креатиніну плазми крові.Сеча може набути бурштинового або жовто-зеленого кольору, що спричинено Флутамідом СТАДА® та/або його метаболітами.Поява цих небажаних ефектів зазвичай не потребує зниження дози або припинення лікування.

Лекарственное взаимодействие:

Конкурентна взаємодія пероральних антикоагулянтів із Флутамідом СТАДА® може призвести до подовження протромбінового часу. Рекомендований постійний контроль протромбінового часу i при необхідності коригування дози антикоагулянту. У пацієнтів, які одночасно застосовують теофілін та флутамід, описані випадки збільшення концентрацій теофіліну у плазмі крові. Теофілін метаболізується переважно за участю цитохрому CYP1A2, що є провідним ферментом біотрансформації флутаміду у його активний метаболіт-2-гідроксифлутамід.

Срок годности:

5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці

Форма выпуска / упаковка:

По 21 таблетці у блістері з алюмінієвої фольги чи ПВХ/ПВДХ фольги. По 4 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Німеччина, D-30625 Ганновер, Феодор-Лайнен-Штрассе, 35

Заявник

СТАДА Арцнайміттель АГ, Німеччина.

Місцезнаходження

Німеччина, D-61118 Бад Фільбель, Стадаштрассе 2-18.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Флутамид Стада
Производитель:СТАДА Арцнаймиттель АГ, Германия
Форма выпуска:

По 21 таблетці у блістері з алюмінієвої фольги чи ПВХ/ПВДХ фольги. По 4 блістери у картонній коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/3642/01/01 от 23.06.2010. Приказ № 412 от 17.08.2005
МНН:Flutamide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: флутамід;1 таблетка містить 250 мг флутаміду;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, лактоза, моногідрат.

Фармакологическая группа:Антагонисты гормонов и аналогичные средства. Антиандрогенные зacобы.
Код АТХ:L02BB01 - Флутамид
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Острый гастрит
Виды гастрита и их особенности, причины заболевани...
Острый синусит
Причины развития острого синусита и факторы рискаО...
Реклама
Что произойдет с организмом, если сразу съесть плитку шоколада
От шоколада невозможно оторваться. Ученые объясняю...
Ученые объяснили, почему женщинам трудно похудеть
Физиологически мужчины и женщины имеют разные скло...
Реклама