Глибамид инструкция по применению

Глибамид фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Глибамид таблетки по 5 мг №30 в конт. полим.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2820/01/01_ от 14.03.2005. Приказ № 483 от 17.08.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить глібенкламіду – 5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний або кукурудзяний, натрію кроскармелоза, повідон 25, магнію стеарат, аеросил, індигокармін.

Основные физико-химические свойства:

таблетки світло-блакитного або блакитного кольору, з плоскою поверхнею, рискою і фаскою. На поверхні таблеток допускається мармуровість;

Производитель:

Технолог ЧАО

Фармакотерапевтическая группа:

Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Пероральний протидіабетичний засіб, похідне сульфонілсечовини ІІ покоління. Чинить гіпоглікемічну дію шляхом стимуляції секреції інсуліну функціонуючими β-клітинами підшлункової залози, а також шляхом підвищення чутливості рецепторів периферичних тканин до інсуліну. Чинить гіполіпідемічну дію, певною мірою нормалізує процеси внутрішньосудинної мікроциркуляції. За гіпоглікемічною активністю значно перевищує толбутамід, хлорпропамід. Гіпоглікемічний ефект після прийому препарату внутрішньо настає через 2 год, максимальний ефект – через 7-8 год, тривалість дії – понад 12 год.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо глібенкламід швидко і майже повністю всмоктується, на 95 % зв’язується з білками крові. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 год, період напіввиведення становить приблизно 2-10 год. Швидко виводиться із організму, майже повністю метаболізується у печінці, майже 50 % виводиться з сечею і близько 50 % – з жовчю ( у тому числі 4-6 % – у незміненому стані).

Показания к применению:

Інсуліннезалежний цукровий діабет.

Противопоказания:

Прекоматозний та коматозний стани, кетоацидоз, печінкова недостатність, ниркова недостатність з кліренсом креатиніну нижче 30 мл/хв, період вагітності та годування груддю, дитячий та підлітковий вік, зміни у периферичній крові (лейкопенія, тромбоцитопенія), підвищена чутливість до препаратів сульфонілсечовини та сульфаніламідів.

Особенности применения:

При лікуванні Глібенкламідом значно підвищується ризик розвитку гіпоглікемії у пацієнтів з порушенням функції печінки і нирок, при зловживанні алкоголем, голодуванні або неадекватно зниженому споживанні вуглеводів, надмірних фізичних навантаженнях.Прийом симпатолітиків (блокаторів β-адренорецепторів, резерпіну, клонідину) може маскувати симптоми гіпоглікемії. В осіб похилого віку, пацієнтів з атеросклерозом мозкових судин і сенільною деменцією ризик розвитку гіпоглікемії і міра її тяжкості підвищуються, у зв’язку з цим необхідно призначати Глібенкламід у відповідно знижених дозах.Препарат не рекомендований хворим з тяжкими формами цукрового діабету, за наявності кетоацидозу або діабетичної коми в анамнезі, при гіперглікемії більш за 13,9 ммоль/л.Тривалий прийом Глібенкламіду може викликати резистентність до нього, яка переборюється комбінованою терапією з одномоментним введенням препаратів інсуліну.

Способ применения и дозы:

Застосовують внутрішньо, в один (до сніданку) або два прийоми (за 30 хв до їди). Дозу підбирають індивідуально. Звичайно лікування розпочинають з дози 2,5-5 мг на добу, за необхідністю дозу підвищують до 10-15 мг на добу. Максимальна добова доза – 20 мг. При нормалізації вмісту глюкози в крові встановлюють підтримуючу дозу – звичайно 2,5-5 мг на добу.Якщо добова доза, що дорівнює 15-20 мг, не призводить до ефекту протягом 4-6 тижнів, переходять на комбіновану терапію з бігуанідами або з препаратами інсуліну.

Передозировка:

Симптоми гіпоглікемії: відчуття голоду, підвищена пітливість, тахікардія, тремор, неспокій, головний біль, депресія, роздратованість, порушення сну, координації рухів, мови, зору, зниження уваги, кома.Лікування: при легкій гіпоглікемії – прийом цукру або їжі, що багата на глюкозу. При гіпоглікемічній комі – вводять внутрішньовенно глюкозу (40-100 мл 20 % розчину), потім інфузійно – 5-10 % розчин глюкози та внутрішньом’язово або підшкірно 1-2 мг глюкагону. Після тяжкої гіпоглікемії регулярно контролюють рівень цукру в крові протягом 48 год. При гострому отруєнні та тривалому коматозному стані проводять промивання шлунка, прийом активованого вугілля, призначають тривалу інфузію 5-10 % розчином глюкози. Через 20 хв можливе повторне введення концентрованого розчину глюкози.

Побочные действия:

Гіпоглікемія, нудота, блювання, діарея, фотосенсибілізація; дуже рідко – минущі гранулоцитопенія, тромбоцитопенія й еритроцитопенія до агранулоцитозу та панцитопенії, гемолітична анемія, реакції підвищеної чутливості у формі шкірних висипів, гіпертермії, артралгії; холестатична жовтяниця, гепатит, протеїнурія.

Лекарственное взаимодействие:

Посилення гіпоглікемізуючої дії препарату відбувається при одночасному прийомі з сульфаніламідами, саліцилатами, хлорамфеніколом, фібратами, азапропазоном, похідними кумарину, міконазолом, тетрациклінами, інгібіторами МАО, фенфлураміном, пентоксифіліном, інгібіторами АПФ, анаболічними стероїдами, флуоксетином, циклофосфамідом, тритокваліном, інсуліном та іншими протидіабетичними засобами (метформіном, акарбозою).Гіпоглікемічний ефект препарату знижують барбітурати, фенітоїн, рифампіцин, глюкагон, адреналін та інші симпатоміметичні засоби, гормони щитовидної залози, глюкокортикостероїди, діуретики, нікотинова кислота у високих дозах, фенотіазини, діазоксид, препарати статевих гормонів (гестагенів, естрагенів).Алкоголь та антагоністи Н2-рецепторів можуть як послабити, так і посилити гіпоглікемізуючу дію Глібенкламіду.

Срок годности:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі вище 25 0 С. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 30 таблеток у контейнерах полімерних.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: глібенкламід; (1-(4-{2-(5-хлор-2-метоксибензамідо)-етил}-бензолсульфоніл)-3-циклогексилсечовина);Форма випускуТаблетки. Фармакологічна група. Пероральні гіпоглікемізуючі препарати. Похідні сульфонілсечовини. Код АТС А10В В01.Адреса20300, м. Умань Черкаської обл., вул. Залізняка, 3.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A10BB01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Глибамид
Производитель:Технолог ЧАО
Форма выпуска: По 30 таблеток у контейнерах полімерних.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2820/01/01_ от 14.03.2005. Приказ № 483 от 17.08.2007
МНН:Glibenclamide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить глібенкламіду – 5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний або кукурудзяний, натрію кроскармелоза, повідон 25, магнію стеарат, аеросил, індигокармін.

Фармакологическая группа:Протидіабетичні засоби. Гіпоглікемізуючі засоби, за виключенням інсулінів.
Код АТХ:A10BB01 - Глибенкламид
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама