Кларитромицин-Кредофарм инструкция по применению

Кларитромицин-Кредофарм фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Кларитромицин-Кредофарм таблетки, п/о, по 250 мг №14 (7х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12041/01/01 от 31.03.2008. Приказ № 127 от 23.02.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: 1 таблетка містить кларитроміцину 250 мг або 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят, опадрай ІІ (Колоркон), барвник індигокармін (Е 132).

Основные физико-химические свойства:

двоопуклі овальні таблетки блакитного кольору, вкриті оболонкою, з насічкою з одного боку.

Производитель:

Юнимакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для Америкен Нортон Корпорейшн, Индия/США

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды. Кларитромицин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Кларитроміцин - антибіотик групи макролідів, напівсинтетичний похідний еритроміцину. Змінена структура молекули робить препарат більш біодоступним, стабільним у кислому середовищі, збільшує концентрацію в тканинах, розширює антимікробний спектр, подовжує період напіввиведення, що дає змогу призначати препарат двічі на день і тим самим поліпшувати процес лікування хворих. Препарат пригнічує в мікробній клітині синтез білка, взаємодіючи з 50S рибосомальною субодиницею бактерій.Кларитроміцин-Кредофарм виявляє найбільшу активність проти більшості штамів таких мікроорганізмів: аеробних грампозитивних - Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae (pyogenes, viridans, pneumoniae), Listeria monocytogenes; аеробних грамнегативних - Haemophilus influenzae (parainfluenzae), Neisseria gonorrhoeae, Helicobacter pylori, Legionella pneumophila, Moraxella (Branhamella) catarrhalis;мікобактерій - Mycobacterium leprae, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium kansasii, комплекс Mycobacterium avium, до складу якого входять Mycobacterium avium i Mycobacterium intracellulare;інших мікроорганізмів - Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumonіae (trachomatis).Продукція бета-лактамази не позначається на активності препарату.Фармакокінетика. Після перорального прийому кларитроміцин швидко абсорбується, досягаючи максимальної концентрації через 2 години. Біологічна доступність становить приблизно 68 %. Після абсорбції препарат проникає у більшість тканин, крім ЦНС. З білками зв’язується 80 % препарату. Метаболізується печінкою з утворенням основного метаболіту  14-гідроксикларитроміцину, що має таку ж або на один-два порядки меншу (залежно від виду мікроорганізму) протимікробну активність, ніж незмінена речовина. Екскретується з сечею 36 % дози, з калом – 52 %. Період напіввиведення залежить від дози. Фармацевтичні характеристики.

Показания к применению:

Інфекції, спричинені чутливими до кларитроміцину мікроорганізмами:інфекції ЛОР–органів (фарингіт, синусит, тонзиліт);інфекції дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія негоспітальна, госпітальна);інфекції шкіри та м’яких тканин (фолікуліт, бешихове запалення, стрептодермія, стафілодермія).Кларитроміцин-Кредофарм застосовують у комплексному лікуванні дуодентальної виразки одночасно з препаратами, що пригнічують кислотність шлункового соку для ерадикації H.pylori.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до кларитроміцину або будь-якого компонента препарату, а також до макролідів; підвищена чутливість до препаратів макролідного ряду;одночасне лікування похідними ріжків; цизапридом, пімозидом, терфенадином, астемізолом та іншими макролідами;дитячий вік до 10 років (для даної форми препарату).

Особенности применения:

Кларитроміцин-Кредофарм слід з обережністю призначати хворим із порушеннями функцій печінки і/або нирок, а також пацієнтам літнього віку.Необхідно бути обережними при призначенні препарату пацієнтам з нирковою недостатністю від помірного до тяжкого ступеня тяжкості. У хворих із нирковою недостатністю (при кліренсі креатиніну менше 30 мл/хв) дозу препарату слід зменшити у 2 рази. Максимальна тривалість курсу лікування у пацієнтів цієї групи повинна становити не більше 14 днів.Немає необхідності в коригуванні дози для пацієнтів з печінковою недостатністю від помірного до тяжкого ступеня тяжкості, але з нормальним функціонуванням нирок.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності та годування груддю препарат застосовують лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини. Під час застосування препарату годування груддю слід припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Через можливість виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової системи необхідно бути обережними при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дети:

Препарат у даній лікарській формі не призначають дітям віком до 10 років.

Способ применения и дозы:

Застосовують внутрішньо. Для дорослих і дітей віком від 10 років середня доза становить 250 мг 2 рази на добу. У разі потреби Кларитроміцин-Нортон можна призначати по 500 мг 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 5 – 14 днів, за винятком негоспітальної пневмонії і синуситу, що потребують лікування протягом 6 – 14 днів. Дозування для пацієнтів з ураженнями нирок і печінки визначає лікар відповідно до ступеня недостатності функції.Хворим з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) дозу Кларитроміцин-Кредофарм слід коректувати:  Доза при кліренсі креатиніну >30 мл/хв Скоригована доза при кліренсі креатиніну <30 мл/хв По 500 мг 2 рази на добу Навантажувальна доза – 500 мг, потім по   250 мг 2 рази на добу По 250 мг 2 рази на добу 250 мг 1 раз на добу Для ерадикації H.pylori пропонуються наступні схеми лікування.Схема лікування трьома препаратами:500 мг Кларитроміцину-Кредофарм 2 рази на добу одночасно з прийомом відповідної дози інгібітору протонної помпи (наприклад, лансопразолу, пантопразолу, омепразолу) та 1000 мг амоксициліну 2 рази на добу протягом 10 днів.Схема лікування двома препаратами:500 мг Кларитроміцину-Кредофарм 3 рази на добу одночасно з прийомом відповідної дози інгібітору протонної помпи (наприклад, пантопразолу, омепразолу) протягом 14 днів, потім приймати інгібітор протонної помпи (пантопразол, омепразол) у відповідній дозі протягом наступних 14 днів.

Передозировка:

Можливі нудота, блювання, пронос. При застосуванні дози більше 8 г кларитроміцину можливі зміна ментального статусу, параноїдальна поведінка, гіпокаліємія і гіпоксемія. Лікування. Необхідно швидко промити шлунок і призначити симптоматичну терапію.Малоймовірно, що гемодіаліз або перитоніальний діаліз значуще вплинуть на рівень кларитроміцину в сироватці крові, тому ці процедури не рекомендуються.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, диспепсія, біль у животі, діарея, підвищення рівнів печінкових ферментів, гепатоклітинний та/або холестатичний гепатит, зміна сприйняття смаку, стоматит, глосит, грибкове ураження слизової рота та знебарвлення язика, гіпоглікемія. У поодиноких випадках можливе зростання рівня креатиніну в сироватці крові. Дуже рідко спостерігався псевдомембранозний коліт. Алергічні реакції: кропив’янка, шкірні висипи; в поодиноких випадках – анафілактичний шок і синдром Стівенса-Джонсона.З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття тривоги, безсоння, тривожні сновидіння, дзвін у вухах, тимчасова втрата слуху, сплутаність свідомості, дезорієнтація, галюцинації, психози та деперсоналізація.З боку серцево-судинної системи: лейкопенія, тромбоцитопенія; в поодиноких випадках – подовження QT-інтервалу, тахікардія і тріпотіння/мерехтіння шлуночків.

Лекарственное взаимодействие:

Як і при призначенні інших антибіотиків макролідного ряду пацієнтам, які одночасно приймають препарати, що метаболізуються системою цитохрому Р450 (CYP3A: алпрозолам, астемізол, карбамазепін, цилотазол, цизаприд, метилпреднізолон, омепразол, пімозид, хінідин, силденафіл, симвастатин, такролімус, терфенадин, вінбластин, варфарин, алкалоїди ріжків, тріазолам, мідазолам, дизопірамід, ловастатин, рифабутин, циклоспорин; інші ізоферменти системи Р450: фенітоїн, теофілін, вальпроат), застосування Кларитроміцину-Кредофарм може спричинити підвищення рівня цих препаратів у сироватці крові. При одночасному прийомі Кларитроміцину-Кредофарм та інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, наприклад, ловастатину або симвастатину, дуже рідко спостерігався рабдоміоліз.Одночасне застосування Кларитроміцину-Кредофарм з цизапридом, пімозидом може призвести до подовження QT-інтервалу та серцевої аритмії. Метаболізм терфенадину, астемізолу змінюється при одночасному застосуванні його з Кларитроміцином-Кредофарм, що іноді призводило до серцевої аритмії.Кларитроміцин-Кредофарм при одночасному застосуванні з теофіліном або карбамазепіном може спричиняти підвищення їх рівнів у сироватці крові та посилення їх токсичності. При одночасному застосуванні Кларитроміцину-Кредофарм з хінідином або дизопірамідом спостерігалися випадки мерехтіння/тріпотіння шлуночків. Потрібен контроль рівня цих препаратів у крові під час лікування Кларитроміцином-Кредофарм.Застосування Кларитроміцину-Кредофарм пацієнтами, які приймають дигоксин або варфарин, може призвести до посилення їх дії за рахунок зменшення рівня екскреції. Тому хворим, які приймають варфарин, необхідно контролювати величину протромбінового часу. Також необхідно контролювати рівень дигоксину в сироватці крові.Необхідно враховувати можливість перехресної стійкості між кларитроміцином та іншими препаратами макролідного ряду та лінкоміцином і кліндаміцином. Ритонавір збільшує величину AUC (площа під кривою „концентрація/час”) кларитроміцину при їх одночасному застосуванні. Немає необхідності у зміні дози Кларитроміцину-Кредофарм для пацієнтів з нормальною функцією нирок. У хворих з порушенням функції нирок з кліренсом креатиніну 30-60 мл/хв доза Кларитроміцину-Кредофарм повинна бути зменшена на 50 %, а при величині кліренсу креатиніну менше 30 мл/хв – на 75 %. Дозу Кларитроміцину-Кредофарм > 1 г/день не можна призначати одночасно з ритонавіром.Одночасне застосування таблеток Кларитроміцину-Кредофарм та зидовудину ВІЛ-інфікованими пацієнтами може спричинити зниження постійних рівнів зидовудину в крові. Але така взаємодія не спостерігалася у ВІЛ-інфікованих дітей при одночасному застосуванні Кларитроміцину-Кредофарм, суспензії, із зидовудином або дидеоксинозином.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки по 250 мг № 7 у блістері, по 2 блістери у коробці; по 500 мг № 7 у блістері, по 1 блістеру в коробці.  

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження1Плот № 7, Сектор 24, Фаридабад-121005, Харіана, Індія.2. Q-Роуд Фейз-IV, G.D.C.I. Вадхван сіті-363035, Сурендранагар, Гуджарат стейт, Індія Власник реєстраційного посвідченняАМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.Місцезнаходження1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01FA09:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Кларитромицин-Кредофарм
Производитель:Юнимакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для Америкен Нортон Корпорейшн, Индия/США
Форма выпуска: Таблетки по 250 мг № 7 у блістері, по 2 блістери у коробці; по 500 мг № 7 у блістері, по 1 блістеру в коробці.  
Регистрационное удостоверение:№ UA/12041/01/01 от 31.03.2008. Приказ № 127 от 23.02.2012
МНН:Clarithromycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: 1 таблетка містить кларитроміцину 250 мг або 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят, опадрай ІІ (Колоркон), барвник індигокармін (Е 132).

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды. Кларитромицин.
Код АТХ:J01FA09 - Кларитромицин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Диетологи объяснили, какие сорта сыров следует включать в рацион больным гипертонией
Сыры, которые производят из сыворотки, более нежны...
Пиво может защитить от развития болезни Альцгеймера: ученые
Болезнь Альцгеймера — это прогрессирующее невролог...
Реклама