Кларитроміцин-Кредофарм інструкція по застосуванню

Кларитроміцин-Кредофарм фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кларитроміцин-Кредофарм таблетки, в/о, по 250 мг №14 (7х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12041/01/01 від 31.03.2008. Наказ № 127 від 23.02.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: 1 таблетка містить кларитроміцину 250 мг або 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят, опадрай ІІ (Колоркон), барвник індигокармін (Е 132).

Основні фізико-хімічні властивості:

двоопуклі овальні таблетки блакитного кольору, вкриті оболонкою, з насічкою з одного боку.

Виробник:

Юнімакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для "Амерікен Нортон Корпорейшн", Індія/США

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди. Кларитроміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Кларитроміцин - антибіотик групи макролідів, напівсинтетичний похідний еритроміцину. Змінена структура молекули робить препарат більш біодоступним, стабільним у кислому середовищі, збільшує концентрацію в тканинах, розширює антимікробний спектр, подовжує період напіввиведення, що дає змогу призначати препарат двічі на день і тим самим поліпшувати процес лікування хворих. Препарат пригнічує в мікробній клітині синтез білка, взаємодіючи з 50S рибосомальною субодиницею бактерій.Кларитроміцин-Кредофарм виявляє найбільшу активність проти більшості штамів таких мікроорганізмів: аеробних грампозитивних - Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae (pyogenes, viridans, pneumoniae), Listeria monocytogenes; аеробних грамнегативних - Haemophilus influenzae (parainfluenzae), Neisseria gonorrhoeae, Helicobacter pylori, Legionella pneumophila, Moraxella (Branhamella) catarrhalis;мікобактерій - Mycobacterium leprae, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium kansasii, комплекс Mycobacterium avium, до складу якого входять Mycobacterium avium i Mycobacterium intracellulare;інших мікроорганізмів - Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumonіae (trachomatis).Продукція бета-лактамази не позначається на активності препарату.Фармакокінетика. Після перорального прийому кларитроміцин швидко абсорбується, досягаючи максимальної концентрації через 2 години. Біологічна доступність становить приблизно 68 %. Після абсорбції препарат проникає у більшість тканин, крім ЦНС. З білками зв’язується 80 % препарату. Метаболізується печінкою з утворенням основного метаболіту  14-гідроксикларитроміцину, що має таку ж або на один-два порядки меншу (залежно від виду мікроорганізму) протимікробну активність, ніж незмінена речовина. Екскретується з сечею 36 % дози, з калом – 52 %. Період напіввиведення залежить від дози. Фармацевтичні характеристики.

Показання до застосування:

Інфекції, спричинені чутливими до кларитроміцину мікроорганізмами:інфекції ЛОР–органів (фарингіт, синусит, тонзиліт);інфекції дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія негоспітальна, госпітальна);інфекції шкіри та м’яких тканин (фолікуліт, бешихове запалення, стрептодермія, стафілодермія).Кларитроміцин-Кредофарм застосовують у комплексному лікуванні дуодентальної виразки одночасно з препаратами, що пригнічують кислотність шлункового соку для ерадикації H.pylori.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до кларитроміцину або будь-якого компонента препарату, а також до макролідів; підвищена чутливість до препаратів макролідного ряду;одночасне лікування похідними ріжків; цизапридом, пімозидом, терфенадином, астемізолом та іншими макролідами;дитячий вік до 10 років (для даної форми препарату).

Особливості застосування:

Кларитроміцин-Кредофарм слід з обережністю призначати хворим із порушеннями функцій печінки і/або нирок, а також пацієнтам літнього віку.Необхідно бути обережними при призначенні препарату пацієнтам з нирковою недостатністю від помірного до тяжкого ступеня тяжкості. У хворих із нирковою недостатністю (при кліренсі креатиніну менше 30 мл/хв) дозу препарату слід зменшити у 2 рази. Максимальна тривалість курсу лікування у пацієнтів цієї групи повинна становити не більше 14 днів.Немає необхідності в коригуванні дози для пацієнтів з печінковою недостатністю від помірного до тяжкого ступеня тяжкості, але з нормальним функціонуванням нирок.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності та годування груддю препарат застосовують лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини. Під час застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Через можливість виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової системи необхідно бути обережними при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Препарат у даній лікарській формі не призначають дітям віком до 10 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо. Для дорослих і дітей віком від 10 років середня доза становить 250 мг 2 рази на добу. У разі потреби Кларитроміцин-Нортон можна призначати по 500 мг 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 5 – 14 днів, за винятком негоспітальної пневмонії і синуситу, що потребують лікування протягом 6 – 14 днів. Дозування для пацієнтів з ураженнями нирок і печінки визначає лікар відповідно до ступеня недостатності функції.Хворим з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) дозу Кларитроміцин-Кредофарм слід коректувати:  Доза при кліренсі креатиніну >30 мл/хв Скоригована доза при кліренсі креатиніну <30 мл/хв По 500 мг 2 рази на добу Навантажувальна доза – 500 мг, потім по   250 мг 2 рази на добу По 250 мг 2 рази на добу 250 мг 1 раз на добу Для ерадикації H.pylori пропонуються наступні схеми лікування.Схема лікування трьома препаратами:500 мг Кларитроміцину-Кредофарм 2 рази на добу одночасно з прийомом відповідної дози інгібітору протонної помпи (наприклад, лансопразолу, пантопразолу, омепразолу) та 1000 мг амоксициліну 2 рази на добу протягом 10 днів.Схема лікування двома препаратами:500 мг Кларитроміцину-Кредофарм 3 рази на добу одночасно з прийомом відповідної дози інгібітору протонної помпи (наприклад, пантопразолу, омепразолу) протягом 14 днів, потім приймати інгібітор протонної помпи (пантопразол, омепразол) у відповідній дозі протягом наступних 14 днів.

Передозування:

Можливі нудота, блювання, пронос. При застосуванні дози більше 8 г кларитроміцину можливі зміна ментального статусу, параноїдальна поведінка, гіпокаліємія і гіпоксемія. Лікування. Необхідно швидко промити шлунок і призначити симптоматичну терапію.Малоймовірно, що гемодіаліз або перитоніальний діаліз значуще вплинуть на рівень кларитроміцину в сироватці крові, тому ці процедури не рекомендуються.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, диспепсія, біль у животі, діарея, підвищення рівнів печінкових ферментів, гепатоклітинний та/або холестатичний гепатит, зміна сприйняття смаку, стоматит, глосит, грибкове ураження слизової рота та знебарвлення язика, гіпоглікемія. У поодиноких випадках можливе зростання рівня креатиніну в сироватці крові. Дуже рідко спостерігався псевдомембранозний коліт. Алергічні реакції: кропив’янка, шкірні висипи; в поодиноких випадках – анафілактичний шок і синдром Стівенса-Джонсона.З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття тривоги, безсоння, тривожні сновидіння, дзвін у вухах, тимчасова втрата слуху, сплутаність свідомості, дезорієнтація, галюцинації, психози та деперсоналізація.З боку серцево-судинної системи: лейкопенія, тромбоцитопенія; в поодиноких випадках – подовження QT-інтервалу, тахікардія і тріпотіння/мерехтіння шлуночків.

Лікарська взаємодія:

Як і при призначенні інших антибіотиків макролідного ряду пацієнтам, які одночасно приймають препарати, що метаболізуються системою цитохрому Р450 (CYP3A: алпрозолам, астемізол, карбамазепін, цилотазол, цизаприд, метилпреднізолон, омепразол, пімозид, хінідин, силденафіл, симвастатин, такролімус, терфенадин, вінбластин, варфарин, алкалоїди ріжків, тріазолам, мідазолам, дизопірамід, ловастатин, рифабутин, циклоспорин; інші ізоферменти системи Р450: фенітоїн, теофілін, вальпроат), застосування Кларитроміцину-Кредофарм може спричинити підвищення рівня цих препаратів у сироватці крові. При одночасному прийомі Кларитроміцину-Кредофарм та інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, наприклад, ловастатину або симвастатину, дуже рідко спостерігався рабдоміоліз.Одночасне застосування Кларитроміцину-Кредофарм з цизапридом, пімозидом може призвести до подовження QT-інтервалу та серцевої аритмії. Метаболізм терфенадину, астемізолу змінюється при одночасному застосуванні його з Кларитроміцином-Кредофарм, що іноді призводило до серцевої аритмії.Кларитроміцин-Кредофарм при одночасному застосуванні з теофіліном або карбамазепіном може спричиняти підвищення їх рівнів у сироватці крові та посилення їх токсичності. При одночасному застосуванні Кларитроміцину-Кредофарм з хінідином або дизопірамідом спостерігалися випадки мерехтіння/тріпотіння шлуночків. Потрібен контроль рівня цих препаратів у крові під час лікування Кларитроміцином-Кредофарм.Застосування Кларитроміцину-Кредофарм пацієнтами, які приймають дигоксин або варфарин, може призвести до посилення їх дії за рахунок зменшення рівня екскреції. Тому хворим, які приймають варфарин, необхідно контролювати величину протромбінового часу. Також необхідно контролювати рівень дигоксину в сироватці крові.Необхідно враховувати можливість перехресної стійкості між кларитроміцином та іншими препаратами макролідного ряду та лінкоміцином і кліндаміцином. Ритонавір збільшує величину AUC (площа під кривою „концентрація/час”) кларитроміцину при їх одночасному застосуванні. Немає необхідності у зміні дози Кларитроміцину-Кредофарм для пацієнтів з нормальною функцією нирок. У хворих з порушенням функції нирок з кліренсом креатиніну 30-60 мл/хв доза Кларитроміцину-Кредофарм повинна бути зменшена на 50 %, а при величині кліренсу креатиніну менше 30 мл/хв – на 75 %. Дозу Кларитроміцину-Кредофарм > 1 г/день не можна призначати одночасно з ритонавіром.Одночасне застосування таблеток Кларитроміцину-Кредофарм та зидовудину ВІЛ-інфікованими пацієнтами може спричинити зниження постійних рівнів зидовудину в крові. Але така взаємодія не спостерігалася у ВІЛ-інфікованих дітей при одночасному застосуванні Кларитроміцину-Кредофарм, суспензії, із зидовудином або дидеоксинозином.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 250 мг № 7 у блістері, по 2 блістери у коробці; по 500 мг № 7 у блістері, по 1 блістеру в коробці.  

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження1Плот № 7, Сектор 24, Фаридабад-121005, Харіана, Індія.2. Q-Роуд Фейз-IV, G.D.C.I. Вадхван сіті-363035, Сурендранагар, Гуджарат стейт, Індія Власник реєстраційного посвідченняАМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.Місцезнаходження1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01FA09:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кларитроміцин-Кредофарм
Виробник:Юнімакс Лаб./Мепро Фарм. Пвт. для "Амерікен Нортон Корпорейшн", Індія/США
Форма випуску: Таблетки по 250 мг № 7 у блістері, по 2 блістери у коробці; по 500 мг № 7 у блістері, по 1 блістеру в коробці.  
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12041/01/01 від 31.03.2008. Наказ № 127 від 23.02.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Clarithromycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: 1 таблетка містить кларитроміцину 250 мг або 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят, опадрай ІІ (Колоркон), барвник індигокармін (Е 132).

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди. Кларитроміцин.
Код АТС:J01FA09 - Кларитроміцин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама