Кофацин инструкция по применению

Кофацин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Кофацин порошок д/ор. р-ра по 0,1 г в пак.-саше №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5865/01/01_ от 06.02.2007. Приказ № 61 от 06.02.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 пакетик-саше порошку для орального розчину містить ацетилцистеїну 0,1 г (100 мг) або 0,2 г (200 мг);допоміжні речовини: кислота аскорбінова, сахароза або цукор-рафінад, ароматизатор апельсиновий.

Основные физико-химические свойства:

порошок білого кольору або білого з жовтуватим відтінком. Розчин препарату має фруктовий смак;

Производитель:

Луганский ХФЗ, ПАО, г.Луганск, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат має муколітичну та відхаркувальну дію. Ацетилцистеїн розріджує мокротиння, підвищує його об'єм, полегшує виділення, сприяє відхаркуванню. Механізм дії пов'язаний зі здатністю його сульфгідрильних груп розривати дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до зменшення в'язкості слизу. Виявляє стимулюючу дію на мукозні клітини, секрет яких лізує фібрин. Препарат має також протизапальну активність, що зумовлена пригніченням процесів вільнорадикального окиснення, які є патогенетичною ланкою у розвитку гострого і хронічного запалення у тканинах дихальних шляхів. Ацетилцистеїн сприяє синтезу глутатіону, що є важливим ланцюгом системи внутрішньоклітинного антиоксидантного захисту організму, а також процесам детоксикації.Фармакокінетика. Ацетилцистеїн при пероральному застосуванні добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, і його біодоступність становить 10 %; потрапляє переважно у легені, печінку та нирки. Муколітичний ефект проявляється через 30-90 хвилин після прийому і зберігається протягом 2–4 годин. Виводиться переважно нирками у вигляді неактивних метаболітів, незначна частина виділяється в незмінному стані кишечником. Препарат проникає через плацентарний бар'єр і виявляється в навколоплідній рідині.

Показания к применению:

Захворювання органів дихання та стани, що супроводжуються утворенням в'язкого та слизово-гнійного мокротиння: гострий та хронічний бронхіт, трахеїт внаслідок бактеріальної або вірусної інфекції, пневмонія, бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма, ателектаз внаслідок закупорення бронхів слизовою пробкою, муковісцидоз (у складі комбінованої терапії). Застосовують також для видалення в'язкого секрету з дихальних шляхів у післятравматичних і післяопераційних хворих, для полегшення секреції при синуситі.

Противопоказания:

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострен­ня, кровохаркання, легенева кровотеча, підвищена чутливість до компонентів препарату, вагітність. Дитячий вік до 10 днів життя.

Особенности применения:

З обережністю призначають особам з бронхіальною астмою, захворюваннями нирок, надниркових залоз. При застосуванні в осіб з бронхіальною астмою необхідно забезпечити дренаж мокротиння.В окремих випадках, при вираженій муколітичній дії, існує ризик розвитку ефекту "затоплення" бронхів, для попередження якого може стати необхідним застосування відсмоктувача та зменшення добової дози препарату. Кофацин проникає у грудне молоко, у зв'язку з чим призначення його під час лактації можливе тільки у випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.При контакті з металами та гумою утворює сульфіди з характерним запахом.

Способ применения и дозы:

Препарат приймають внутрішньо, після їжі. Вміст пакетика-саше (100 мг або 200 мг ацетилцистеїну) розчиняють у 100 мл питної води безпосередньо перед вживанням. Дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу, розподіляючи дозу на 2–3 прийоми; дітям віком 6 – 14 років – 400 мг на добу в 2 прийоми; дітям віком 2 – 5 років – 200 мг на добу в 2 прийоми. Дітям грудного віку з 10-го дня життя до 2 років призначають по 50 мг (½ пакетику-саше по 100 мг) 2 – 3 рази на добу. Хворим на муковісцидоз з масою тіла більше 30 кг можна призначати до 800 мг ацетилцистеїну на добу в 2 – 3 прийоми, дітям після 6 років – по 200 мг 3 рази на добу, дітям віком 2 – 5 років – по 100 мг 4 рази на добу.Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, становить від 5–7 днів до кількох місяців – при хронічних захворюваннях.

Передозировка:

Тяжких і небезпечних побічних явищ у випадках передозування не спостерігається.

Побочные действия:

Печія, нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка, шкірний ви­сип, кропив'янка. Можливий розвиток бронхоспазму (в осіб з гіперреактивністю бронхів), тахікардія.

Лекарственное взаимодействие:

Підвищує (взаємно) ефект бронхолітиків. Поєднане застосування з протикашльовими засобами може підсилити застій мокротиння внаслідок пригнічення кашльового рефлексу.Не рекомендується застосовувати одночасно разом з антибіотиками тетрациклінового ряду (крім доксицикліну) через можливість порушення їх всмоктування; інтервал між їх прийомами повинен бути не менше 2 годин. In vitro відзначається несумісність Кофацину з напівсинтетичними пеніцилінами, цефалоспоринами, аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з амоксициліном, еритроміцином і цефуроксимом. Препарат може потенціювати вазодилатаційний ефект нітрогліцерину. Препарат знижує гепатотоксичність парацетамолу, фенацетину.

Срок годности:

У захищеному від вологи та світла місці при температурі від 8 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Порошок для орального розчину в пакетиках-саше; по 10 або 20 пакетиків-саше в пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назвиAcetylcysteine; (R)-2-ацетамідо-3-меркаптопропанова кислота.Форма випускуПорошок для орального розчину.АдресаУкраїна, 91019, м. Луганськ, вул. Кірова, 17.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R05CB01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Кофацин
Производитель:Луганский ХФЗ, ПАО, г.Луганск, Украина
Форма выпуска: Порошок для орального розчину в пакетиках-саше; по 10 або 20 пакетиків-саше в пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/5865/01/01_ от 06.02.2007. Приказ № 61 от 06.02.2007
МНН:Acetylcysteine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 пакетик-саше порошку для орального розчину містить ацетилцистеїну 0,1 г (100 мг) або 0,2 г (200 мг);допоміжні речовини: кислота аскорбінова, сахароза або цукор-рафінад, ароматизатор апельсиновий.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.
Код АТХ:R05CB01 - Ацетилцистеин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама