Кофацин інструкція по застосуванню

Кофацин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кофацин порошок д/ор. р-ну по 0,1 г у пак.-саше №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5865/01/01_ від 06.02.2007. Наказ № 61 від 06.02.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 пакетик-саше порошку для орального розчину містить ацетилцистеїну 0,1 г (100 мг) або 0,2 г (200 мг);допоміжні речовини: кислота аскорбінова, сахароза або цукор-рафінад, ароматизатор апельсиновий.

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок білого кольору або білого з жовтуватим відтінком. Розчин препарату має фруктовий смак;

Виробник:

Луганський ХФЗ, ПАТ, м.Луганськ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат має муколітичну та відхаркувальну дію. Ацетилцистеїн розріджує мокротиння, підвищує його об'єм, полегшує виділення, сприяє відхаркуванню. Механізм дії пов'язаний зі здатністю його сульфгідрильних груп розривати дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до зменшення в'язкості слизу. Виявляє стимулюючу дію на мукозні клітини, секрет яких лізує фібрин. Препарат має також протизапальну активність, що зумовлена пригніченням процесів вільнорадикального окиснення, які є патогенетичною ланкою у розвитку гострого і хронічного запалення у тканинах дихальних шляхів. Ацетилцистеїн сприяє синтезу глутатіону, що є важливим ланцюгом системи внутрішньоклітинного антиоксидантного захисту організму, а також процесам детоксикації.Фармакокінетика. Ацетилцистеїн при пероральному застосуванні добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, і його біодоступність становить 10 %; потрапляє переважно у легені, печінку та нирки. Муколітичний ефект проявляється через 30-90 хвилин після прийому і зберігається протягом 2–4 годин. Виводиться переважно нирками у вигляді неактивних метаболітів, незначна частина виділяється в незмінному стані кишечником. Препарат проникає через плацентарний бар'єр і виявляється в навколоплідній рідині.

Показання до застосування:

Захворювання органів дихання та стани, що супроводжуються утворенням в'язкого та слизово-гнійного мокротиння: гострий та хронічний бронхіт, трахеїт внаслідок бактеріальної або вірусної інфекції, пневмонія, бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма, ателектаз внаслідок закупорення бронхів слизовою пробкою, муковісцидоз (у складі комбінованої терапії). Застосовують також для видалення в'язкого секрету з дихальних шляхів у післятравматичних і післяопераційних хворих, для полегшення секреції при синуситі.

Протипоказання:

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострен­ня, кровохаркання, легенева кровотеча, підвищена чутливість до компонентів препарату, вагітність. Дитячий вік до 10 днів життя.

Особливості застосування:

З обережністю призначають особам з бронхіальною астмою, захворюваннями нирок, надниркових залоз. При застосуванні в осіб з бронхіальною астмою необхідно забезпечити дренаж мокротиння.В окремих випадках, при вираженій муколітичній дії, існує ризик розвитку ефекту "затоплення" бронхів, для попередження якого може стати необхідним застосування відсмоктувача та зменшення добової дози препарату. Кофацин проникає у грудне молоко, у зв'язку з чим призначення його під час лактації можливе тільки у випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.При контакті з металами та гумою утворює сульфіди з характерним запахом.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо, після їжі. Вміст пакетика-саше (100 мг або 200 мг ацетилцистеїну) розчиняють у 100 мл питної води безпосередньо перед вживанням. Дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу, розподіляючи дозу на 2–3 прийоми; дітям віком 6 – 14 років – 400 мг на добу в 2 прийоми; дітям віком 2 – 5 років – 200 мг на добу в 2 прийоми. Дітям грудного віку з 10-го дня життя до 2 років призначають по 50 мг (½ пакетику-саше по 100 мг) 2 – 3 рази на добу. Хворим на муковісцидоз з масою тіла більше 30 кг можна призначати до 800 мг ацетилцистеїну на добу в 2 – 3 прийоми, дітям після 6 років – по 200 мг 3 рази на добу, дітям віком 2 – 5 років – по 100 мг 4 рази на добу.Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, становить від 5–7 днів до кількох місяців – при хронічних захворюваннях.

Передозування:

Тяжких і небезпечних побічних явищ у випадках передозування не спостерігається.

Побічні дії:

Печія, нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка, шкірний ви­сип, кропив'янка. Можливий розвиток бронхоспазму (в осіб з гіперреактивністю бронхів), тахікардія.

Лікарська взаємодія:

Підвищує (взаємно) ефект бронхолітиків. Поєднане застосування з протикашльовими засобами може підсилити застій мокротиння внаслідок пригнічення кашльового рефлексу.Не рекомендується застосовувати одночасно разом з антибіотиками тетрациклінового ряду (крім доксицикліну) через можливість порушення їх всмоктування; інтервал між їх прийомами повинен бути не менше 2 годин. In vitro відзначається несумісність Кофацину з напівсинтетичними пеніцилінами, цефалоспоринами, аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з амоксициліном, еритроміцином і цефуроксимом. Препарат може потенціювати вазодилатаційний ефект нітрогліцерину. Препарат знижує гепатотоксичність парацетамолу, фенацетину.

Термін придатності:

У захищеному від вологи та світла місці при температурі від 8 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

Порошок для орального розчину в пакетиках-саше; по 10 або 20 пакетиків-саше в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назвиAcetylcysteine; (R)-2-ацетамідо-3-меркаптопропанова кислота.Форма випускуПорошок для орального розчину.АдресаУкраїна, 91019, м. Луганськ, вул. Кірова, 17.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кофацин
Виробник:Луганський ХФЗ, ПАТ, м.Луганськ, Україна
Форма випуску: Порошок для орального розчину в пакетиках-саше; по 10 або 20 пакетиків-саше в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5865/01/01_ від 06.02.2007. Наказ № 61 від 06.02.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylcysteine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 пакетик-саше порошку для орального розчину містить ацетилцистеїну 0,1 г (100 мг) або 0,2 г (200 мг);допоміжні речовини: кислота аскорбінова, сахароза або цукор-рафінад, ароматизатор апельсиновий.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB01 - Ацетилцистеїн
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама