Монопас инструкция по применению

Монопас фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Монопас гранулы, п/о, киш./раств., 600 мг/г по 100 г в пак. с мерн. лож.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12372/01/01 от 09.07.2012. Приказ № 503 от 09.07.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: sodium aminosalicylate;1 г гранул містить натрію аміносаліцилату 600 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, сахароза, повідон; оболонка: ацетилфталілцелюлоза, шелак, макрогол, олія рицинова, парафін рідкий, тальк, барвник заліза оксиди і гідроксиди (Е172).

Основные физико-химические свойства:

кишковорозчинні гранули від червоного до червоно-коричневого кольору, округлої форми.

Производитель:

Фармасинтез, ОАО, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Противотуберкулезные препараты.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Діюча речовина препарату – натрію аміносаліцилат. Препарат має бактеріостатичну активність до мікобактерій туберкульозу. За туберкулостатичною активністю препарат поступається ізоніазиду та стрептоміцину, тому його комбінують з іншими активнішими протитуберкульозними препаратами (ізоніазид та інші препарати гідразиду ізонікотинової кислоти, циклосерин, канаміцин). Комбінована терапія затримує розвиток звикання до препаратів та посилює дію протитуберкульозних препаратів.У великих дозах препарат чинить антитиреоїдальну дію.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо препарат добре всмоктується і проникає в сироватку крові та тканини внутрішніх органів.Метаболізується, головним чином, у печінці через 30-60 хв після прийому, де відбувається його ацетилювання і з’єднання з гліцином. За добу із сечею виводиться 90 - 100 % прийнятої дози.

Показания к применению:

Активні прогресуючі форми туберкульозу, головним чином хронічного фіброзно-кавернозного туберкульозу легень.

Противопоказания:

Виражена патологія нирок (нефрит), печінки (гепатити, цироз), амілоїдоз, виразкова хвороба, серцева декомпенсація, гіпофункція щитовидної залози, мікседема.

Особенности применения:

Обережно призначати пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушеннями функції печінки та нирок, з серцевою недостатністю (у випадку тяжких порушень застосування протипоказано).Обережно призначати пацієнтам при тяжкому атеросклерозі та тромбофлебіті. При появі ознаків гепатиту натрію аіносаліцилат слід замінити етамбутолом. Тривале застосування великих доз препарату, а також у комбінації з етіонамідом може спричинити зниження функції щитовидної залози. Гипотеріоз можна контролювати замісною терапією левотироксином без припинення лікування протитуберкульозними препаратами. Це слід брати до уваги, якщо у хворого на туберкульоз спостерігається гіпофункція щитовидної залози.При застосуванні натрію аіносаліцилате може розвинутися кристалурія. Її утворення сповільнюється при нейтральної або лужній реакції рН сечі.При застосуванні натрію аіносаліцилате можливе порушення згортання крові. Обережно призначати при можливому ризику кровотеч різного походження. Через ризик розвитку гемолітичної анемії з обережністю застосовувати пацієнтам з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Не рекомендується застосовувати натрію аіносаліцилат пацієнтам, яким рекомендовано харчування зі зниженим вмістом іонів натрію.Періодично проводити аналіз крові та сечі, контролювати показники функції печінки.У період лікування забороняється паління та вживання алкоголю.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності або годування груддю застосування препарату протипоказано.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, але особам, у яких протягом лікування виникають симптоми печінкової енцефалопатії, слід утримуватися від діяльності, яка потребує швидкості психомоторних реакцій.

Дети:

У зв’язку зі складністю дозування препарат не слід застосовувати для лікування дітей з масою тіла менше 10 кг.

Способ применения и дозы:

Препарат приймають через півгодини чи годину після їди, запиваючи молоком або мінеральною водою. Доза для дорослих становить 5 г препарату 2 - 3 рази на добу. Виснаженим хворим з масою тіла менше ніж 50 кг – 6 г на добу.Дітям призначають по 200 мг/кг маси тіла на добу, дозу розподіляють на 2-3 прийоми.Максимальна доза - 10 г на добу. Дозу розподіляють на 3 – 4 прийоми. Дітям препарат дають разом з молоком або томатним соком. При поганій переносимості препарату дозу знижують.Мінімальний курс лікування – 3 - 5 місяців.За необхідності курс може бути подовжений.

Передозировка:

Симптоми: нудота, блювання, понос, може розвинутися психоз.Лікування симптоматичне. Призначити активований вугілля для затримки всмоктування, промивати шлунок та забезпечити моніторинг життєво важливих функцій.

Побочные действия:

З боку нервової системи: печінкова енцефалопатія ( сплутаність свідомості, сонливість).З боку кровотворної та лімфатичної систем: рідкісні ─ лейкопенія, гемолітична анемія (у пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази), порушення синтезу протромбіну, тромбоцитопенія, агранулоцитоз.З боку імунної системи: рідкісні – реакції підвищеної чутливості (підвищення температури тіла, бронхоспазм, еозинофільний інфільтрат у легенях, синдром Леффлера).З боку ендокринної системи: при тривалому застосуванні високих доз – гіпотиреоз.З боку судинної системи: рідко – васкулітиЗ боку шлунково-кишкового тракту: часті – погіршення і втрата апетиту, нудота, блювання, біль у ділянці шлунка, понос або запор. При появі цих побічних реакцій знижують дозу або короткочасно припиняють застосування препарату.Побічні реакції виражаються меншою мірою, якщо пацієнт дотримується правильного триразового режиму харчування.Порушення функції печінки і/або жовчовивідних шляхів: рідкісні – жовтяниця, гепатит, збільшення та болючість печінки.Порушення функції нирок і сечовивідних шляхів: рідкісні – кристалурія.З боку шкіри і підшкірних тканин: рідкісні – дерматити (кропив’янка або пурпура), екзантеми, ексфоліативний дерматит.З боку скелетно-м'язовоі сполучної тканини: рідкісні болі у суглобах.З боку обміну речовин та травлення: гіпокаліємія (при тривалому застосуванні пацієнтам з захворюваннями серцево-судинної системи).

Лекарственное взаимодействие:

При лікуванні туберкульозу застосовують одночасно кілька препаратів з різним механізмом дії на мікобактерії туберкульозу. При комбінованій терапії сповільнюється розвиток резистентності мікобактерій та відбувається взаємне посилення дії препаратів.Натрію аіносаліцилат уповільнює розвиток резистентності мікобактерій туберкульозу до ізоніазиду і стрептоміцину. У поєднанні з ізоніазидом виникає ризик розвитку гемолітичної анемії.Ефективність натрію аіносаліцилату знижується при одночасному застосуванні з амінобензоатами.При одночасному застосуванні препарату з антикоагулянтами – дія антикоагулянтів посилюється, оскільки натрію аіносаліцилат пригнічує синтез протромбіну у печінці.Пробенацид (урикозуричний препарат) затримує виведення препарату з сечею, у результаті чого підвищується концентрація у плазмі крові натрію аіносаліцилату і збільшується риск токсичності (необхідно змінити дозу).Натрію аіносаліцилат може спричинити порушення всмоктування вітаміну В12 та авітаміноз. У таких випадках рекомендується застосовувати парентеральну форму вітаміну В12.При взаємодії натрію аіносаліцилату з гіпоглікемічними препаратами відбувається ефект посилення гіпоглікемії в крові.При взаємодії натрію аіносаліцилату з капреоміцином або при застосуванні високих доз препарату у пацієнтів літнього віку з периферичними набряками та артеріальною гіпертензією можливий розвиток гіпокаліємії.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 4 г або по 6,7 г у пакет термозварювальний. По 1 або 10, або 50, або 100 пакетів у коробку з картону. По 5 г або 5,34 г, або 5,52 г, або 6,67 г, або 8,34 г, або 9,2 г в пакет термозварювальний. По 10 або 50, або 100 пакетів у коробку з картону.По 100 г у герметичних пакетах з мірною ложкою на 4 г або на 6,7 г в коробці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняЮридична адреса: Росія, 664007, м. Іркутськ, вул. Червоногвардійська, 23, офіс 3.Адреса виробництва: Росія, 664040, м. Іркутськ, вул. Р. Люксембург, 184.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Монопас
Производитель:Фармасинтез, ОАО, Российская Федерация
Форма выпуска: По 4 г або по 6,7 г у пакет термозварювальний. По 1 або 10, або 50, або 100 пакетів у коробку з картону. По 5 г або 5,34 г, або 5,52 г, або 6,67 г, або 8,34 г, або 9,2 г в пакет термозварювальний. По 10 або 50, або 100 пакетів у коробку з картону.По 100 г у герметичних пакетах з мірною ложкою на 4 г або на 6,7 г в коробці з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12372/01/01 от 09.07.2012. Приказ № 503 от 09.07.2012
МНН:Sodium aminosalicylate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: sodium aminosalicylate;1 г гранул містить натрію аміносаліцилату 600 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, сахароза, повідон; оболонка: ацетилфталілцелюлоза, шелак, макрогол, олія рицинова, парафін рідкий, тальк, барвник заліза оксиди і гідроксиди (Е172).

Фармакологическая группа:Противотуберкулезные препараты.
Код АТХ:J04AA02 - Натрия аминосалицилат
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Острый гастрит
Виды гастрита и их особенности, причины заболевани...
Острый синусит
Причины развития острого синусита и факторы рискаО...
Реклама
Как без лекарств уменьшить головную боль
При появлении мигрени многие принимают обезболиваю...
Чем опасен бег при варикозном расширении вен
Варикозное расширение вен характеризуется увеличен...
Реклама